Teraz jest 20 paź 2017, 23:51Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  idź do strony:  Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Gospodarka 
Autor Treść postu
Zawodowiec
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA23 sie 2009, 08:34

 POSTY        3359
Post Re: Gospodarka
Mazgaj, Mazguła. Miesza się to wszystko. Ale zobaczmy hu iz hu.
Mazguła (Adam) to PRLowski pułkownik wg którego stan wojenny to był taki dość kulturalny incydent w czase którego nic takiego złego się nie wydarzyło. Cytat: "Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu" – mówił w czasie protestu m.in. byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, płk rez. Adam Mazguła. Oficer Wojsk Polskiego, działający jako polityk w opolskim Komitecie Obrony Demokracji, w październiku 2015 r. - decyzją ministra Tomasza Siemoniaka awansowany na stopień pułkownika.

Mazgaj (Jerzy) to biznesman, o którym napisano kilka postów wyżej

Jerzy Mazgaj słusznie bał się PiS.
Ostatnie dwa lata to upadek Almy i trudny czas Krakchemii


Obrazek


Najnowsze taśmy z afery podsłuchowej opublikowane przez TVP Info przypomniały postać znanego biznesmena Jerzego Mazgaja. Nigdy nie ukrywał niechęci do PiS.
- Nie chcę żyć w czwartej RP - mówił tuż po wyborach wygranych przez Andrzeja Dudę.
Faktycznie ostatnie dwa lata okupił spektakularnym upadkiem Almy i spadającymi cenami akcji Krakchemii.

Jednym z bohaterów taśm, opublikowanych ostatnio przez TVP Info z restauracji "Sowa i Przyjaciele", jest biznesmen Jerzy Mazgaj. Na nagraniach poznajemy m.in. wątek zakupu porsche dla prezesa należącej do niego spółki Krakchemia. Oczywiście za pieniądze firmy. Mazgaj porusza też wątek materiałów prasowych dotyczących jego peerelowskiej przeszłości. To przy tej okazji padły kontrowersyjne słowa księdza Kazimierza Sowy, który sugeruje, żeby z niewygodnymi dziennikarzami nie polemizować, tylko trzeba ich zniszczyć.

Nagrane rozmowy pochodzą z początku 2014 roku. Z perspektywy czasu widać, że "Gazeta Polska" przetrwała polityczne naciski, natomiast porażkę poniósł Mazgaj, bo "zniszczony" został jego główny biznes. Sieć delikatesów "Alma", której biznesmen był twórcą, oczekuje właśnie na podjęcie przez sąd decyzji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej. Wnioskuje o nią m.in. bank PKO BP, który ze względu na problemy finansowe sieci delikatesów wypowiedział im umowę kredytową, z której Alma miała do oddania blisko 60 mln zł.

A to nie jedyne zobowiązanie firmy.
[...]

Całość:
http://manager.money.pl/ludzie/artykul/ ... 32355.html

____________________________________
Videtur et hoc mihi Platforninem non debere esse
Poza tym uważam że Platformę należy zniszczyć
/Katon starszy/


13 cze 2017, 21:08
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka
Afera policka.
Wśród zatrzymanych działacze PO


Dwóch działaczy Platformy Obywatelskiej zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne "Police". Łącznie w tej sprawie śledczy zatrzymali 10 osób.

Obrazek

Z ustaleń TVP wynika, że jeden z mężczyzn to członek władz regionu zachodniopomorskiego PO. Chodzi o Macieja G., a drugi działacz partii to Robert Z. - podaje Radio Zet.

Wobec wszystkich zatrzymanych we wtorek CBA złożyło wnioski o areszt. To także m.in. były prezes, członkowie zarządu, dyrektorzy polickich zakładów oraz kooperujących z firmą biznesmenów. Decyzję w ich sprawie w czwartek podejmie sąd w Szczecinie.

Śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski. Śledczy zarzucają też zatrzymanym wyrządzenie polickim zakładom chemicznym szkody majątkowej wielkich rozmiarów.

Według CBA zatrzymani byli odpowiedzialni i brali udział w decyzjach, które wyrządziły taką szkodę.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty. - Śledztwo jest wielowątkowe – zaznaczył.

Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce - mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami.
Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Źródła: TVP Info, PAP, Radio Zet

https://wiadomosci.wp.pl/afera-policka- ... 709278337a


"Zlikwidujemy CBA"  :nonono:

Obrazek
Grzegorz Schetyna - Przewodniczący Platformy... Obywatelskiej...
Złodzieje i doktrynerzy won!
Rekordowe wyniki programu PiS „Wystarczy nie kraść”


Obrazek

Muszę zacząć od złośliwości, bo inaczej się uduszę!

Złośliwe słowa kieruję nie tylko w stronę najgorszego sortu, ale dzieci i młodzieży, bez względu na wiek, które jeszcze nie wyrosły z bredni krzewionych przez Balcerowicza i Korwina-Mikke. Liberalne i pseudo liberalne doktrynerstwo ma się nijak do rzeczywistości i zdrowej ekonomii opartej na realnych i uczciwych działaniach. W 2015 roku publicznie złożyłem ofertę każdemu chętnemu, o ile pamiętam oferowałem milion w złocie za przyjęcie zakładu, że budżet za 2016 rok nie tylko się nie załamie, ale będzie nadwyżka. Nikt zakładu nie przyjął, nawet najbardziej zagorzały liberał i wróg polityki socjalnej, pewnie podskórnie czuli, że wygrać się nie da.

O socjalistycznym PiS słyszę od momentu kiedy ta partia powstała, o tym, że się PiS na gospodarce nie zna, od tej samej chwili. Kompletnie mnie nie interesuje pisanie laurek dla PiS, ale przed faktami mogę tylko przełknąć, bo takich wyników nawet ja się nie spodziewałem. Wszystkie, podkreślam, wszystkie kraje, których wskaźnik zamożności na głowę obywatela mieści się w pierwszej dziesiątce, mają o wiele bardziej rozwinięte programy socjalne i o wiele bardziej restrykcyjny system podatkowy niż Polska. Dość wspomnieć Niemcy, Włochy, o Francji nawet nie warto wspominać. I w drugą stronę. Wszystkie kraje eksperymentujące z podatkami liniowymi i innymi wynalazkami w gatunku OFE, to trzeci świat, jeśli chodzi o zamożność obywateli. W ekonomii magiczne zaklęcia nie działają, mówienie o tym, że podatki to złodziejstwo, że programy socjalne to gorszące rozdawnictwo jest tylko i wyłącznie doktrynerskim wyznaniem wiary.

Po dwóch lata rządów, socjalistycznego i socjalnego PiS, mamy takie wskaźniki gospodarcze jakich nie notowano w Polsce nigdy. Rośnie wszystko, co ma rosnąć i spada wszystko, co ma spadać.
Wystarczy nie kraść i nie słuchać bredni o budowaniu na jednej przecznicy 150 aptek pod szyldem ślusarzy, co gwarantuje wolny rynek i niskie ceny.

Cała ekonomia sprowadza się do dwóch rzeczy: liczyć i nie kraść.

Fakt, że ktoś w końcu pomyślał, aby wyciągnąć z nędzy miliony Polaków, którzy nikomu nic nie ukradli, ale też nie założą własnych biznesów, czy nie zostaną freelancerami, bo nie mają do tego środków i umiejętności, nie jest socjalizmem, tylko budowaniem państwa cywilizowanego, odpowiedzialnego i rozumiejącego potrzeby obywateli. Ludzie w swojej masie nie są ani geniuszami, ani urodzonymi przedsiębiorcami, większość to intelektualni przeciętniacy, kawałek średnich i niewielki procent wybitnych.

Nikt trzeźwo myślący nie stworzy takiej bzdury, która zakłada, że liberalizm, a de facto darwinizm społeczny, na zasadzie kto przeżyje ten człowiek, kto umrze z głodu ten śmieć, jest programem dla tak olbrzymiej populacji jak naród. Potrzeba takiego ułożenia relacji społecznych, które zrównoważą potencjały obywateli, mówiąc po ludzku wybitni i średni muszą pomóc przeciętnym, inaczej powstaną albo slumsy albo krwawe rewolucje. Podatki i cały system socjalny powinien służyć budowaniu wspólnoty zapewniającej bezpieczeństwo i rozwój całego narodu, a nie wybranych kast, czy koterii. Obojętnie jakim mnie nazwiecie komunistą, PRL-owcem, czy innym Fidelem Castro, dokładnie według tych prostych zasad swoją potęgę gospodarczą zbudowały Niemcy, USA i każde wysoko rozwinięte państwo. Z pominięciem doktryn i mantr religii „ekonomicznych”, liczenie i tępienie złodziejstwa przynosi spektakularne wyniki.

„Rozdane” 500+ nie zostało przepite, ale o dziwo zlikwidowało obszary nędzy, wróciło VAT-em, wzrostem płac i obniżeniem bezrobocia. Cuda? Nie, racjonalna inwestycja, nie tylko społeczna, ale i ekonomiczna! Mądry wie, głupi nigdy się nie dowie, że w życiu działają proste rachunki zysków i strat, nie wymyślne całkowanie ideologii. Wskaźniki mówią wszystko. Rekordowy spadek bezrobocia 7,5%, wzrost płac 5%, wzrost konsumpcji 5%, wzrost oszczędności Polaków 36 miliardów, wzrost wartości spółek skarbu państwa 36 miliardów.
Najnowsze dane?
Dochody budżetu I-V 2017: VAT + 30,0% Akcyza + 3,9% PIT + 7,4% CIT + 14,3%, deficyt budżetowy 0,2 mld.

Złodzieje i doktrynerzy won  :excl:

 /Czerwiec 22, 2017 18:04 /Matka Kurka /

http://kontrowersje.net/z_odzieje_i_dok ... zy_nie_kra


Załącznik:
Petru, Schetyna.jpg


 Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


22 cze 2017, 19:36
Zobacz profil
Zaawansowany
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA29 paź 2015, 20:14

 POSTY        50
Post Re: Gospodarka
Krzepiące dane, tylko z tą nadwyżką za 2016 r. nie wyszło. A może i wyszło, tylko że była ujemna  :wysmiewacz:


23 cze 2017, 08:53
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka
Matka Kurka:


W 2015 roku publicznie złożyłem ofertę każdemu chętnemu, o ile pamiętam oferowałem milion w złocie za przyjęcie zakładu, że budżet za 2016 rok nie tylko się nie załamie, ale będzie nadwyżka.

Vanitas:


Krzepiące dane, tylko z tą nadwyżką za 2016 r. nie wyszło. A może i wyszło, tylko że była ujemna  :wysmiewacz:

Nie wyszło Matce Kurce, nie rządowi.
Ale Matka Kurka zawsze był huraoptymistą. :wysmiewacz:

Natomiast co do budżetu, to każdy kto liznął trochę ekonomii wie, że wbrew opiniom ludzi nie mających podstawowej wiedzy ekonomicznej nadwyżka budżetowa wcale nie jest czymś dobrym dla gospodarki, a deficyt sam w sobie nie jest niczym strasznym. Dlaczego? Bo ludzie mylą budżet domowy z budżetem państwa.
Deficyt w budżecie domowym jest zjawiskiem negatywnym. Nadwyżka? Każdy chciałby ją mieć. A im wyższa tym lepsza.
Budżet państwa tak nie działa. Oczywiście najlepiej jeśli budżet jest zrównoważony.

A co sądzisz o (kolejnej) aferze gospodarczej, o CBA, o zapowiedzi jego likwidacji, o czarnych prognozach, o wykresie?...
Bo to jest istotą mojego posta, a nie to o co chciał się zakładać Matka Kurka.

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


23 cze 2017, 16:21
Zobacz profil
Zaawansowany
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA29 paź 2015, 20:14

 POSTY        50
Post Re: Gospodarka
To chyba oczywiste, że pisałem o Matcekurce, skoro to on pisał o nadwyżce. Co do lizania ekonomii, to zależy kto jaką lizał  :zeby:  Bo wcale nie każdy, kto jej choćby liznął, zgodzi się z Twoim Nadirze zdaniem, że nadwyżka "wcale nie jest czymś dobrym dla gospodarki"  :nonono:  Opłaca się przecież (w perspektywie długofalowej) wypracowaną nadwyżkę przeznaczać na spłatę zadłużenia, żeby później obsługa zadłużenia kosztowała mniej? Co do CBA, afer, wykresów, czarnych prognoz i istoty Twojego posta, to nie musisz mi tego w szczególny sposób uświadamiać. Doskonale zrozumiałem, co chciałeś przekazać, co nie znaczy, że od razu muszę się odnosić właśnie dokładnie do tego.


23 cze 2017, 22:48
Zobacz profil
Zawodowiec
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA10 lis 2006, 08:34

 POSTY        3338
Post Re: Gospodarka
Bolek i Balcerek oświadczyli się.

Lista Wałęsy i Balcerowicza.
Sprawy najważniejsze w Polsce w czterech punktach.


Załącznik:
Bolek i Balcerek.jpg


Były prezydent Lech Wałęsa wraz z byłym prezesem NBP i wicepremierem Leszkiem Balcerowiczem wydali wspólne oświadczenie w obronie wolności i państwa prawa w Polsce. "Niezależności sądów trzeba bronić, jak źrenicy oka" – stwierdził prof. Balcerowicz. - PiS powinien dziękować poprzednikom i Unii za dobrą sytuację gospodarczą kraju - dodał.
- W państwie prawa orzeczenia sądu bywają krytykowane, ale merytorycznie i przez specjalistów. Ale wyroki sądów są respektowane – zaznaczył Leszek Balcerowicz, podczas wspólnej konferencji z Lechem Wałęsą. – W państwie bezprawia nie ma niezależnych sądów – dodał.
Profesor Balcerowicz odniósł się w ten sposób do sytuacji w kraju. Wskazał też, że droga do bezprawia prowadzi przez likwidację niezależności sądów, jak próbuje robić to rząd Prawa i Sprawiedliwości.
W przypadku gdy się to nie udaje, wyroki są sabotowane – dodał były szef NBP i przytoczył przykład ministra Szyszki, który nie wstrzymał wycinki Puszczy Białowieskiej. - To jest precedens w Unii Europejskiej – sabotowanie orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości – doprecyzował.
Zwrócili również uwagę na rolę partii opozycyjnych, które "powinny współpracować ze sobą w zakresie rejestrowania i powstrzymywania destrukcji wolności i państwa prawa w Polsce".
Balcerowicz i Wałęsa chcą również wzmocnienia tych struktur, które będą rejestrować i podawać do opinii publicznej wszystkie przypadki łamania i nadużywania państwa przez funkcjonariusz państwa i działaczy partyjnych.
Prof. Balcerowicz odniósł się również do sytuacji gospodarczej kraju.
- PiS powinien codziennie dziękować poprzednikom, że zostawili gospodarkę w dobrej formie. Dziękować też UE, że tam mamy ożywienie gospodarcze, które wpływa pozytywnie i na naszą gospodarkę - zaznaczył. - Ale trzeba też patrzeć na inne wskaźniki. Po pierwsze na narastanie długu publicznego, a Polska należy do krajów UE, w których jest ono najszybsze. Po drugie na inwestycje prywatne, które są w dołku - podsumował.

Załącznik:
oświadczenie Bolka i Balcerka.jpg


Ekonomista z PZPR i TW. Cóż za ironia.
Antykomunista 2017-09-07 19:00

Zdrajca i Ubek - wspaniały duet.
Jeden sprzedawał Polskę drugi donosiciel

obserwator1 2017-09-07 19:04

Głupi i głupszy.
Leho 2017-09-07 18:52

Obaj panowie są odpowiedzialni za sytuację, którą mamy w Polsce.
Jeden za wprowadzenie programu Sorosa, drugi za uniemożliwienie przeprowadzenia dekomunizacji i lustracji.
janek 2017-09-07 18:52

ci UB-ecy powinni cieszyć się więzieniem, a nie wolnością i uprawianiem hucpy.
agri 2017-09-07 19:05

jak oni tak mówią to z całą pewnością zagłosuję na PIS
krol 2017-09-07 19:03

Bolek i Balcerek to dwa największe szkodniki Polski dzięki nim Polacy zarabiają mało
i muszą uciekać za chlebem z kraju
darek 2017-09-07 18:56

A to ciekawe, bo żaden z nich nigdy nie przestrzegał tych reguł. Kradli i kłamali na potęgę.
Arek 2017-09-07 18:55

Bolek i balcerek tym oświadczeniem to podcieram się tfu złodzieje
won z nimi 2017-09-07 18:54

Kundle się zebrali i bredzą jeden za drugim. Ależ baaardzo chce się koryta oj baaardzo...
Polak.. 2017-09-07 18:54

Panie Ziobro. Proszę się prawnie zabrać za tych wichrzycieli i przeciwników WOLNEJ POLSKI.
Ci ludzie grożą nienawiścią i destabilizacją PAŃSTWA.
MARYJAN 2017-09-07 18:58https://www.money.pl/gospodarka/unia-eu ... 63122.html


Z twittera:

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
Niezły duet. Jeden sprzedał gospodarkę, drugi kolegów.
Tomasz Grabarczyk‏ @grabarczyktomek

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
gdzie byłeś jak Kradli z OFE 150 mld zł
Wojciech Flasiński‏ @warszawia32k 3 godz.3 godziny temu

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
to się zastosuj do tych "wytycznych" razem z bolkiem i jego bandą
dariusz dariusz‏ @635darek

W odpowiedzi do @LBalcerowicz @RyszardPetru
no właśnie odnośnie punktu 3 - poseł Szczerba wszedł do toalety w Krynicy
lekceważąc kolejkę i ludzi "w potrzebie" !  :zeby:
Pani Kasia‏ @katrina1974pl

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
Lechu gotówka wam sie kończy, zostaliście odcięci of watu. Rozumiem was, kompletna klapa.
henry gal‏ @GalHgalar

W odpowiedzi do @LBalcerowicz @RyszardPetru
Panie Balcerowicz. Pan I Wałęsa doprowadziliście ten kraj i nas do biedy i nędzy.
Pan już dość nadoradzał i niech p. przestanie doradzać
Bogdan Belowski‏ @BelowskiBogdan

W odpowiedzi do @LBalcerowicz @PresidentWalesa
Jeden agent SB, a drugi pseudoekonomista który utopił Polskę na lata i kto ich słucha...
Biały 38‏ @Biay383

W odpowiedzi do @LBalcerowicz @RyszardPetru
Pkt.3 SUPER ! Zgadzam się w całej rozciągłości.
Tylko, gdzie Wy Panowie, "Mężowie Stanu"byliście za poprzedniej władzy? DEMOKRACI PSIA MAĆ!
Bóg Honor i Ojczyzna‏ @JestemzWami

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
Brawo! "Dość dyktatury kobiet!!!"
Buj‏ @BujBujdo

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
p.3  Powinno być chyba: łamania i nadużywania prawa (nie państwa)
piotr szeliga‏ @piotrszeliga2 4 godz.4 godziny temu

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
Oświadczenie z błędami logicznymi i niepoprawną stylistyką formułowane przez polityków?
Totalna żenada, która nie przejdzie w XXI wieku.
Megatona‏ @mega_tona

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
Oświadczenie dwóch czołowych intelektualistów.
Szczególnie genialnego myśliciela Wałęsy i wybitnego ekonomisty inaczej. Zabrakło Petru.
Andrzej‏ @AndrzejKwt

W odpowiedzi do @LBalcerowicz
brak podpisów, oświadczenie nieważne.
Derezzed‏ @XDerezzed

https://twitter.com/LBalcerowicz Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

____________________________________
"Demokracja to cztery wilki i owca głosujące o obiedzie" R.A.Heinlein


07 wrz 2017, 19:34
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka
Od wczoraj obowiązuje wiek emerytalny dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65 lat.

Rząd Beaty Szydło przywrócił wiek emerytalny, który 4 lata temu
rząd Donalda Tuska podniósł do poziomu 67 lat dla kobiet i mężczyzn.

Tym samym Paniom z młodszego pokolenia od wczoraj ubyło 7 lat pracy...

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


02 paź 2017, 22:32
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka
Wyniki spółek Skarbu Państwa.

Załącznik:
Balcerowcz kontra Morawiecki.jpg


Można?

Można!


 Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


06 paź 2017, 22:00
Zobacz profil
Specjalista
Własny awatar

 REJESTRACJA21 sie 2013, 23:12

 POSTY        346
Post Re: Gospodarka
Nadir                    Wyniki spółek Skarbu Państwa.

Załącznik:
Balcerowcz kontra Morawiecki.jpg


Można?

Można!"Balcerowicz musi odejść!" - słowa klasyka, który TU miał rację!
Popiwek pamiętamy! Lichwiarskie odsetki w bankach pamiętamy! :zly1:
Pamiętamy dobrze, jak za jego czasów ludzie władzy sobie przydzielali sowite wynagrodzenie, bo im "się należy", ale ludzie pracy otrzymywali głodowe stawki, bo "trzeba walczyć z inflacją". Oni jakoś nie musieli, bo to "zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi", tacy "nadludzie". :angry2:

____________________________________
Jedynie prawda jest ciekawa.


06 paź 2017, 23:23
Zobacz profil
Początkujący
Własny awatar

 REJESTRACJA11 cze 2017, 21:52

 POSTY        9
Post Re: Gospodarka
"Chiny od dawna wykorzystywały siłę swojej gospodarki w negocjacjach z europejskim biznesem. Ale teraz widać już, że Pekin wślizgnął się nawet na salę obrad Rady Europejskiej, gdzie podejmują decyzje przywódcy państw Unii"

"Wpływy Pekinu widać w niedawnych głosowaniach w sprawach praw człowieka w Chinach – blokują je kraje gdzie Chińczycy dokonali ostatnio ogromnych inwestycji"

"Chińska stratega w Europie to "dziel i rządź" – mówi Franck Proust, francuski deputowany do Parlamentu Europejskiego, autor parlamentarnego raportu na temat prześwietlania inwestycji w Europie. – I ta strategia działa, bo 27 krajów UE nie jest w stanie zachować solidarności"

"W ciągu ostatnie dekady UE stała się głównym terenem chińskich inwestycji: Chińczycy kupowali banki, porty, przedsiębiorstwa z branży energetycznej i firmy produkujące najnowsze technologie w całej Europie – od Peloponezu po przedmieścia Dublina"

reszta:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wejscie ... pe/b9qk21t

a u nas:

"Do Łodzi każdego dnia docierają 2-3 pociągi wiozące towary wyprodukowane w Chinach. Wszystkie są rozładowywane w terminalu spółki Spedcont, należącej do Pekaesu, w Łodzi Olechowie"

"O rosnącym zainteresowaniu chińskich przedsiębiorców dostawami do Łodzi mówił już w ubiegłym roku Hatrans. Planował kupić działkę przy ul. Pryncypalnej, należącą do Agencji Mienia Wojskowego.

Na transakcję nie zgodziło się jednak Ministerstwo Obrony Narodowej. Woli, by obiekt na tym terenie zbudował narodowy operator, np. PKP Cargo"

reszta:

https://www.pb.pl/chinski-smok-stawia-na-lodz-860320


08 paź 2017, 09:20
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka
Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu w Radiu Warszawa. Przed wywiadem  chwycił za gitarę i wykonał mały koncert piosenek Bieszczadzkich.
Internauci nie zawiedli. Na Twitterze bardzo popularny stał się tag #MorawieckiSings, którym internauci oznaczają memy, bazujące na wspomnianym zdjęciu.
Trzeba przyznać, że internauci wykazali się sporą kreatywnością. Większość memów nawiązuje do znanych piosenek.
Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/360833-ma ... obacz-memy

Tutaj zebrałem memy nawiązujące do gospodarki:

Załącznik:
Morawiecki1.jpg

Załącznik:
Morawiecki2.jpg

Załącznik:
Morawiecki3.jpeg

Załącznik:
Morawiecki4.jpg

Załącznik:
Morawiecki5.jpg

Załącznik:
Morawiecki6.jpg

Załącznik:
Morawiecki7.jpg

Załącznik:
Morawiecki8.jpg

Załącznik:
Morawiecki9.jpg

Załącznik:
Morawiecki10.jpg

Załącznik:
Morawiecki11.jpg

Załącznik:
Morawiecki12.jpg


 Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


11 paź 2017, 17:58
Zobacz profil
Site Admin
Avatar użytkownika

 REJESTRACJA21 paź 2006, 20:09

 POSTY        6688

 LOKALIZACJATriCity
Post Re: Gospodarka

"Jest to bardzo złe rozwiązanie. Bardzo źle wpływające przede wszystkim na gospodarkę"


PSL przeciwne zmianie czasu.


PSL zgłosiło w Sejmie projekt ustawy, który znosi podział czasu na letni i zimowy. Przez cały rok obowiązywałby obecny czas letni - poinformował w czwartek w Rzeszowie poseł Mieczysław Kasprzak (PSL).
- W Polsce dwa razy w roku odbywa się zmiana czasu. Jest to bardzo złe rozwiązanie, które nie przynosi żadnych pozytywnych skutków ekonomicznych. Bardzo źle wpływające przede wszystkim na gospodarkę, ale także na zdrowie ludzi. Kiedyś było to może uzasadnione, dzisiaj nie ma takiego uzasadnienia- ocenił.

Argumentował, że „prawie 90 proc. obywateli jest przeciwko zmianie czasu”. Pytany o reakcje innych klubów poselskich na projekt ustawy zgłoszony przez PSL Kasprzak zaznaczył, że „wszystkie kluby popierają naszą inicjatywę”.
- Jak będzie w głosowaniu trudno mi powiedzieć. To jest ustawa techniczna nie polityczna - dodał.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła też Rosja.
W USA, Kanadzie i Meksyku czas zimowy i letni stosuje się z wyjątkiem pewnych regionów. Z kolei w Ameryce Południowej zegarki przestawia się w Chile, Paragwaju i niektórych regionach Brazylii. Większość krajów na tym kontynencie zmieniała dawniej czas na letni, ale już z tego zrezygnowała. W Afryce czas letni stosują m.in. Maroko, Libia i Namibia. W Azji zmiany czasu obowiązują tylko w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, m.in. w Izraelu i Iranie. W większości krajów azjatyckich, w tym w Japonii, Indiach i Chinach, czasu letniego się nie stosuje.

Choć pierwszym, który wspominał o potrzebie rozróżnienia czasu zimowego i letniego był Benjamin Franklin, to pionierami we wdrożeniu zmiany czasu byli Niemcy. Podczas I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 r., przesunęli wskazówki zegara o godzinę w przód, a 1 października 1916 r. o godzinę w tył. Wkrótce potem Anglicy zaadaptowali ten pomysł w swoim kraju. 19 marca 1918 r. Kongres Stanów Zjednoczonych ustalił podział na strefy czasowe w USA i wprowadził na czas trwania wojny obowiązek stosowania czasu letniego w celu oszczędności paliwa służącego do produkcji energii elektrycznej.

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.

Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/358800-ps ... gospodarke

____________________________________
Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś - lecz tym, kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś.


12 paź 2017, 17:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 222 ]  idź do strony:  Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

 Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
 Nie możesz odpowiadać w wątkach
 Nie możesz edytować swoich postów
 Nie możesz usuwać swoich postów
 Nie możesz dodawać załączników

Skocz do: