LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Prawdziwego przyjaciela poznasz w jego potrzebie.            
G.Herbert
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Gazeta Polska codziennie

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4

Sukces goni sukces...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2454

Koniec z nielegalnym hazardem - od 1 kwietnia nowe przepisy i jest reakcja bukmacherów


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

HGW kontra minister finansów

        Dodane przez: ange, Wyświetleń: 1044

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedzialność za kontrowersyjny zwrot działki na pl. Defilad zrzuca na Ministerstwo Finansów. „Działaliśmy zgodnie z procedurą” – przekonują urzędnicy. „To próba ucieczki do przodu przed śledztwami CBA” – twierdzą z kolei krytycy rządzącej Warszawą ekipy. Kto ma rację?


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Skarbówka i celnicy będą działali razem

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 14614

Powstanie Krajowa Administracja Skarbowa, której głównym zadaniem będzie optymalizacja poboru danin publicznych. Ministerstwo Finansów zapewnia, że dzięki reformie czas rozpatrywania odwołań podatników będzie krótszy.


Komentarzy: 23 ⇒ [czytaj więcej...]

Jak odbudujemy dochody podatkowe - tekst autorstwa min. Pawła Szałamachy

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 7590

"(...) będziemy dążyć do takiego przekształcenia administracji skarbowej, aby była skuteczna, bezstronna, fachowa i profesjonalnie uprzejma.".


Komentarzy: 36 ⇒ [czytaj więcej...]

Nowy podatek

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2148

Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej przynosi zaskakujące rozwiązania, m.in. te dotyczące sprzedaży w internecie. Do projektu jako pierwszy dotarł "Dziennik Polski".


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Beata Szydło dla „GP”: Kończy się państwo, które opłacało grupy interesów

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 7243

Kończy się państwo, które opłacało grupy interesów, by te gwarantowały trwanie ekipie władzy. Zaczyna się za to państwo dbające o interes wszystkich, a przede wszystkim tych, którzy przez ostatnie lata byli niezauważani, bo nie byli dla rządzących tak cenni jak choćby niektóre warszawskie redakcje - powiedziała Beata Szydło, Prezes Rady Ministrów, z którą rozmawiała Katarzyna Gójska-Hejke.


Komentarzy: 33 ⇒ [czytaj więcej...]

Kapica wciąż urzędnikiem państwowym

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 11766

Były wiceminister finansów odpowiedzialny za rynek hazardu w Polsce znalazł pracę w Izbie Celnej w Warszawie. Dzięki temu po wejściu w życie nowych przepisów już niedługo będzie mógł odejść na generalską emeryturę – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”.


Komentarzy: 36 ⇒ [czytaj więcej...]

Ambitna polityka prorodzinna będzie zrealizowana

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 6879

Aby zrealizować plany rządu, zwłaszcza ambitną politykę prorodzinną, należy m.in. poprawić ściągalność podatku VAT. W tym celu trzeba przezwyciężyć bezwład organizacyjny oraz słabą zdolność do podejmowania decyzji i ich wdrażania – mówi „Codziennej” minister finansów Paweł Szałamacha.


Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]

Człowiek Komorowskiego podpisał korzystne umowy na mieszkania. Zgarnął 280 tys. zł odprawy

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1601

Marek Czarnecki, do 3 sierpnia 2015 roku zajmujący stanowisko dyrektora Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, dostał na odchodne ponad 280 tys. zł - pisze "Super Express". To właśnie Czarnecki podpisywał korzystne umowy najmu mieszkań ze współpracownikami Komorowskiego, które ujawniła "Gazeta Polska Codziennie".


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

450 miliardów złotych w błoto – raport o wielkim marnotrawstwie Platformy Obywatelskiej

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1757

449,7 miliardów złotych zmarnowały w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL – wynika z opracowania Fundacji Republikańskiej, opartego m.in. na raportach Najwyższej Izby Kontroli. Tę i tak szokującą liczbę zwiększa szereg innych pomniejszych działań i zaniedbań, które skutkowały marnotrawstwem publicznych pieniędzy.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Debata prezydencka, czyli doświadczenie z „doświadczonym”

        Dodane przez: cammila, Wyświetleń: 461

W 2012 r. Polska przyjęła pakt fiskalny. Na jego mocy, pod naciskiem Francji, odmówiono Polsce nie tylko prawa do zasiadania z głosem stanowiącym w gremium kierowniczym tego paktu (tzn. na szczytach Eurogrupy), do którego przesunęło się centrum decyzyjne UE, ale nie przyznano nam nawet statusu stałego obserwatora bez prawa głosu. Będziemy na szczyty zapraszani lub nie, wedle woli Paryża i Berlina. Polska wsparła zaś ten system, oferując 6,27 mld euro na jego stabilizację.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Sensacyjny raport: 1 200 000 - tylu Polaków wyemigruje w ciągu roku

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 515

Ponad milion młodych ludzi planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy wyemigrować z kraju w poszukiwaniu godnego życia - pisze „Gazeta Polska”. Z ogromnym hukiem upada mit „zielonej wyspy”.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Komorowski ponad prawem, urzędnicy dziwnie bezradni - "GPC" dotarła do NOWEGO nagrania!

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 789

Syn prezydenta Tadeusz Komorowski bez skrępowania łamie prawo, a przedstawiciele urzędu marszałkowskiego nie reagują. Chodzi o oczyszczalnię ścieków, która działa bez odpowiednich pozwoleń. „Codzienna” jest w posiadaniu kolejnego filmu z udziałem Tadeusza Komorowskiego (poprzedni opublikowaliśmy w zeszłym tygodniu).


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Halicki zataił dochody z wynajmu mieszkania? Sprawa wyszła na jaw podczas przeszukania ws. dystrybucji narkotyków

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1342

Wygląda na to, że zarzuty ws. posiadania i dystrybucji narkotyków, jakie postawiono synowi Andrzeja Halickiego - Arminowi nie są jedynymi problemami polityka w ostatnim czasie. W toku śledztwa wyszło bowiem na jaw, że wynajmuje swoje mieszkanie, choć w jego oświadczeniu majątkowym nie pojawiła się informacja o zyskach z tego tytułu.


Komentarzy: 6 ⇒ [czytaj więcej...]

Zagadka fałszywego agenta ABW: Żądał łapówek i wpadł, ale zarzutów nie usłyszał

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1017

Podszywający się pod funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego obiecywał załatwienie korzystnych decyzji w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy i Warszawie. Zdemaskował go film wideo.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Zeznania bohaterów afery taśmowej

        Dodane przez: moriturus, Wyświetleń: 953

Kontrola skarbowa żony Sławomira Nowaka prowadzona była pod okiem najwyższych przedstawicieli gdańskiej skarbówki. Jak wynika z licznych zeznań w tej sprawie, do których dotarła „Codzienna", gdy Nowak o niej się dowiedział, razem ze swoim przyjacielem Tomaszem Słodkowskim zrobili wszystko, by została jak najszybciej zakończona.  Przeciętny Kowalski nie mógłby nigdy liczyć na takie specjalne traktowanie.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

„Gazeta Polska” ujawnia przekręty na paliwie. „Orlen masowo wystawiał lewe faktury”

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2878

Trzeba wytępić lewe faktury produkowane masowo przez Orlen (…). Przecież przestępstwa paliwowe zostały wymyślone przez Orlen, tylko twórczo rozwinięte – słyszymy w nagraniu.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Skandal wokół Orkiestry. Rodzinny biznes Owsiaka

        Dodane przez: sztywnyubek, Wyświetleń: 620

Nie tylko żona Jerzego Owsiaka i jego córki znajdują zatrudnienie w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i przyległych spółkach. Jacek Stachera – współorganizator finałów WOŚP i Przystanku Woodstock, współpracujący z Telewizją Polską, TVN-enem i Canal+ – jest w bliskich relacjach z córką Owsiaka Aleksandrą.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Miliony dla spółki bohatera afery hazardowej. Gigantyczny zarobek na państwowym kontrakcie

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 487

Europejskie Konsorcjum Kolejowe „Wagon” kończy realizację rekordowego zamówienia dla PKP Cargo. Spółka, której prezesem jest były polityk Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski, podpisała kontrakt na dostawę wagonów za kwotę ponad 100 mln zł.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Szczególnie zagubiona żona Sławomira Nowaka. Zamiatanie pod dywan afery taśmowej

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2865

Czytając, jakie działania podjął były wiceminister finansów i szef skarbówki, można stwierdzić, że problemy Nowaka potraktował serio. Jak pisze prokurator, już następnego dnia (o 7 rano!) po spotkaniu w „Sowie…” wydzwaniał do „Gośki” (Małgorzaty Bogumił) w sprawie kontroli podatkowej u żony posła PO. To jednak również według śledczych nie miało wpływu na rozstrzygnięcie kontroli.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Za rządów Platformy wydrenowano z Polski ponad 90 mld dolarów

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 650

Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 "wyeksportowano" w nielegalny sposób najwięcej kapitału.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

500 mld zł wyparowało z Polski

        Dodane przez: moriturus, Wyświetleń: 769

Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W?ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad 500 mld zł.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Polityczne biuro podróży z naszych pieniędzy. Wycieczki, delegacje i loty

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2090

Marszałek Radosław Sikorski, który w restauracji za prywatną kolację płacił służbową kartą, zapowiedział, że prześwietli wydatki na służbowe wyjazdy parlamentarzystów. Już dzisiaj przypominamy historie posłów koalicji rządowej, którzy kombinowali z delegacjami.


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]

Niewolnictwo albo bezrobocie. Pracujące soboty, czyli powrót PRL

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1432

Według oficjalnych danych, ponad około 12 proc. Polaków nie ma pracy. Wielu z nich to osoby po 50. roku życia, praktycznie bez szans na znalezienie zatrudnienia.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Setki ofiar kłamstw Ewy Kopacz

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1217

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, w latach 2009–2010 z powodu epidemii grypy H1N1v zmarło w Polsce o wiele więcej osób, niż podał oficjalnie rząd. Z danych GUS wynika, że zgonów wywołanych grypą i jej powikłaniami było wtedy o przynajmniej 2000 więcej niż w latach poprzednich. Większość zmarłych osób mogłaby żyć, gdyby nie kłamstwa Ewy Kopacz - pisze Artur Dmochowski w „Gazecie Polskiej”


Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE