Teraz jest 20 paź 2017, 23:51Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2422 ]  idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5 ... 173  Następna strona
Znowu bez podwyżek... 
Autor Treść postu
Znawca
Własny awatar

 REJESTRACJA24 sie 2010, 20:29

 POSTY        134
Post Znowu bez podwyżek...
Niestety wczoraj rząd zdecydował się nie dać nam podwyżek. Wszystko drożeje, a tu człowiek tylko dziadzieje...
Pora chyba szukać innej lepiej płatnej pracy...


06 kwi 2011, 09:40
Zobacz profil
Znawca
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA05 lis 2009, 20:55

 POSTY        205
Post Re: Znowu bez podwyżek...
To było do przewidzenia, że rząd znowu wstrzyma podwyżki wynagrodzeń w kolejnym roku. Nawet nie będzie podwyżki inflacyjnej  :angry2:  Rząd zapomniał, że podniósł stawkę podatku VAT o 1% i wszystkie towary objęte VATem zdrożały, więc bez tej podwyżki inflacyjnej nasze realne płace zmalały.
Polityka obecnego rządu prowadzi do: rozmontowania systemu emerytalnego (kosztem przyszłych emerytów), wzrostu bezrobocia, podatków i cen oraz obniżenia wynagrodzeń pracowników, którzy realizują zadania państwa. Zadań ciągle przybywa, a pensje są na tym samym poziomie. Problem ten nie dotyczy członków rodzin i znajomych naszych pracodawców, bo dla nich zawsze znajdą się środki na podwyżki (nawet jeżeli nie będzie można dać im podwyżek, to i tak dostaną oni pieniądze w innej formie np. nagród, premii czy dodatków zadaniowych).
Dopóki się władza nie zmieni, to tak będą dalej postępować z nami. W najbliższych wyborach moja rodzina i ja nie zagłosujemy na PO  :offtopic:


06 kwi 2011, 11:11
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA09 maja 2006, 22:23

 POSTY        2340

 LOKALIZACJARada Sekcji Krajowej PS
Post Re: Znowu bez podwyżek...
Dla przypomnienia, co jeszcze niedawno obiecywali:Spór o podwyżki w budżetówce w 2011 r
Przyszłoroczne podwyżki dla pracowników budżetówki muszą zostać uzgodnione przed 20 lipca. Do tego czasu strony pracowników i pracodawców powinny zająć wspólne stanowisko w sprawie założeń do projektu ustawy budżetowej. Wiadomo już, że trudno będzie wypracować kompromis w sprawie podwyżek,  ponieważ każda ze stron uczestniczących w dyskusji forsuje inne rozwiązanie.
Rząd proponuje by pracownicy budżetówki otrzymali w 2011 r. 3,3 proc. podwyżki, co po uwzględnieniu inflacji (3,3 proc.) pozostawiłoby realny wzrost wynagrodzeń na poziomie 1 proc.
Organizacje związkowe domagają się przyznania podwyżek wysokości 5,3 proc. Żądania argumentują faktem, iż w poprzednich latach sektor budżetowy nie doświadczył właściwej podwyżki, co zwiększa rozbieżność w wynagrodzeniach sektora prywatnego i publicznego i powoduje migrację pracowników budżetówki pod skrzydła prywatnych pracodawców.
Zupełnie inny pogląd prezentują pracodawcy, którzy wskazując na niską efektywność pracowników sektora państwowego domagają się aby pensje pracowników w 2011 r. zostały wyrównane jedynie o poziom inflacji, co powinno zmotywować dyrektorów urzędów do reorganizacji ich pracy.
Ustalony przez Komisję Trójstronną wskaźnik zostanie wprowadzone do projektu ustawy budżetowej 2011, natomiast w przypadku braku porozumienia, Rada Ministrów wprowadzi wskaźnik nie mniejszy niż zaproponowany Komisji.
Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”
Agnieszka MarekOrganizacje pracodawców chcą, aby pracownicy państwowi otrzymali w 2011 roku podwyżki uwzględniające wyłącznie wzrost cen. W ten sposób chcą zmusić szefów urzędów do redukcji zatrudnienia i efektywniejszej pracy.
Zespół problemowy Komisji Trójstronnej ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych zajmie się dziś wskaźnikiem wzrostu płac w państwowej sferze budżetowej w 2011 roku. Rząd zaproponował, aby w 2011 roku ponad pół miliona pracowników wynagradzanych z budżetu otrzymało 3,3 proc. podwyżki. Po uwzględnieniu 2,3 proc. inflacji ich realne płace wzrosną więc o 1 proc. W tym roku podwyżka uwzględniała jedynie inflację (1 proc.).
Tak jak w poprzednich latach, także w tym roku nie dojdzie zapewne w KT do porozumienia w tej sprawie. Związki domagają się wzrostu płac.
– Wszystkie organizacje związkowe porozumiały się i będą domagać się 5,3 proc. podwyżki – mówi Tadeusz Chwałka, przewodniczącym Forum Związków Zawodowych.
Z kolei pracodawcy nie zgadzają się na rządową, a tym bardziej związkową propozycję.
– Dopuszczamy wyłącznie wyrównanie pensji o inflację, ale bez dodatkowej podwyżki – mówi Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan.
Jego zdaniem administracji publiczna funkcjonuje niewydolnie, a brak podwyżek może zmusić dyrektorów urzędów do reorganizacji ich pracy. Dodatkowo poparcie wzrostu płac w kolejnych latach pracodawcy uzależniają od przeprowadzenia obiecanego przez rząd w ubiegłym roku audytu. Miałby on ocenić realne potrzeby zatrudnienia do nałożonych na poszczególne urzędy zadań.
Podobnego zdania jest Maciej Grelowski z Business Centre Club. Według niego powszechne waloryzowanie płac powinno zostać ograniczone jedynie do poziomu inflacji.
Z kolei prof. Michał Kulesza uważa, że o ile wzrost płac o poziom inflacji powinien być automatyczny, to same podwyżki już nie. Tłumaczy, że podwyższanie pensji w takim samym stopniu urzędnikom czy funkcjonariuszom bez wcześniejszej oceny ich pracy jest absurdalne i niewydolne. Z tymi argumentami nie zgadzają się związki.
– Od kilku lat nie ma realnych podwyżek dla pracowników państwowych – wskazuje Henryk Nakonieczny z NSZZ Solidarność.
W jego ocenie brak podwyżek pensji spowoduje, że najlepsi specjaliści będą odchodzić z urzędów do sektora prywatnego. Ostateczną decyzję w tej sprawie członkowie Komisji Trójstronnej mają podjąć za tydzień.
Jeśli jej członkowie do 20 lipca porozumieją się w sprawie wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, rząd te ustalenia będzie musiał wprowadzić do projektu ustawy budżetowej. Z kolei jego brak oznacza, że Rada Ministrów wprowadzi do budżetu wskaźnik nie mniejszy niż zaproponowany KT. Średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej dotyczy państwowych jednostek budżetowych i państwowych zakładów budżetowych. W ich skład wchodzą m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie, skarbowe, żołnierze czy funkcjonariusze służb mundurowych.


Załącznik:
obietnice.jpg


 Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

____________________________________
Mów otwarcie i otwarcie działaj, gdy w kraju dobre panują rządy.Otwarcie działaj, lecz mów ostrożnie, gdy rządy są złe...


06 kwi 2011, 13:28
Zobacz profil WWW
Znawca
Własny awatar

 REJESTRACJA24 cze 2008, 22:55

 POSTY        160
Post Re: Znowu bez podwyżek...
Nie miejmy złudzeń - każdy rząd (ten i przyszłe) nie podwyższy płac " urzędasom", bo media i opinia publiczna ich zjedzą. Moim zdaniem, opcja polityczna nie ma tu znaczenia. Nie jesteśmy podwyżkowym targetem <_<  Nie ratujemy życia, nie reperujemy zdrowia, nie gasimy pożarów. My jesteśmy tym rakiem, trawiącym budżet. Dlatego z satysfakcją uśmiecham się na myśl o tym, że kilka lat temu " wyszarpnęłam" USC swoją ciężką pracą i tylko sobie to zawdzięczam :rotfl: Teraz jedyne, co mnie ciekawi, to moja druga ocena - wypiję akonto pije-===[


06 kwi 2011, 21:38
Zobacz profil
Znawca
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA05 lis 2009, 20:55

 POSTY        205
Post Re: Znowu bez podwyżek...
eve                    Teraz jedyne, co mnie ciekawi, to moja druga ocena - wypiję akonto pije-===[

Trzymam kciuki  :piwo:


06 kwi 2011, 21:42
Zobacz profil
Zaawansowany
Własny awatar

 REJESTRACJA05 lut 2008, 12:45

 POSTY        67
Post Re: Znowu bez podwyżek...
A co na to Trybunał norymberski w Warszawce? 10.05. godz. 12.00 - Obcy decydujące /niekoniecznie/ starcie. :czytaj:


09 maja 2011, 17:35
Zobacz profil
Zaawansowany
Własny awatar

 REJESTRACJA05 lut 2008, 12:45

 POSTY        67
Post Re: Znowu bez podwyżek...
jakby co.... PIJ PIJ  :piwo: pij bracie pij,
na starość  torba, wózek złomiarza i kiij
pij,pij pij bracie pij...
a potem wątroba na kij strzel===]


09 maja 2011, 17:42
Zobacz profil
Specjalista
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA27 kwi 2010, 12:57

 POSTY        413
Post Re: Znowu bez podwyżek...
woicki66                    jakby co.... PIJ PIJ  :piwo: pij bracie pij,
na starość  torba, wózek złomiarza i kiij
pij,pij pij bracie pij...
a potem wątroba na kij strzel===]

i kontynuując żartobliwym tonem... pij , aby wesprzeć finanse państwa polskiego
:brawa:  ;)


10 maja 2011, 10:14
Zobacz profil
Znawca
Własny awatar

 REJESTRACJA21 maja 2009, 08:32

 POSTY        115
Post Re: Znowu bez podwyżek...


Wiktor Błoch Chciałbym sie zapytać Pana Profesora jaka jest przyczyna tego ze udział płac w PKB w Polsce ciągle spada i wynosi już mniej niż 40% co plasuje nas prawie na samym koncu w europie podczas gdy srednia dla europy wynosi ok 50 % ?Jakie widzi Pan recepty na zmiene tego trendu ?
16 listopada o 22:10 · Lubię to! · 2

Grzegorz W. Kolodko @Wiktor Błoch. Udział płac w PKB spada w wielu krajach, w największej mierze w tych najbardziej już rozwiniętych. Co ciekawe, tendencja taka występuje w różnych typach gospodarki kapitalistycznej. Podczas ostatnich 30 lat w największym stopniu udział płac (szeroko rozumianych kosztów pracy) spadł w Japonii (z ok. 74% do ok. 60%). W Niemczech obniżył się z ok. 76 do ok. 70% i w USA z 70 do 64%. Przyczyny są złożone; z jednej strony wpływa na to słaba pozycja negocjacyjna pracowników i ich związków, z drugiej pracoszczędny charakter postępu technicznego, który zmniejsza popyt na siłę roboczą. By zmienić taki trend - zatrzymując go, bo odwrócić raczej nie sposób przy obecnym strukturalnym bezrobociu - trzeba przede wszystkim podnosić kwalifikacje pracowników, ale też wzmacniać ich pozycję przetargową, aby w dłuższym okresie płace rosły w tempie zbliżonym do tempa wzrostu wydajności pracy. Będzie to o tyle trudne, że w wielu przypadkach szybciej rosnąć muszą inwestycje, zwłaszcza na ochronę środowiska, co wymaga ogólnie wyższego poziomu (i dynamiki) akumulacji.

16 listopada o 22:58 · Lubię to! · 4
AFRYKA DZIKA :sex:


22 lis 2013, 11:08
Zobacz profil
Zaawansowany
Własny awatar

 REJESTRACJA01 wrz 2010, 08:03

 POSTY        63
Post Re: Znowu bez podwyżek...
W 2011r. organizacje związkowe walczyły jeszcze o podwyżki i to nie tylko inflacyjne czy w 2013r. związki coś w tej sprawie robiły?
Nieźle kolejny rok 2014r. bez inflacyjnych jesteśmy już tyle o jakieś 20% z pensjami, bo od 2008r. nic


22 lis 2013, 13:33
Zobacz profil
Nowicjusz
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA14 lis 2007, 23:28

 POSTY        2
Post Re: Znowu bez podwyżek...
austeen                    To było do przewidzenia, że rząd znowu wstrzyma podwyżki wynagrodzeń w kolejnym roku. Nawet nie będzie podwyżki inflacyjnej  :angry2:  Rząd zapomniał, że podniósł stawkę podatku VAT o 1% i wszystkie towary objęte VATem zdrożały, więc bez tej podwyżki inflacyjnej nasze realne płace zmalały.
Polityka obecnego rządu prowadzi do: rozmontowania systemu emerytalnego (kosztem przyszłych emerytów), wzrostu bezrobocia, podatków i cen oraz obniżenia wynagrodzeń pracowników, którzy realizują zadania państwa. Zadań ciągle przybywa, a pensje są na tym samym poziomie. Problem ten nie dotyczy członków rodzin i znajomych naszych pracodawców, bo dla nich zawsze znajdą się środki na podwyżki (nawet jeżeli nie będzie można dać im podwyżek, to i tak dostaną oni pieniądze w innej formie np. nagród, premii czy dodatków zadaniowych).
Dopóki się władza nie zmieni, to tak będą dalej postępować z nami. W najbliższych wyborach moja rodzina i ja nie zagłosujemy na PO  :offtopic:


A może nie czekać do wyborów i wyrazić swoje zdanie na http://niezaglosuje.pl/


22 lis 2013, 18:56
Zobacz profil
Amator
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA12 wrz 2010, 11:37

 POSTY        27
Post Re: Znowu bez podwyżek...
uran                    W 2011r. organizacje związkowe walczyły jeszcze o podwyżki i to nie tylko inflacyjne czy w 2013r. związki coś w tej sprawie robiły?
Nieźle kolejny rok 2014r. bez inflacyjnych jesteśmy już tyle o jakieś 20% z pensjami, bo od 2008r. nic


Brawo Uran! Też mnie to ciekawi NIIIIICCCCCCC! :zly1:


22 lis 2013, 23:05
Zobacz profil
Początkujący
Własny awatar

 REJESTRACJA16 cze 2009, 21:25

 POSTY        7
Post Re: Znowu bez podwyżek...
tak mi się przypomniało kiedyś mój przełożony wystąpił do NUS o niewielka podwyżkę dla jednego z pracowników, bo się znacząco wyróżniał NUS oczywiście odmówił uzasadniając, że może i ten pracownik się wyróżnia ale się nie dokształca bo jak skończył studia ok. 10 lat temu później zrobił podyplomowe to na tym jego edukacja się zakończyła ja się pytam za co pracownicy mają podnosić swoje umiejętności nauka drożeje, życie drożeje a pensja w miejscu


25 lis 2013, 12:36
Zobacz profil
Znawca
Własny awatar

 REJESTRACJA24 sie 2010, 20:29

 POSTY        134
Post Re: Znowu bez podwyżek...
Czy zaczynamy zbiórkę podpisów pracowników skarbowych ze wszystkich US w Polsce, aby wystąpić  z pismem o odmrożenie płac tak jak zrobiono w sądownictwie? Czy są może jakieś inne pomysły, żebyśmy w końcu też dostali kasę? Tusk 7 lat temu totalnie nas olał z tymi obietnicami o radykalnych podwyżkach w budżetowce. Może Kopacz nam pomoże?
Zacznijmy ludzie walczyć o kasę, bo dosyć tego już zrzędzenia! Ja chętnie aktywnie podłączę się do akcji o podwyżkę płac ...


01 paź 2014, 18:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2422 ]  idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5 ... 173  Następna strona

 Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
 Nie możesz odpowiadać w wątkach
 Nie możesz edytować swoich postów
 Nie możesz usuwać swoich postów
 Nie możesz dodawać załączników

Skocz do: