Teraz jest 24 lis 2017, 02:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Wierzytelności 
Autor Treść postu
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA25 paź 2017, 11:57

POSTY        2
Post Wierzytelności
Cześć. Jestem nowa na forum, ale podczytuję od jakiegoś czasu i korzystam z waszej wiedzy. Tym razem potrzebuje pomocy w postępowaniu które prowadzę.
Podatnik w ramach prowadzenia działalności gospodarczej po stronie przychodów ma tylko wpływy od wierzycieli wg zestawienia. Wpływy pochodzą od komornika. Działalność gospodarcza to pozostałe formy udzielania kredytów (PKD 64.92.Z). Od podatnika za wiele się nie dowiem, nie wiem w jaki sposób stał się wierzycielem osób. Mam numery tytułów i sygnatury wyroków.
Na jakiej podstawie prawnej mogę wystąpić do sądu i/lub komornika o wyroki zobowiązujące do zapłaty, tytuły wykonawcze, klauzule wykonalności i czy w ogóle jest taka szansa?

26 paź 2017, 10:57
Specjalista
Własny awatar

REJESTRACJA05 gru 2006, 08:01

POSTY        374
Post Re: Wierzytelności
Jeśli chodzi o sądy to doszedł niedawno art. 82b Ordynacji podatkowej, który umożliwia poproszenie o więcej niż to, co sądy muszą przekazywać na podstawie art. 84 Op i rozp. Ministra Sprawiedliwości wydanego na podstawie art. 84 par. 2 Op - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0041561640.

Co do komorników i notariuszy to zastanowiłbym się czy nie można próbować na podstawie art. 84 par. 1 Op. Wiem, że jest ww. rozp. MS, ale jego zakres nie wyczerpuje możliwych informacji, które mogą być przydatne.

Mam wrażenie, że zarówno art. 82b jak i art. 84 Op powinny być nieco zmienione, by było jasne, że organy podatkowe mogą prosić o przekazanie różnych informacji i dokumentów.

13 lis 2017, 08:38
Nowicjusz
Własny awatar

REJESTRACJA25 paź 2017, 11:57

POSTY        2
No niestety na podstawie 82b nie udało mi  się uzyskać odpowiedzi.

20 lis 2017, 12:45
Znawca

REJESTRACJA02 gru 2006, 11:01

POSTY        191

LOKALIZACJAWarszawa
rymika                    

No niestety na podstawie 82b nie udało mi  się uzyskać odpowiedzi.

Dlaczego się nie udało? Jeśli odmówił to można by się zastanowić nad ewentualnym zastosowaniem KKS (nieudzielenie informacji podatkowej), aczkolwiek mam co do tego pewne wątpliwości.

21 lis 2017, 10:17
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]