Teraz jest 24 lis 2017, 02:56

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  idź do strony:  1, 2, 3  Następna strona
Oświadczenia majątkowe skarbowców 
Autor Treść postu
Zaawansowany

REJESTRACJA07 sty 2016, 19:54

POSTY        35
Post Oświadczenia majątkowe skarbowców
Co połączy ministra finansów, naczelnika urzędu czy młodszego kontrolera? Jawność oświadczeń majątkowych. Od 2018 oświadczenia przez 6 lat będą dostępne dla każdego. Czyli sąsiad, krewny, kolega (i koleżanka) oraz oszust karuzelowy prześwietli nasz majątek (i małżonka).

Dla zainteresowanych link do projektu:
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... g/12465407

05 lis 2017, 22:57
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA03 gru 2014, 12:53

POSTY        57
Post Re: Oświadczenia majątkowe skarbowców
Mało nas upokarzają? Jeszcze będą ludzie mogli się śmiać z naszych zarobków i "majątków"? U mnie taka bieda, że nawet kredytu nie mam w oświadczeniu bo z takimi zarobkami to kto mi kredytu udzieli?  :za2:

06 lis 2017, 10:13
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA05 lis 2017, 22:54

POSTY        3
Rozumiecie, że tam ma być też data i miejsce urodzenia oraz dane małżonka? A co jak małżonek nie zgodzi się podać danych? Poza tym ja się nie godzę na to żeby każdy bez wyjątku, np. sąsiad z którym mam na pieńku,  znał moje prywatne dane, których nikomu nie udostępniam!  Każdy będzie mógł to wykorzystać przeciwko mnie. Jako zwykły pracownik szeregowy, który nie podejmuje ważnych (ani mniej ważnych) decyzji kategorycznie nie godzę się na naruszanie mojej prywatności!

Ostatnio edytowano 06 lis 2017, 11:21 przez Onthepiorkowski, łącznie edytowano 1 raz

06 lis 2017, 11:20
Amator

REJESTRACJA27 lip 2017, 19:13

POSTY        14
Teraz to już przegięli, jak to wejdzie w tej formie...  

Art. 49. Oświadczenie majątkowe jest obowiązany złożyć:
1) -
70) osoba zatrudnione w Krajowej Informacji Skarbowej, izbie administracji skarbowej, Krajowej Szkole Skarbowości oraz Centrum Informatyki Krajowej Administracji Skarbowej - kierownikowi jednostki organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, w której osoba jest zatrudniona;

Art. 60. 1. Oświadczenia majątkowe są jawne.
2. Nie podlegają ujawnieniu zawarte w oświadczeniach majątkowych informacje o:
1) numerze PESEL składającego oświadczenie;
2) adresie zamieszkania składającego oświadczenie;
3) miejscu położenia nieruchomości objętych oświadczeniem.

Art. 61. 1. W BIP na stronie podmiotowej urzędu, na stronie internetowej spółki zobowiązanej lub jednostki organizacyjnej zapewniających obsługę organu lub osoby uprawnionych do odebrania oświadczenia majątkowego zamieszcza się oświadczenia majątkowe złożone w danym roku przez osoby zobowiązane do ich złożenia. Oświadczenie majątkowe zamieszcza się na stronie BIP przez okres 6 lat.
2. Nie ujawnia i nie publikuje się oświadczeń majątkowych funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Biura Ochrony Rządu, żołnierzy zawodowych, w tym żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, z wyjątkiem oświadczeń Szefa CBA i jego zastępców.

Funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej nie będą jawne i nie  publikowane,  tylko nasze wszystkich od referenta do eksperta będą jawne, to jest chore.
`

06 lis 2017, 13:47
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA05 maja 2017, 07:40

POSTY        72
No to wreszcie Sz. P. Społeczeństwo zobaczy, że nie obżeramy budżetu. Może nawet ktoś nas pożałuje?

06 lis 2017, 14:07
Początkujący
Własny awatar

POSTY        3
To nie jest śmieszne, to jest tragiczne. I w dodatku niczemu nie służy. Wręcz przeciwnie, to gotowa baza danych dla wszelkich mafii, oszustów i korumpatorów. Teraz będzie dużo  łatwiej znaleźć urzędnika podanego na korupcję. Ryzyko wpadki też zmaleje.  Każdy kto ma np. spory kredyt mieszkaniowy jako podatny cel będzie też od razu pierwszym podejrzanym. Trzeba się modlić aby ten potworek legislacyjny nie ujrzał światła dziennego.

06 lis 2017, 14:17
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA08 lis 2016, 07:52

POSTY        4
Jedyną instytucją którą mogłaby zablokować tę ustawę jest Trybunał Konstytucyjny. Mógłby - gdyby był...

06 lis 2017, 18:49
Zaawansowany

POSTY        35
Aby uzmysłowić wszystkim jak cynicznie chcą nas wykorzystać cytuję RPO i GIODO:
z wystąpienia RPO:
"Tak szeroko zakrojony zakres informacji, do których ujawnienia będą zobowiązane osoby pełniące funkcje wymienione w projekcie ustawy, może w istocie prowadzić do wniosku, że nie chodzi tu o jawność życia publicznego, lecz w istocie o lustrację majątkową obywateli. Przy czym z uwagi na skalę podmiotów zobowiązanych do składania oświadczeń majątkowych będzie to niemal powszechna lustracja majątkowa.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że w projekcie uzasadnienia do ustawy jako pierwsze omawiane zagadnienie wymienia się właśnie oświadczenia majątkowe, chociaż w samym projekcie ustawy jest to dopiero przedmiotem regulacji rozdziału 8. Może to świadczyć o tym, że wnioskodawca - czyli Koordynator Służb Specjalnych - jest zainteresowany przede wszystkim kwestią  rozszerzenia podmiotowego i pogłębienia przedmiotowego oświadczeń majątkowych obywateli, podczas gdy pozostałe zagadnienia włączono do projektu wyłącznie po to, by zamaskować podstawowy cel ustawy."
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/RPO-w ... no%C5%9Bci

z wystąpienia GIODO:
"Przedmiotowy projekt nakłada rozliczne i daleko idące ograniczenia i obowiązki na bardzo szeroki krąg adresatów. Tak więc zarówno zakres przewidzianej w projekcie ustawy ingerencji w sferę prywatności obywateli, jak i skala proponowanego rozwiązania są w istocie bezprecedensowe. Wskazać należy, iż zgodnie z art. 51 ust. 2 Konstytucji RP władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym. Objęcie regulacją przedmiotowego projektu zaproponowanego w nim, niezwykle szerokiego, kręgu osób może stanowić naruszenie wyżej wskazanej konstytucyjnej normy. Zakres podmiotowy projektowanych przepisów powinien być ograniczony wyłącznie do osób, które posiadają kompetencje do samodzielnego decydowania o sytuacji prawnej lub faktycznej innych podmiotów albo mają istotny wpływ na tę sytuację. GIODO zgłasza również zastrzeżenia do zbyt długiego okresu retencji oświadczeń majątkowych na stronie BIP właściwego podmiotu." http://www.giodo.gov.pl/pl/259/10220

06 lis 2017, 19:56
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA16 cze 2017, 15:09

POSTY        4
Od pewnego czasu dostępne są oświadczenia majątkowe sędziów i jest co poczytać. Na ich podstawie można sobie wyrobić nawet opinie co do uczciwości sędziego. Jeśli projekt wejdzie w życie to praca w skarbowości jeszcze bardziej straci na atrakcyjności

06 lis 2017, 20:16
Zaawansowany
Własny awatar

POSTY        72
Jeśli publicznie oświadczać się mogą sędziowie i prokuratorzy, dyrektorzy szkół i jednostek budżetowych, radni ect., to dlaczego nie pracownicy KAS? Mnie bulwersuje coś innego. Dlaczego znowu są jakieś wyłączenia? Wszyscy powinni być równi. Zatem wszyscy, albo nikt.

07 lis 2017, 07:30
Zaawansowany

POSTY        35
Skarbek1972                    

Jeśli publicznie oświadczać się mogą sędziowie i prokuratorzy, dyrektorzy szkół i jednostek budżetowych, radni ect., to dlaczego nie pracownicy KAS? Mnie bulwersuje coś innego. Dlaczego znowu są jakieś wyłączenia? Wszyscy powinni być równi. Zatem wszyscy, albo nikt.

Dlatego nie pracownicy KAS bo większość z nas takiej pozycji jak sędziowie, dyrektorzy, radni itd nie ma. Ja nie mam żadnych uprawnień decyzyjnych, nie mam ich wynagrodzenia ani ich immunitetów ani ich uprawnień emerytalnych itd. Jeżeli mi nie wierzysz że tacy ludzie jak ja są w KAS to zapytaj innych pracowników. Są tacy co mają 1,61 itp, i tacy co którzy muszą podporządkować się poleceniom kierownika jak dalej postąpić w sprawie - które są dla nich wiążące. Niektórzy wklepują dane, inni gromadzą dokumenty w sprawach. Takimi czynnościami jak my szaraki z KAS nie kalają się sędziowie, dyrektorzy, radni itd.

Nie może być tak, że skoro nie jesteśmy równi w prawach z vipami to jednak mamy te same obowiązki.

Ostatnio edytowano 07 lis 2017, 08:50 przez Makumba, łącznie edytowano 2 razy

07 lis 2017, 08:34
Początkujący
Własny awatar

POSTY        3
Skarbek, czy ty uważasz że w czasach kiedy dane są najcenniejszym towarem powinniśmy wszyscy podawać je na talerzu każdemu kto chce? Dla mnie jawność oświadczeń majątkowych kogokolwiek to już jest patologia. Każdy ma prawo do własnej prywatności! O ile może da się to jakoś uargumentować w przypadku osób wybieranych w wyborach powszechnych, o tyle w przypadku szeregowych pracowników zarabiających grosze jest to po prostu skandal! Żeby było jasne, nie mam nic do ukrycia, mogę każdemu podać ile zarabiam i co mam. To na co się nie godzę  to publikacja moich danych osobowych, zwłaszcza daty i miejsca urodzenia, a w przypadku kobiet, nazwiska rodowego. Nie mam też ochoty żeby każdy znał moje drugie imię ponieważ uważam że jest głupie i się go wstydzę. W imię czego mam wyzbyć się prawa do prywatności? Bo walce z korupcją to na pewno się nie przysłuży,  jedynie zaspokojeniu ciekawości. Mogę składać oświadczenie majątkowe i co miesiąc, informując także o każdym zakupie za więcej niż 1000zł ale odpowiednim służboma, a nie każdemu z ulicy.

07 lis 2017, 10:10
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA28 sty 2010, 18:22

POSTY        3
Onthepiorkowski                    

Skarbek, czy ty uważasz że w czasach kiedy dane są najcenniejszym towarem powinniśmy wszyscy podawać je na talerzu każdemu kto chce? Dla mnie jawność oświadczeń majątkowych kogokolwiek to już jest patologia. Każdy ma prawo do własnej prywatności! O ile może da się to jakoś uargumentować w przypadku osób wybieranych w wyborach powszechnych, o tyle w przypadku szeregowych pracowników zarabiających grosze jest to po prostu skandal! Żeby było jasne, nie mam nic do ukrycia, mogę każdemu podać ile zarabiam i co mam. To na co się nie godzę  to publikacja moich danych osobowych, zwłaszcza daty i miejsca urodzenia, a w przypadku kobiet, nazwiska rodowego. Nie mam też ochoty żeby każdy znał moje drugie imię ponieważ uważam że jest głupie i się go wstydzę. W imię czego mam wyzbyć się prawa do prywatności? Bo walce z korupcją to na pewno się nie przysłuży,  jedynie zaspokojeniu ciekawości. Mogę składać oświadczenie majątkowe i co miesiąc, informując także o każdym zakupie za więcej niż 1000zł ale odpowiednim służboma, a nie każdemu z ulicy.

Właśnie oto chodzi, żeby nie tylko służby wiedziały ile masz na koncie, a o to, żeby jak najwięcej "sygnalistów" miało szansę Cię wyczaić i przekazać do rozpracowania  :wysmiewacz:

07 lis 2017, 10:38
Zaawansowany
Własny awatar

POSTY        72
Czyżbym wsadziła kij w mrowisko?
Nikt nie lubi i nie chce ujawniania danych tego typu, ja rownież.
Schizofrenia Mędrców z Wiejskiej przejawia się w tym, że  wysokość naszych wynagrodzeń jest niejawna na poziomie miejsca pracy, a jednocześnie każdy postronny bedzie mógł zajrzeć mi do porfela (i nie tylko).

07 lis 2017, 11:09
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  idź do strony:  1, 2, 3  Następna strona