LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Armaty czynią nas silnymi, masło tylko tłustymi.             
Herman Goering
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Krajowa Administracja Skarbowa

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4

Odpowiedź na list otwarty KSPS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 8896

Odpowiadając na List otwarty Rady Krajowej Sekcji Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność” z 26 września 2017 r., uprzejmie informuję, że Minister Rozwoju i Finansów oraz Szef Krajowej Administracji Skarbowej, od momentu utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej i dokonania związanych z tym zmian w zakresie organizacji i funkcjonowania jednostek administracji skarbowej i celnej, podejmują działania związane z odpowiednim ukształtowaniem wynagrodzeń pracowników i uposażeń funkcjonariuszy zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych KAS.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Zatrudnienie 2017

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 13150

Poniżej dane dotyczące zatrudnienia w IAS w 2017 roku. Zwraca uwagę zmniejszenie zatrudnienia w IAS Warszawa - a więc w izbie, która ma największe obciążenie pracą w kraju. Jak widać nie wzięto tego w ogóle pod uwagę.


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]

List Szefa KAS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 11542

List Szefa KAS Mariana Banasia do Pracowników i Funkcjonariuszy KAS z okazji Dnia KAS


Szanowni Państwo, Pracownicy i Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, dzisiaj po raz pierwszy, wszyscy razem, obchodzimy Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Jest to szczególne święto, które jednoczy nas wokół wspólnych wartości i celów, jakimi są służba Polsce, dbanie o bezpieczeństwo finansowe naszego kraju i jego obywateli.


Komentarzy: 24 ⇒ [czytaj więcej...]

Stanowisko Szefa KAS ws. Porozumienia

        Dodane przez: dj_toga, Wyświetleń: 22339

Poniżej stanowisko Szefa KAS.

 


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Zespół monitorujący (aktualizacja - dane adresowe)

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 105317

Informacja dla pracowników / funkcjonariuszy składających odwołanie od otrzymanych / nie otrzymanych propozycji pracy lub służby:Komentarzy: 99 ⇒ [czytaj więcej...]

Będą zapobiegać zjawiskom niepożądanym...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 4587

A w składzie Jarosław Oleksiuk - specjalista od Parafianowicza w sprawach przeciwko związkowcom (m. in. Ludwiński i Cichy). Gratulujemy. Mamy jednak nadzieję, że Beata Sawicka to nie TA Beata Sawicka. Chociaż z drugiej strony specjalistą od etyki w UKS Zielona Góra był były Dyrektor UKS Warszawa, o którym sąd pracy napisał, że wielokrotnie naruszył prawo.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Terminy wypłat dodatków w KAS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 7340

Terminy wypłat dodatków nie mogą być dłuższe (mniej korzystne), niż określa to Kodeks pracy.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Senatorowie za ustawą mającą usprawniać działalność KAS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 4840

Uporządkowaniu relacji między Krajową Administracja Skarbową a innymi strukturami w ramach MF ma służyć nowelizacja ordynacji podatkowej, ustawy o finansach publicznych, a także przepisów wprowadzających ustawę o KAS, którą w czwartek bez poprawek zaakceptował Senat


Komentarzy: 13 ⇒ [czytaj więcej...]

Kiedy wypłaty dodatków kontrolerskich i orzeczniczych?

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 13182

W związku z poważnymi wątpliwościami, czy § 10 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26 kwietnia 2017 r. w sprawie dodatku kontrolerskiego dla osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (Dz.U.2017.868) oraz § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26 kwietnia 2017 r. w sprawie dodatku orzeczniczego na stanowisku radcy skarbowego (Dz.U.2017.863) nie naruszają prawa, uprzejmie prosimy o ustosunkowanie się do następujących zagadnień.


Komentarzy: 20 ⇒ [czytaj więcej...]

W zdrowym ciele?

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 5077

(...) Poprzez zajęcia zespołowe pracownicy uczą się zasad skutecznej komunikacji i współpracy.Ponadto pracownicy, którzy biorą udział w firmowych turniejach sportowych, są lepiej zorganizowani i przejawiają większą chęć do pracy, Sport zbliża ludzi i umożliwia zawieranie długoletnich przyjaźni, a to wpływa na klimat i atmosferę w pracy.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

IAS Szczecin - dane o przejściach funkcjonariuszy celnych

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 18406

Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j.t. Dz. U. z 2016 r., poz. 1764) w odpowiedzi na wniosek z dniu 25 maja 2017 r. (data wpływu : 26.05.2017 r.), Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, w odpowiedzi na zawarte pytania - informuje, że:


Komentarzy: 23 ⇒ [czytaj więcej...]

Świadczenia przedemerytalne a KAS

        Dodane przez: ange, Wyświetleń: 8573

Poniżej stanowisko ZUS ws. świadczeń przedemerytalnych w KAS.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

List Szefa KAS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 26232

Poniżej informacja do pracowników i funkcjonariuszy KAS do jej Szefa.


Komentarzy: 27 ⇒ [czytaj więcej...]

Czy poza kijem będzie też marchewka?

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 20659

Czekamy niecierpliwie, kiedy MF zmieni postępowanie i zacznie motywować pracowników także w inny sposób, niż pokazuje przykład z pisma poniżej.


Komentarzy: 27 ⇒ [czytaj więcej...]

Emeryci, SB-ecy i zapominalscy - Małopolska

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 9618

Czas na Izbę Administracji Skarbowej w Krakowie.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Emeryci, SB-ecy i zapominalscy - Olsztyn

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 16015

A jak to wygląda w warmińsko-mazurskim? Czy tu też TW i inych jak na lekarstwo?


Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

Nie tylko pracą człowiek żyje...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 14037

Kiedyś miał to w zakresie obowiązków wyznaczony pracownik działu ogólnego lub kadr. Ale teraz musi być oddzielne stanowisko. Żeby żyło się lepiej.


Komentarzy: 20 ⇒ [czytaj więcej...]

Klub sportowy (Tęcza)?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 11908

Merytorycznych pracowników pozbywają się w KAS - bo mają uprawnienia emerytalne (ZZ wnosiły, żeby każdy przypadek był indywidualnie rozpatrywany). Ale stanowiska "koordynatorów ds. sportu" mają być, jakby to kluby sportowe były, albo jakieś kolonie dla młodzieży czy jakiś rejs. Czekamy teraz na animatorów kultury, I śmieszno, i straszno. Bareja miałby niezłe używanie.


Komentarzy: 28 ⇒ [czytaj więcej...]

Jak żyć Panie Banaś? Jak żyć?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 26702

Dzień dobry, jestem pracownikiem US i członkiem ZZ. Pracuję w urzędzie od 2004 od samego początku w wymiarze podatku dochodowego, wysługa lat - 18%, stanowisko przed zmianą - komisarz skarbowy, mnożnik 1,554...(efekt braku jakiekolwiek zarządzania płacami). Zaproponowane warunki pracy w KAS - ekspert skarbowy (jak to dumnie brzmi) z mnożnikiem 1,61 kwoty bazowej czyli najmniejszym z możliwych, jak dla referenta rozpoczynającego pracę...Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się że będzie inaczej, jednak iskierka nadziei gdzieś tam się tliła, była to doskonała okazja do zrobienia porządku z wynagrodzeniami - jak widać zmarnowana.


Komentarzy: 38 ⇒ [czytaj więcej...]

Emeryci, SB-ecy i zapominalscy - Śląsk

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 9774

Publikujemy zestawienie liczby osób, które zadeklarowały współpracę z SB, emerytów i tych osób, które oświadczeń lustracyjnych nie złożyły. Na początek informacja od naszego ulubionego rzecznika - z IAS Katowice. Generalnie trzeba powiedzieć, że ktoś ściemnia i nie składa prawdziwych oświadczeń. Ciekawie będzie, gdy zaczną je weryfikować. Pod informacją pismo RKS do Szefa KAS.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Radcowie skarbowi

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 9729

Jeżeli Twoi szefowie twierdzą, że to nie oni zdecydowali o liczbie radców skarbowych i o tym, na jakich stanowiskach radcowei będą obsadzani - to kłamią. Tak przynajmniej wynika z pisma MF.


Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]

Gra na zwłokę...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 11628

Oto kolejny przykład "współpracy" ze związkami zawodowymi, ale też ukrywania informacji, które są akurat istotne teraz (przed zakończeniem dawania propozycji pracy/służby). To też kolejny przykład na to, że ludzie naruszajacy prawo i obowiązki w czasach PO, mogą spać spokojnie.


Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Do roboty!

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 22898

Mł. inspektor Piotr Walczak: "zaangażowanie urzędów celno-skarbowych w realizację kontroli celno-skarbowych jest niewystarczające". Pewnie po obniżeniu wynagrodzeń IKS o 30-50% (jak dochodzi z przecieków) sytuacja się znacznie poprawi. Na razie zachwyceni mogą być natomiast przestępcy podatkowi. A mówili, że będzie lepiej? I jest lepiej! A że akurat tylko niektórym i to niekoniecznie tym, którym powinno?


Komentarzy: 34 ⇒ [czytaj więcej...]

Jak Ferenc Gyurcsány...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 12348

Kolejna obietnica przed uchwaleniem KAS okazała się fikcją. Niestety wszystko wskazuje na to, że to nie ostatnie takie kłamstwo...


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]

"Czeski film"...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 12266

Jesteśmu przerażeni. Okazuje się, że szefostwo KAS nie ma danych dotyczących wielu bardzo istotnych spraw. Poniżej przykłady.


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE