LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Czasami trzeba jako dobro oceniać mniejsze zło.             
Niccolo Machiavelli
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Kontrola skarbowa

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4 , 5

Skuteczniejsze kontrole dotyczące optymalizacji podatkowej

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 3632

W 2016 r. wzrosła liczba kontroli dotyczących cen transferowych i optymalizacji podatkowej, jednocześnie są one coraz skuteczniejsze - wskazała menedżer z Crido Taxand Anna Wcisło. W zeszłym roku fiskus zakwestionował straty firm z tego tytułu na kwotę ok. 2,8 mld zł.


Komentarzy: 6 ⇒ [czytaj więcej...]

Nagrody za I-II 2017 w UKS Zielona Góra

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 13328

Aleksy Oszmiańczuk w awangardzie.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Urlopy były ważniejsze...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8255

W UKS Warszawa, w przeciwieństwie do innych UKS, mogą nie być wypłacone nagrody z okazji jubileuszu XXV-lecia kontroli skarbowej (środki miały pochodzić z 3% odpisu nagrodowego, a więc nie z dodatkowych funduszy). Ponieważ - tradycyjnie już - odpowiedzialność jest zrzucana ("mówi się") na Związki Zawodowe - poniżej komunikat w tej sprawie. Rozważana jest tez możliwość powiadomienia prokuratury o przestępstwie określonym w art. 212 kk (pomówienia). Może wtedy "mówi się" - zamieni się na konkretne osoby naruszające prawo.


Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

"Pan" na włościach...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8636

Zbigniew Witczak - p.o. Dyrektora UKS Warszawa po raz kolejny pokazał "klasę". Wcześniej publikowaliśmy informacje o różnych dziwnych posunięciach obecnego p.o. UKS Warszawa (np. informowaliśmy o żarliwej obronie inspektora mającego kłopoty z prawem). Teraz kolejny przykład arogancji i - jak się zdaje - poczucia bezkarności. Tym razem kpiny z ustawy o dostępie do informacji publicznej i zasad służby cywilnej. W tych okolicznościach pozwolimy sobie na przeróbkę pewnego bon motu: "Jeżeli wydaje się komuś, że jest bezkarny - to ma rację. Wydaje mu się.". Ciąg dalszy nastąpi.


Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Rzutem na taśmę...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 12304

Dla wielu pracowników UKS Warszawa to będzie niemałe zaskoczenie: w ostatnich 4 miesiącach awansowano kilkudziesięciu pracowników tego urzędu (62). Mamy nadzieję, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej po 1 marca br. przyjrzy się tym awansom i uwzględni je w propozycjach pracy w KAS dla awansowanych niedawno pracowników (swoją drogą: czy te awanse mają zabezpieczenie w posiadanych środkach na wynagrodzenia w kolejnych miesiącach? Czy są wśród awansowanych pracownicy niedawno przyjmowani do UKS Warszawa?). Zauważyć należy, że Dyrektor UKS Warszawa nie udzielił wszystkich żądanych informacji - nie przekazał uzasadnień i wniosków o awanse, imion i nazwisk funkcjonariuszy publicznych. Informacja nie zawiera także danych określających tożsamość osoby, która udostępniła informację, To oczywiste naruszenie obowiązków członka korpusu służby cywilnej.


Komentarzy: 19 ⇒ [czytaj więcej...]

UKS Lublin

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 9956

Nagrody w UKS Lublin - materiał otrzymany z Fundacji Wolności.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

XXV lecie KS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 8914

(Były) GIKS przemówił...


Komentarzy: 16 ⇒ [czytaj więcej...]

Podziękowania za 25 lat...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 7796

Trzeba przyznać, że obecny GIKS jest konsekwentny. Uznał, że jubileusz 25-lecia kontroli skarbowej to żadna okazja, żeby wyróżnić okolicznościowymi medalami pracowników. Złożył, co prawda pracownikom kontroli skarbowej ("na ręce" dyrektorów UKS) podziękowania za "szczególne zaangażowanie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy" i pogratulował im "dotychczasowych sukcesów", ale choćby wybicie medali okolicznościowych (za parę złotych sztuka) i zorganizowanie jakichś akademii, to już było – jak widać - za dużo. Trudno się jednak temu dziwić, obserwując "zaangażowanie" podsekretarza stanu W.Jasińskiego w obronę UKS przed likwidacją czy zagwarantowanie utrzymania wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie pracownikom kontroli skarbowej, albo choćby wywiązanie się z danego publicznie słowa o mających się odbywać "raz w miesiącu" spotkaniach wiceministra z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie reformy KAS (po takiej zapowiedzi GIKS nie zorganizował następnie NAWET JEDNEGO spotkania w formule, w jakiej miały się odbywać...).

No cóż Szanowny Panie Wiceministrze, „jaki jest koń, każdy widzi” i dlatego także chcieliśmy podziękować Panu za te kilkanaście miesięcy Pana urzędowania i opieki nad kontrolą skarbową. Mieliśmy wielu GIKS, Pan przebił jednak wszystkich! Gratulacje! Na Pana ręce.


Komentarzy: 15 ⇒ [czytaj więcej...]

Egzaminu na IKS już nie będzie...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 10350

Zapytaliśmy MF czy będzie jeszcze egzamin na IKS. Odpowiedź jest konkretna i jednoznaczna.


Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

Awans za walkę z NSZZ „Solidarność”

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8541

Jak się dowiedzieliśmy na stanowisko Wicedyrektora Departamentu Kontroli Skarbowej w Ministerstwie Finansów powołany został p. Jacek Góra.


Komentarzy: 15 ⇒ [czytaj więcej...]

Nagrody UKS Warszawa - cd.

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 6499

W związku z rozpowszechnianymi w UKS Warszawa informacjami, że związki zawodowe wstrzymały wypłatę nagród za IV kwartał 2016 roku informujemy, że jest to kłamstwo.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Informacja dla pracowników UKS Warszawa - nagrody za IV kw. 2016 roku

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 14903

Wobec przekazywania pracownikom UKS Warszawa nieprawdziwych informacji, że NSZZ "S" funkcjonująca w tym zakładzie pracy dąży do obniżenia wysokości nagród za IV kwartał 2016 roku w UKS Warszawa, uprzejmie informujemy, co następuje.


Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

A oni ciągle w komisjach...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 310050

Niedawno pisaliśmy, że pracownik urzędu kontroli skarbowej zatrzymany przez Policję w czasie jazdy na „podwójnym gazie” został odwołany z komisji etyki w macierzystym urzędzie dopiero po kilku miesiącach po otrzymaniu informacji przez kierownika jednostki o postawionych zarzutach karnych tej osobie.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Może się jednak oczyści?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 675051

Przykro nam niezmiernie, bo - jak potwierdziło dziś Ministerstwo Finansów - zarzuty karne, o których pisaliśmy niedawno, postawiono nie byle komu. Mianowicie byłemu dyrektorowi UKS Białystok i byłemu dyrektorowi UKS Warszawa. Osobie, która wielokrotnie szkoliła pracownikow skarbowości i nie raz od podwładnych żądała zachowań etycznych. Jakby było tego mało, rzecz dotyczy Prezesa Stowarzyszenia Pracowników Skarbowych Rzeczypospolitej Polskiej. Stowarzyszenia, którego cele - są niewątpliwie wzniosłe i szczytne...


Komentarzy: 23 ⇒ [czytaj więcej...]

Pracownik z zarzutami?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 197000

Jeszcze nie zlikwidowali kontroli skarbowej, a  już wykrusza się kadra. I to - jak wieść gminna niesie - nie byle jaka...

 


Komentarzy: 18 ⇒ [czytaj więcej...]

UKS Kraków - zmiany

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 13545

W Urzędzie Kontroli Skarbowej w Krakowie zmiana. Na stanowisku p.o. dyrektora Włodzimierza Lurkę zastąpiła p. Sylwia Kobyłkiewicz (do tej pory p.o. Dyrektora UKS Katowice). 


Komentarzy: 22 ⇒ [czytaj więcej...]

Jak w UKS Warszawa prawo naruszyło się samo...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 3684

Poniżej opinia trojga radców prawnych UKS Warszawa dot. naruszenia prawa przy rozwiązywaniu stosunku pracy z Przewodniczącym RKS. Według nich, byłemu DUKS Warszawa A.Oszmiańczukowi (obecnie Naczelnik wydziału w UKS Zielona Góra…), nie można przypisać żadnej winy  (a więc i odpowiedzialności za szkodę). Radcowie nie widzą też żadnego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy szkodą poczynioną zakładowi pracy, a działaniami byłego DUKS. Odpowiedzialności nie może (wg radców) ponieść też GIKS (bo nie był pracownikiem). Gratulujemy autorom opinii! Warto wiedzieć, że tacy ludzie też są wśród nas. Warto też wiedzieć, że obecny DUKS Zielona Góra (Tomasz Mikołajczak) także nie widzi podstaw ukarania A.Oszmiańczuka. Dobra zmiana.


Komentarzy: 14 ⇒ [czytaj więcej...]

A w UKS Kraków problemu nie widzą. Może czas powiadomić inne organa?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2618

Nieprawidłowości w szczecińskim NFZ. Dyrektorzy służbowych aut używali, jak prywatnych. A DUKS I GIKS problemu nie widzą...


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Dyrektor UKS Warszawa w obronie naruszającego prawo (zestresowanego) podwładnego

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 4068

Dotarliśmy do pism Dyrektora UKS Warszawa w obronie pracownika, który po pijanemu spowodował kolizję drogową.


Komentarzy: 10 ⇒ [czytaj więcej...]

Uzgadnianie zasad podwyżek UKS Warszawa - cd.

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5410

W związku z przekazywaną w UKS Warszawa informacją, że we wszystkich urzędach kontroli skarbowej podzielono i wypłacono już wyrównania podwyżek wynagrodzeń informujemy, że jest to nieprawda. Kłamstwem jest także to, że środki na podwyżki wynagrodzeń nie rozdysponowane (nie podzielone) do końca maja/czerwca/lipca br. będą musiały zostać zwrócone do Ministerstwa Finansów.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Podwyżki dla kierownctwa UKS

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 6409

Poniżej informacja o zasadach i wysokości podwyżek wynagrodzeń dla dyrektorów i wicedyrektorów UKS. Decyzja w tej sprawie została podjęta bez uzgodnień, o których mowa w art. 27 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych.


Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Uzgodnienie zasad podwyżek UKS Warszawa

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 10572

Poniżej informacja otrzymana od DUKS Warszawa ws. wynagrodzeń i podwyżek.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Komunikat dot. UKS Warszawa

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5624

Uprzejmie informujemy, że na tablicy ogłoszeń NSZZ "S" w UKS Warszawa zamieszczono stanowisko Dyrektora UKS dot. zasad podziału podwyżek zaproponowanych przez ZZ.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

To nic, że po pijaku spowodował kolizję drogową...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 6132

Dobra wiadomość dla (niektórych) członków korpusu SC. Można  jeździć po pijaku samochodem - byle nie w pracy.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Sprawa byłego DUKS w prokuraturze

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5696

W związku z dochodzeniem prowadzonym w sprawie niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień przez byłego Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej przesłuchano Przewodniczącego Rady Krajowej Sekcji Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność”.


Komentarzy: 13 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE