Teraz jest 24 lis 2017, 02:56

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2486 ]  idź do strony:  Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona
Znowu bez podwyżek... 
Autor Treść postu
Amator
Własny awatar

REJESTRACJA10 gru 2015, 19:42

POSTY        15
Post Re: Znowu bez podwyżek...
eles                    

A czy ktoś ma/miał w swoim urzędzie sytuację: pracownik ze stażem pracy powyżej 10 lat na stanowisku starszego referenta?  Do kogo można się zwrócić w takiej sytuacji jeśli nie jest się członkiem ZZ?

Znam mnóstwo takich sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem (jeśli to nie wynika ze złej pracy pracownika) jest zmiana pracodawcy.

06 lis 2017, 17:54
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA19 maja 2009, 20:41

POSTY        4
I naprawdę nie ma innej możliwości?  :(  Oficjalne pisma, apele o rozsądek itp.?  :blink:

09 lis 2017, 10:53
Amator
Własny awatar

REJESTRACJA08 sie 2016, 07:39

POSTY        10
W IAS Poznań podwyżki związki wynegocjowały. Piękne. Za staż. I pieniądze dostanie ktoś kto siedzi na zadzie od 25 lat, nie dokształca się, nie uczy, nie umie kompa obsłużyć. W nic się nie angażuje, spokojnie chce dochrapać emerytury. A Ty człowieku orzesz za niego,  :mur: i masz pecha mieć za krótki staż zatrudnienia w UCS. :zly1:

Motywacja po byku.

14 lis 2017, 10:29
Amator
Własny awatar

REJESTRACJA07 paź 2016, 13:41

POSTY        23
Teczka                    

W IAS Poznań podwyżki związki wynegocjowały. Piękne. Za staż. I pieniądze dostanie ktoś kto siedzi na zadzie od 25 lat, nie dokształca się, nie uczy, nie umie kompa obsłużyć. W nic się nie angażuje, spokojnie chce dochrapać emerytury. A Ty człowieku orzesz za niego,  :mur: i masz pecha mieć za krótki staż zatrudnienia w UCS. :zly1:

Motywacja po byku.

Trzeba przyznać, że w IAS Poznań mają bardzo precyzyjne kryteria... W innych województwach wymaga się jedynie stażu pracy, a tu nawet dokształcać się nie wolno... Tych co komputery obsługiwać potrafią to nie mają przypadkiem zwalniać?

14 lis 2017, 14:13
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA29 paź 2011, 18:35

POSTY        2
Kiedyś też będziesz długoletnim pracownikiem, który chce doczekać emerytury. Może wtedy inaczej spojrzysz na tych z których się teraz wyśmiewasz. Myślisz, że zawsze będziesz młody, szybki i zdrowy. Zaręczam Ci, że nie. A tacy mądrale jak Ty będą oceniali Ciebie. I zapewne będziesz dla nich kimś kto siedział 25 lat na zadzie i chce dochrapać się emerytury. Pozdrawiam serdecznie i obyś nie skończył na szybkiej obsłudze komputera. Powodzenia.

14 lis 2017, 16:07
Amator
Własny awatar

POSTY        10
roberts65                    

Kiedyś też będziesz długoletnim pracownikiem, który chce doczekać emerytury. Może wtedy inaczej spojrzysz na tych z których się teraz wyśmiewasz. Myślisz, że zawsze będziesz młody, szybki i zdrowy. Zaręczam Ci, że nie. A tacy mądrale jak Ty będą oceniali Ciebie. I zapewne będziesz dla nich kimś kto siedział 25 lat na zadzie i chce dochrapać się emerytury. Pozdrawiam serdecznie i obyś nie skończył na szybkiej obsłudze komputera. Powodzenia.

I tu się mylisz, bardzo. Mam duży staż, 20-letni. Ale nie w skarbowości bezpośrednio. Dokształcam się, korzystam z komputera biegle, bo ciągle się uczę. Obok mnie siedzą dziewczyny, ze stażem 25-letnim i również zasuwają jak małe motorki. Również za tego prawie-emeryta i komu jak komu im się należy. I nikt nie wyśmiewa. Moim zdaniem, czasy, czy się stoi, czy się leży 1000 zł się należy się już skończyły. Jaką one maja motywację, hę? Jestem w dziale, gdzie bycie młodym, szybkim i zdrowym akurat na nic nie wpływa. Liczy się doświadczenie, analityczne myślenie i ciężka praca. Dzielenie kasy wg tylko stażu jest po prostu demotywujące. I szkoda, że właśnie długoletni pracownicy tego nie widzą. Prawo fali?

15 lis 2017, 08:14
Zaawansowany

REJESTRACJA19 mar 2016, 20:42

POSTY        37
Brawo Teczka. Dobrze, że to napisałaś, bo gdy ktoś jak ja (z tylko kilkuletnim stażem, a więc "bez doświadczenia" wg wielu tutaj) takie coś pisze, to leci fura komentarzy typu "co, tylko młodym się należy a starym to już nie?!". A właśnie o to chodzi, że należy się i tym tzw. młodym i tym tzw. starym, ale nie za staż tylko za dobrą pracę. Obecni dobrzy pracownicy z długoletnim stażem dostali policzek w postaci pieniędzy za to, że długo siedzą na krześle biurowym, a nie za to, że wykonują dobrą pracę, bo nikt tego nie weryfikował, nikt ich nie docenił.
Jeżeli ktoś zaczyna i nic nie umie, nie należy mu się podwyżka. Jeśli ktoś siedzi na stolku od lat, miga się od roboty, pracuje wolno i tak, że trzeba po nim poprawiać, nie należy mu się podwyżka. To powinno być jasne jak słońce. Potrzebny jest jasny system motywacyjny i tylko dobra praca powinna być nagradzana (nie mówię nawet wybitna - po prostu dobra. Skoro u nas nie zwalnia się złych pracowników, niech chociaż nie będą oni dodatkowo nagradzani).
Odnośnie jeszcze podwyżek dla tzw. młodych, które wg wielu się nie należały - a ja, młody pracownik, również nie uważam, by wypłata za np. pierwszy rok powinna być na tym poziomie, na jakim jest potem - podkresle tylko, że musiały mieć miejsce, żeby nasze zarobki nie plasowały się w bezpośredniej okolicy lub wręcz poniżej nowej wysokości płacy minimalnej, szczególnie przy obecnym gwałtownym wzroście wynagrodzeń w sektorze prywatnym.

Ostatnio edytowano 15 lis 2017, 09:22 przez kimchi, łącznie edytowano 2 razy

15 lis 2017, 08:53
Zaawansowany

REJESTRACJA29 paź 2015, 19:14

POSTY        69
kimchi                    

Brawo Teczka. Dobrze, że to napisałaś, bo gdy ktoś jak ja (z tylko kilkuletnim stażem, a więc "bez doświadczenia" wg wielu tutaj) takie coś pisze, to leci fura komentarzy typu "co, tylko młodym się należy a starym to już nie?!". A właśnie o to chodzi, że należy się i tym tzw. młodym i tym tzw. starym, ale nie za staż tylko za dobrą pracę. Obecni dobrzy pracownicy z długoletnim stażem dostali policzek w postaci pieniędzy za to, że długo siedzą na krześle biurowym, a nie za to, że wykonują dobrą pracę, bo nikt tego nie weryfikował, nikt ich nie docenił.

Dokładnie. Takie bezrefleksyjne rzucenie kasy tylko według stażu będzie demotywujące dla pracowników dobrych i ambitnych. Ale po co się wysilać z opracowywaniem jakiegoś sensownego systemu, skoro można pójść na łatwiznę i podzielić kasę wg stażu  :mur:

15 lis 2017, 09:20
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA24 mar 2010, 17:31

POSTY        30
vanitas                    

kimchi                    

Dokładnie. Takie bezrefleksyjne rzucenie kasy tylko według stażu będzie demotywujące dla pracowników dobrych i ambitnych. Ale po co się wysilać z opracowywaniem jakiegoś sensownego systemu, skoro można pójść na łatwiznę i podzielić kasę wg stażu  :mur:

W zasadzie zgadzam się z Wami, ale z jednym zastrzeżeniem. Otóż uważam, że to, o czym piszecie (w skrócie podwyżki za kompetencję i dobrze wykonaną pracę) byłoby do zrealizowania w sytuacji, w której nasze stanowiska coś by znaczyły. A nie znaczą. Przynajmniej w moim US jest tak, że kolejne awanse stanowiskowe dostaje się również za staż. Oczywiście są wyjątki: szczególnie zdolni mogą awansować trochę szybciej, ci którzy podpadli, albo już naprawdę nic nie potrafią - wolniej lub wcale. Ale to jest tylko margines. 90% załogi dostaje stanowiska za staż. Więc za co te podwyżki mają być? Za staż - nie, zgoda, za stanowisko - też nie, bo to to samo, co za staż. Więc za co? Za uznanie przełożonego? No, w idealnym świecie... Ale w naszej rzeczywistości zaraz podniosłyby się krzyki, że faworyzowanie swoich, że niejasne (brak) kryteria, że znajomi królika, itd., itp. Osobiście uważam, że należałoby zacząć od przywrócenia znaczenia naszym stanowiskom. Bo wcale nie musi być tak, że jak ktoś przepracował 10 lat, to co najmniej starszy kontroler, chociaż niewiele umie. Rzetelne oceny okresowe, a nie fikcja. Może nawet z okresowymi egzaminami poza własnym Urzędem. I wtedy nie byłoby problemu: dla każdego stanowiska określony przedział (niezbyt szeroki) wskaźnika kwoty bazowej... Oczywiście mam świadomość, że to u nas nierealne...

15 lis 2017, 09:45
Zaawansowany

REJESTRACJA19 mar 2016, 20:42

POSTY        37
Heathen: tak, w zupełności się zgadzam. Ja jestem w 100% za egzaminami :) Pracujemy w takiej działce, w której trzeba się doksztalcac. I za obiektywne udowodnienie, że ma to miejsce, powinny być benefity. Uzupełnię to co napisałeś o to, że wg mnie awans powinien być czymś więcej niż pozostaniem na tym samym stanowisku. Ogółem nowa osoba powinna być przyjmowana do podstawowych czynności w US. Awansować na inne stanowisko z większa odpowiedzialnoscia. Potem awansować do Izby. I znów na kolejne stanowisko w Izbie, zwiększając ilość/złożoność zadań i odpowiedzialność, wraz z wynagrodzeniem. Pomarzyć można...

15 lis 2017, 09:55
Zaawansowany

REJESTRACJA05 maja 2017, 07:40

POSTY        72
Jakoś nie widzę możliwości awansu pracownika z Urzędu do Izby, zwłaszcza gdy ten pracownik mieszka poza miastem wojewódzkim, gdzie ulokowane są siedziby Izb. Kto zapewni mu mieszkanie, poniesie koszty przeprowadzki ? Znowu pracownik? Dobrze wiemy ile dostajemy kilometrówki w ramach delegacji. A tutaj byłby dojazd do miejsca pracy, więc 100% koszt pracownika.

Ostatnio edytowano 15 lis 2017, 10:12 przez Skarbek1972, łącznie edytowano 2 razy

15 lis 2017, 10:09
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA24 mar 2010, 17:31

POSTY        30
Skarbek1972                    

Jakoś nie widzę możliwości awansu pracownika z Urzędu do Izby, zwłaszcza gdy ten pracownik mieszka poza miastem wojewódzkim, gdzie ulokowane są siedziby Izb. Kto zapewni mu mieszkanie, poniesie koszty przeprowadzki ? Znowu pracownik? Dobrze wiemy ile dostajemy kilometrówki w ramach delegacji. A tutaj byłby dojazd do miejsca pracy, więc 100% koszt pracownika.

Znam przypadki awansów z US do Izby, choć to rzeczywiście rzadkość. Poza tym, zawsze możesz odmówić:)

15 lis 2017, 11:08
Amator
Własny awatar

POSTY        10
Dziwne dla mnie jest, że nowe osoby nie mają szans np. na szkolenia. W IAS Poznań większość szkoleń jest dla osób ze stażem pow. 2 lat. Co to za dyskryminacja? Nawet jak się trafi bystra perełka to nie awansuje za wiedzę i pracę, tylko wysiedzi sobie awans. Brakuje młodych osób na każde stanowisko, więc zamiast chuchać i dmuchać na tych co są i chcą, nie dość że wypomina się im staż, to jeszcze demotywuje.

Znam wielu 55+, którzy doskonale się odnajdują w zmieniającym się świecie. To jakiś mit dziadzienia po 50. Jak ktoś chce to nie gnuśnieje. Ale jak widzi, że po pewnym czasie staje się niewidzialny, to mu skrzydła opadają. I zaczyna sobie tworzyć z takimi jak on ochronny kokon. Nie rusz, jak będziesz w moim wieku itd.
Widziałam doskonałą współpracę międzypokoleniową: ty mi pomagasz z kompem, ja ci pomagam ogarnąć np. POLTAX. I wszystko śmiga aż miło. Tylko trzeba chcieć. A nie uważać każdego młodego za wroga. Ty mi wyszukasz informacje, ja pomogę ci przebrnąć przez procedury. Itd. Ale najczęściej tak nie jest. Jeden na drugiego patrzy jak na potencjalnego następcę i wroga. I dlatego tak boli, gdyby się okazało, że ten młodszy zarabia więcej niż byś się spodziewał (różnica). Smutne.

15 lis 2017, 11:22
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA29 paź 2011, 18:35

POSTY        2
Brawo! Cieszę się, że oprócz kąśliwości, sporo refleksji po moim wpisie. Kochani to, że zarabiamy ile zarabiamy i traktują nas jak traktują nie jest winą ani starych ani młodych, stażem oczywiście. To ewidentna wina systemu. Dopóki służby skarbowe nie staną się apolityczne i nie stworzy się stabilnych, transparentnych struktur będzie jak jest. A każda kolejna opcja polityczna będzie wykorzystywała te służby na swój sposób do celów politycznych. Życzę zatem wszystkim i tym z dużym stażem i tym z krótkim, jeżeli pozostaną w skarbowości, godnego traktowania przez pracodawcę i godnych wynagrodzeń za pracę. Waśnie do niczego nie prowadzą. A może komuś zależy na tym... skłóconymi lepiej się rządzi.

15 lis 2017, 13:15
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2486 ]  idź do strony:  Poprzednia strona  1 ... 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona