Teraz jest 17 paź 2017, 17:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Akcja "weź paragon" 
Autor Treść postu
Amator
Własny awatar

REJESTRACJA15 lut 2008, 13:40

POSTY        15
Post Akcja "weź paragon"
Witam, chciałbym zapytać czy Naczelnicy delegują Was - oskarżycieli skarbowych do udziału w akcjach "weź paragon" czy biorą w niej udział tylko wyznaczeni pracownicy innych komórek np. kontroli podatkowej ? Pytam bo chciałbym się od udziału we wspomnianej akcji wykręcić a brakuje mi argumentów  B)))

07 lip 2013, 22:47

REJESTRACJA30 cze 2013, 23:58

POSTY        127
Post Re: akcja "weź paragoN"
U mnie chodzi OB, PP i AP (KP ma ważniejsze sprawy...). KKS nie, bo u nas ta komórka jest za szczupła, żeby kogokolwiek z niej delegowano. Argumentów raczej brak zważywszy na to, że jako oskarżyciel masz pewnie wprawę we wręczaniu mandatów :P

07 lip 2013, 22:51
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA23 lis 2006, 09:44

POSTY        96
Post Re: akcja "weź paragoN"
nVodka                    

(KP ma ważniejsze sprawy...).:P

KP zostało "odsunięte" od ww. zadań pismem MF nr AP4/0683/149/RAP/2013 z dnia 26.06.2013 r., gdzie napisano m.in. o konieczności zaangażowania w akcję pracowników US (cyt.): "zwłaszcza spoza komórek kontroli podatkowej". Przypuszczam, że chodzi o fakt, iż przez te lata nasze gęby po prostu już się opatrzyły przedsiębiorczym przedsiębiorcom. Oczywiście w wielu US (myślę o moim) kontrola nadal będzie zmuszona do udziału w pogoni za jeleniami. Zorganizowano u nas spotkanie informacyjne agitujące tych "spoza". Zainteresowanie nikłe, pomimo (niezbyt sprecyzowanych) obietnic dodatków zadaniowych.
P.S. KP faktycznie ma ważniejsze sprawy od wypisywania mandatów, których ilości i wartości w żaden sposób nie przekładają się na mierniki monitorujące i oceniające kontrolę. Mój "dodatek zadaniowy" za dwa tygodnie zimowej akcji wyniósł 100,00 złotych brutto (na zakupy wydałam 300,00).

08 lip 2013, 07:13
Zaawansowany

REJESTRACJA16 maja 2009, 19:01

POSTY        98

LOKALIZACJAŚląsk
Post Re: Akcja "weź paragon"
Oczywiście akcję (w moim US) prowadzi KP z niewielkim wsparciem osób z innych komórek - chętnych do udziału ze świecą szukać. Robota niewdzięczna a gratyfikacja żadna.

08 lip 2013, 07:31
Znawca
Własny awatar

REJESTRACJA24 paź 2006, 18:09

POSTY        278
U mnie w firmie, z tego co wiem, tylko OB biega z mandatami.

08 lip 2013, 07:38
Zaawansowany

REJESTRACJA07 lip 2009, 14:45

POSTY        38
Skrywa, przykro mi ale u mnie Kks też został zaangażowany. Generalnie jak zwykle: trzeba odwalić robotę to wysyłają OB i PPAP. Obiecano nam dodatkowo jakieś pieniądze za to - czytaj 50 zł brutto bo w więcej nie uwierzę a ja nic niechcę. Niech nam oddadzą za zakupy i dadzą na paliwo.

08 lip 2013, 08:21
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA30 lis 2007, 13:59

POSTY        99
Witam! u nas chodzi AP, OL, KS, RP, OB. Jak na razie wyniki zadowalające. Dostaniemy oczywiście jakieś pieniądze za wystawione mandaty i zwrot przejazdów. I tu moje pytanie. jak u was rozpisywana jest delegacja gdy jedziecie na takie kontrole wieczorem lub w dzień wolny piszecie z miejsca pracy czy z miejsca zamieszkania?

08 lip 2013, 09:12

POSTY        127
To zależy co jest korzystniejsze dla urzędu.

Rok temu robiliśmy akcję przez całe wakacje, a w połowie naczelnik sobie przypomniał, że przecież my wydajemy tyle pieniędzy i trzeba jakoś nas zachęcić do łażenia. I od 20 lipca wprowadził nagrody. Kto się zgłosił na ochotnika i odrobił pańszczyznę przed 20 lipca, ten został z niczym, a kto się opierał i poszedł z ostatnimi leserami, ten dostał fajną premię (150 brutto za dzień).

08 lip 2013, 18:01
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA18 maja 2009, 12:52

POSTY        84
U mnie chodzi KP, AP i oskarżyciel. Piszecie o pieniądzach wydanych na zakupy... Zastanawiam się jak to robicie? Najpierw kupujecie coś, a dopiero potem rozpoczynacie kontrolę? Taki zakup "kontrolowany"? Nigdy nie chodziłem na takie kontrole (OB u mnie nie chodzi- na razie...)

10 lip 2013, 00:01
Zaawansowany
Własny awatar

REJESTRACJA16 lis 2010, 18:37

POSTY        41
U mnie tj. średni US Dolny Śląsk  - OB, KP i PP. Za akcje  dostajemy .... zero złotych, na "zakup kontrolny" też zero złotych oraz brak listy podmiotów z kasami.

10 lip 2013, 09:25

POSTY        127
Zakupy robi się własnym kosztem, który nie jest zwracany. W przeciwieństwie do KP nie dostajemy żadnych dodatków kontrolerskich, które możnaby wydać na zakupy.

U mnie są dwa rodzaje kontroli z paragonów. Jeśli na akcji jest pracownik z KP, to po zakupie kontrolnym przedstawiamy legitymację i spisujemy dane przedsiębiorcy, sprawdzamy czy kasa ma ważny przegląd i takie tam. Jeśli kontrolowany nie wyda paragonu to dostaje na miejscu mandat wypisywany przez pracownika KP.

Jeśli na akcji są wyłącznie pracownicy spoza KP, którzy nie mają uprawnień do przeprowadzania kontroli ani do nakładania mandatów, po zakupie kontrolowanym biorą paragon ze sobą i odchodzą w siną dal, a następnego dnia spisują notatkę służbową w której stwierdzają na podstawie paragonu, że dnia tego i tego sprawdzono tego i tego przedsiębiorcę, który prawidłowo zaewidencjonował sprzedał i wydał paragon. Jeśli natomiast jest trafienie, to przedsiębiorca, który nie wydał paragonu pisze oświadczenie w którym opisuje całe to zdarzenie i się pod tym podpisuje, a następnie otrzymuje wezwanie do osobistego stawienia się w urzędzie. Następnego dnia stawia się w urzędzie i otrzymuje mandat od uprawnionego pracownika kontroli.

Pracownicy spoza KP nie bawią się zwykle w czynności sprawdzające z przeglądów kas fiskalnych, ewidencji sprzedaży i tym podobnych rzeczy, chociaż jak sytuacja wygląda bardzo podejrzanie to robią to.

10 lip 2013, 18:20
Początkujący
Własny awatar

REJESTRACJA22 gru 2010, 19:20

POSTY        4
U mnie na akcję mandatową chodzą z KP, KS, OB i inni. Jeżeli chodzi o zakupy kontrolowane to nie ma przymusu w ich dokonywaniu, skoro przeznaczane na to są prywatne środki. Pracownicy chodzą parami, ten który kupuje nie wymierza mandatu. Większość mandatów wymierzanych jest na podstawie obserwacji klientów i sprzedawców. Za zimową akcję mandatową najwększa nagroda wyniosła 1500 zł brutto, więc chyba nie można narzekać. :piwo:

10 lip 2013, 23:00

POSTY        127
Wyłączyli mnie z weekendowej akcji paragon, bo muszę w tydzień napisać stanowisko w sprawie odwołania i na takie głupoty mam nie tracić czasu  <_< załamka  :(

11 lip 2013, 18:02
Specjalista

REJESTRACJA22 maja 2009, 16:37

POSTY        939
Czytam sobie ten wątek i ogania mnie przerażenie. Nikomu nie przyszło do głowy zastanowić się, czy aby akcja "weź paragon" jest legalna?
Które przepisy ordynacji podatkowej pozwalają na dokonywanie zakupu kontrolowanego?
Czy przestała obowiązywać zasada legalizmu?

12 lip 2013, 06:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 180 ]  idź do strony:  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona