Teraz jest 24 lis 2017, 02:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  idź do strony:  1, 2  Następna strona
Zaświadczenia wydawane w formie elektronicznej 
Autor Treść postu
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA10 gru 2015, 18:50

POSTY        2
Post Zaświadczenia wydawane w formie elektronicznej
Nowe rozporządzenie ws. zaświadczeń z grudnia 2015 r. - § 7. Zaświadczenie doręczane w formie dokumentu elektronicznego jest uwierzytelnione bezpiecznym podpisem elektronicznym
weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym
ePUAP.  Czy przepis ten pozwala nam wydać zaświadczenie o niezaleganiu w formie elektronicznej? Jeżeli tak, to co z opłatą skarbową od każdego egzemplarza? Jak zapisać zaświadczenie do pliku z Poltax2B, aby podpisać elektronicznie i wysłać przez ePUAP?   A może zapis ten dotyczyć ma zaświadczeń ściąganych przez podatników (kiedyś, w przyszłości) z Portalu podatkowego?   :D  Jeżeli coś wiecie na ten temat, proszę o pilną informację. Z góry dziękuję.

04 mar 2016, 18:28
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA08 gru 2015, 09:33

POSTY        1
Post Re: Zaświadczenia wydawane w formie elektronicznej
Przysłano mi wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach przez ePUAP i tą samą drogą chce otrzymać zaświadczenie wydane w formie dokumentu elektronicznego. I tu jest pytanie jak to zrobić? Czy ktoś wystawiał w takiej formie? Jeżeli tak to bardzo proszę o instrukcję.

13 lis 2017, 09:02
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA30 maja 2007, 20:42

POSTY        33
Jeśli korzystasz z systemu Ewidencje US, to po wygenerowaniu zaświadczenia i wyświetleniu go w edytorze, zachowaj je w formacie PDF (standarowa funkcja Libre Office lub MS Word), podpisz elektronicznie (najlepiej podpisem w formacie PAdES) i wyślij jako załącznik do wnioskodawcy przez ePUAP.

13 lis 2017, 10:06
Początkujący

REJESTRACJA31 sty 2017, 10:48

POSTY        9

LOKALIZACJAŚląsk
Jeśli zaświadczenia drukujesz w POLTAX2b to niestety robisz je ponownie ręcznie i zapisujesz w PDF.
Potem, my przygotowujemy wysyłkę w e-PUAP-ie i przekazujemy wyżej do wysyłki.
Trzeba tylko pamiętać by później  wydrukować i podpiąć do kopii potwierdzenia odbioru.

A jeśli przypadkiem ktoś wie jak z POLTAX2b wygenerować plik w PDF to bardzo proszę o info.

13 lis 2017, 17:18
Znawca
Własny awatar

REJESTRACJA29 lis 2006, 10:53

POSTY        105
Na wirtualną drukarkę np. za pomocą programu typu PDFCreator https://www.dobreprogramy.pl/PDFCreator,Program,Windows,12691.html

14 lis 2017, 19:15
Początkujący

POSTY        9

LOKALIZACJAŚląsk
Ciekawe kto by mi to zainstalował :/

Kombinowaliśmy już na różne sposoby jak ominąć "ręczne" zaświadczenie ale pomysły się skończyły

14 lis 2017, 19:51
Zaawansowany

REJESTRACJA02 lut 2013, 17:29

POSTY        94
Wydrukuj zaświadczenie. Nie stempluj. Zeskanuj do pliku w formacie PDF. W zaświadczeniu w formacie PDF wstaw stempel podpisu elektronicznego i zapisz. Podpisz plik. Gotowe.

15 lis 2017, 06:30
Początkujący

POSTY        9

LOKALIZACJAŚląsk
Jest to jakieś rozwiązanie. Jakoś o tym nie pomyślałam bo do tej pory wszystkie skany wykonywała sekretarka. Dopiero od niedawna na korytarzach straszą kombajny, które chyba też skanują - trzeba wypróbować te cuda techniki :)
Niczego wstawiać tam nie trzeba  bo stosowne info jest na zaświadczeniu.

Dziękuję :)

15 lis 2017, 17:16
Site Admin

REJESTRACJA21 paź 2006, 19:09

POSTY        6754

LOKALIZACJATriCity
Yfcia                    

Dopiero od niedawna na korytarzach straszą kombajny, które chyba też skanują - trzeba wypróbować te cuda techniki

Wybierasz SmartScan, następnie format w jakim ma być zapisany plik (pdf lub doc) i automatycznie masz skan wysłany na Twojego mailal! Świetna sprawa! :)

15 lis 2017, 17:47
Znawca

REJESTRACJA18 lip 2016, 20:56

POSTY        132
1. W poltaxie2b należy wejść w zakładkę: PDA. I tam w drukarki -> wybrać drukarkę: PDFCreator (jak nie ma na liście - RPI do informatyków - załatwią tę sprawę w 3 sekundy)
2. W poltaxie2b wystawiamy zaświadczenie i otwiera nam się ono w pliku pdf a nie, jak to ma miejsce zawsze, gdy ustawiona jest nasza domyślna drukarka - automatycznie drukuje.

Pomysły wyżej ze skanowaniem - no ludzie...  :zeby:

Amen.

15 lis 2017, 19:37
Zaawansowany

REJESTRACJA02 lut 2013, 17:29

POSTY        94
No już chyba lepiej zeskanować, niż ponownie ręcznie wydawać :). A jeśli chodzi o informatyka, to droga MARJOLKO, chyba nie wiesz o czym piszesz. 3 godziny to mój informatyk będzie z góry schodził, a jak już w końcu szczęśliwie dotrze, to stwierdzi, że się nie da... Jeśli u Ciebie jest inaczej, to szczerze zazdroszczę.

15 lis 2017, 20:55
Specjalista

REJESTRACJA20 paź 2006, 21:12

POSTY        371
drukarka pdf portable

16 lis 2017, 04:35
Początkujący

POSTY        9

LOKALIZACJAŚląsk
jemiola                    

A jeśli chodzi o informatyka, to droga MARJOLKO, chyba nie wiesz o czym piszesz. 3 godziny to mój informatyk będzie z góry schodził, a jak już w końcu szczęśliwie dotrze, to stwierdzi, że się nie da... Jeśli u Ciebie jest inaczej, to szczerze zazdroszczę.

Pracujesz ze mną? Normalnie mogę się pod tym podpisać obiema ręcami z tym, że ja już usłyszałam że się nie da ;)

Marjolka                    

1. W poltaxie2b należy wejść w zakładkę: PDA. I tam w drukarki -> wybrać drukarkę: PDFCreator (jak nie ma na liście - RPI do informatyków - załatwią tę sprawę w 3 sekundy)
2. W poltaxie2b wystawiamy zaświadczenie i otwiera nam się ono w pliku pdf a nie, jak to ma miejsce zawsze, gdy ustawiona jest nasza domyślna drukarka - automatycznie drukuje.

Dziękuję :) Może z taką instrukcją się uda - sama nie mam takich uprawnień.

Jorge dzięki, sprawdzę ale nie wiem czy przejdzie bo zablokowane mamy niemal wszystko.

16 lis 2017, 05:21
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA21 maja 2009, 08:32

POSTY        2
Jeśli wystawiacie zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach, które ma być przesłane przez e-PUAP to wstawiacie na nim pieczęć z orłem? Jeśli tak to jak to zrobić.

23 lis 2017, 08:45
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ]  idź do strony:  1, 2  Następna strona