LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą             
Wiktor Hugo
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Tygodnik Solidarność

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4 , 5

Ja, ja, jaja, ja...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1730

Wałęsa: "Dokonałem osobiście ja, ja, ja, ja rzeczy nieprawdopodobnych i tak mi podziękowano"


Komentarzy: 10 ⇒ [czytaj więcej...]

Pod stół i szczekać? Mało!

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2149

Krysztopa: Kazać Platformie wejść pod stół i szczekać, to doprawdy byłby niewystarczający wymiar kary.

Ileż to było hejtu. Że "polski zaścianek", że "nie rozumiemy wartości europejskich", że "nie chcemy pomóc niemieckim przyjaciołom w trudnych chwilach", że "tradycyjna polska ksenofobia", że "zamachy nie mają nic wspólnego z imigracją" i że "dziesięć sierot z Aleppo".

Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Ostatni dzwonek dla Prawa i Sprawiedliwości

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 4055

Jesteśmy cały czas na początku drogi, a przeciwnik jest dużo groźniejszy niż reżim Jaruzelskiego i Sowieci Breżniewa razem wzięci. Bo wtedy większość Polaków, choć pogodzona z podziałem Europy, żyła w kontrze do komunistycznych wartości i całego systemu, można rzec, że w głębi duszy była po naszej, polskiej stronie, a zdrajców było niewielu.Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Obawy związane z reformą systemu skarbowego

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8344

Tomasz Ludwiński o obawach związanych z reformą systemu skarbowego.

Reforma systemu skarbowego ma doprowadzić do uszczelnia system podatkowego w Polsce. Rząd liczy, że pozwoli to na wzrost dochodów państwa i spełnienie kosztownych obietnic wyborczych, bez podnoszenia podatku. Symbolem reformy stało się powołanie nowego organu – Krajowej Administracji Skarbowej. Z Tomaszem Ludwińskim, przewodniczący sekcji krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ Solidarność, o powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej i kwestiach pracowniczych w systemie poboru danin rozmawia Andrzej Berezowski.

 


Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Premier Morawiecki na Komisji Krajowej NSZZ Solidarność

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5320

Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał dziś na pytania członków S w czasie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Powiedział, że programy takie jak 500+ czy płaca minimalna to wytworzenie oddolnej presji na podwyżkę wynagrodzenia.

Zanim członkowie Komisji Krajowej zaczęli zadawać pytania miało miejsce podpisanie "Porozumienia ws. zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej". Porozumienie podpisali szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś i przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Skarbowych NSZZ "Solidarność".

Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

Lech Wałęsa prosi o pytania...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2302

Lecha Wałęsy smutny finał prośby o pytania od internautów: "Podałby Pan jakieś szczęśliwe numerki?"


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Rada ds. spółek w Kancelarii Premiera

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2300

Jak poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów minister Henryk Kowalczyk w związku z likwidacją ministerstwa skarbu spółki skarbu państwa zostaną ostatecznie rozdzielone pomiędzy poszczególne resorty, natomiast do nadzoru finansowego, nadzoru nad ich strategicznymi decyzjami, wreszcie do weryfikacji kadr nimi zarządzających (składu ich zarządów i rad nadzorczych), będzie powołana rada ds. spółek przy KPRM, którą będzie kierował powołany przez premiera ekspert wywodzący się ze środowiska naukowego.Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Testament Sierpnia ’80 – wciąż aktualny

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1460

Lista 21 postulatów strajkujących to kwintesencja Sierpnia ’80. Jest uważana za jeden z najważniejszych dokumentów w historii świata w XX wieku. Gwarantujące ich realizację Porozumienia Sierpniowe to przełomowe wydarzenie, które w konsekwencji doprowadziło do wolnej i niepodległej Polski. Sprawdziliśmy, jak ten swoisty testament został zrealizowany w praktyce, zwracając uwagę na literę, ale przede wszystkim ducha historycznych postulatów.


Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]

Związki i pracodawcy bez wspólnego stanowiska wobec założeń budżetowych

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 3816

Nie będzie wspólnego stanowiska związków zawodowych i pracodawców w sprawie założeń do przyszłorocznej ustawy budżetowej. Partnerzy nie są zgodni w kwestiach: płacy minimalnej na 2017 r., wynagrodzenia w budżetówce czy waloryzacji rent i emerytur.


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]

Nadchodzi rynek pracownika. Będzie łatwiej o pracę

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1627

W drugim kwartale 2016 roku liczba ofert pracy w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku zwiększyła się o 73%. Bezrobocie w kwietniu odnotowało rekordowo niski poziom: 9,6% (najniższy od 24 lat) i ciągle maleje – wynika z analizy ofert pracy portalu Praca.pl. Najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się w województwie dolnośląskim. Ich liczba wzrosła tam o 148 proc. a w samym Wrocławiu o 238%.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Finał VIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2439

Prezydent Andrzej Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz minister Elżbieta Rafalska wręczyli dwudziestu jeden podmiotom gospodarczym certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”  W swym wystąpieniu prezydent wskazał, że silną gospodarkę kraju trzeba budować na dwóch filarach: nowoczesności i szacunku pracowników i pracodawców do siebie nawzajem. Nowoczesność polega na dbałości o pracowników. Przewodniczący Piotr Duda pokreślił, że konkurs jest niezwykły, ponieważ to pracownicy wystawiają oceny swym pracodawcom. 


Komentarzy: 6 ⇒ [czytaj więcej...]

„S” z Biedronki: zapraszamy premier Kopacz do pracy w markecie

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1045

- Warzywa w „Biedronce” są super – zachwycała się w TVP Info premier Kopacz. Solidarność w „Biedronce” zaprasza Ewę Kopacz do podjęcia pracy przez jeden dzień w wybranym sklepie tej sieci handlowej, by przekonała się jak ciężkie są warunki zatrudnionych osób.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Profesor Rybiński – PO zadłużyła Polskę bardziej niż Gierek

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 659

1. Profesor Krzysztof Rybiński w wywiadzie udzielonym ostatnio portalowi wPolityce.pl stwierdził, że rządząca od 8 lat Polską Platforma zadłużyła nasz kraj w relacji do PKB, bardziej niż Edward Gierek w latach 70-tych poprzedniego stulecia.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Obowiązki pracodawcy w czasie upałów. Jak postępuje Twój pracodawca?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1875

Jest upał – pracodawco, zadbaj o pracowników! Zimne napoje, przerwy w pracy czy skrócenie czasu pracy mogą przynieść ulgę wymęczonym pracownikom.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Komorowski na koniec zrobił z siebie małpę czyli przedśmiertny taniec św. Wita

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1061

Nie zamierzam robić z siebie małpy i udowadniać, że mam polityczne ADHD. Robię to, co jest konieczne'

Mówił jeszcze kilka tygodni temu Bronisław Komorowski dufny w swoje bezbrzeżne poparcie, którego nie są mu w stanie odebrać żadni „czeladnicy”.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Platforma swoim (esbekom) oczywiście da. Dla zwykłego emeryta – 36 zł, dla esbeka – dwa razy tyle

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1182

Emeryci dostaną od państwa podwyżki w wysokości 36 zł brutto, co daje w przeliczeniu ok. 1 zł dziennie. Wyjątek stanowią byli funkcjonariusze PRL.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

...a byli opozycjoniści nadal bez pomocy

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 289

Rząd po raz kolejny blokuje prace nad ustawą o pomocy dla byłych opozycjonistów. Tymczasem wielu byłych działaczy znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Mogą starać się o pomoc społeczną, ale często uważają, że jest to poniżej ich godności. - Internowani, więzieni mają dziś wielki żal do swojej Ojczyzny. Dzisiaj ich oprawcy, esbecy, zomowcy cieszą się wysokimi emeryturami, a ludzie więzieni, bici i poniżani, jeżeli dożyją emerytury, to nie wiedzą, jak mają za tę emeryturę przeżyć - mówi Piotr Duda, szef "Solidarności".


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Oświadczenie Piotra Dudy w spr. wypowiedzi pOsła PO Michała Jarosa

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1229

Przewodniczący NSZZ “Solidarność” Piotr Duda w specjalnym oświadczeniu odniósł się do wypowiedzi posła PO Michała Jarosa, który stwierdził, że związki zawodowe kosztują obywateli od 250 do 300 mln zł. Oto pełna treść oświadczenia:


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Projekt podwyższenia kwoty wolnej od podatku wyrzucony do kosza

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1703

Projekt podwyższenia kwoty wolnej od podatku z 3091 zł do 6253 zł przepadł. Skrajnie ubodzy Polacy nie będą zwolnieni z płacenia państwu.


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Sławomir Żałobka będzie nowym wiceministrem infrastruktury

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 945

Sła­wo­mir Ża­łob­ka bę­dzie nowym wi­ce­mi­ni­strem in­fra­struk­tu­ry - in­for­mu­je radio RMF FM. W re­sor­cie Marii Wa­siak ma się on zaj­mo­wać te­ma­ty­ką kolei. Wcze­śniej Ża­łob­ka był se­kre­ta­rzem stanu w mi­ni­ster­stwie fi­nan­sów.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Strajk generalny w Belgii. „Belgowie łatwo nie odpuszczą”

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 138

W Belgii trwa strajk generalny przeciwko polityce oszczędnościowej rządu. Demonstrację zorganizowały trzy belgijskie związki zawodowe - chadecki CSC, socjalistyczny FGTB i liberalny CGSLB. W poniedziałek wstrzymano w Belgii transport kolejowy i lotniczy. Zamknięto instytucje publiczne i szkoły.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Założenia do budżetu oraz przyjęty przez Radę Ministrów projekt budżetu państwa na rok 2015 a wzrost gospodarczy i jakość życia Polaków

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 307

Niestety, analiza założeń do budżetu oraz projektu budżetu państwa na rok 2015 pokazuje, że następny rok należy uznać za stracony w kontekście budowy nowoczesnej gospodarki, szybkiego tempa rozwoju gospodarczego oraz znacznej poprawy poziomu życia społeczeństwa.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Stres w pracy zabija

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1831

Z powodu chorób układu krążenia – zawałów i udarów mózgu – Polacy umierają 10 razy częściej niż Francuzi. Jednym z głównych czynników prowadzących do zgonów jest stres w pracy. O tym alarmowano podczas X Forum Akademickiego Solidarności.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Pracodawcy chcą krótszego okresu wypowiedzenia umów o pracę

        Dodane przez: szczyrbol, Wyświetleń: 917

2 miesięce - tyle  według wspólnego stanowiska Lewiatana, BCC, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego powinien wynosić okres wypowiedzenia dla pracowników, których staż w danej firmie przekracza 36 miesięcy.


Komentarzy: 9 ⇒ [czytaj więcej...]

Podwójne standardy

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1144

1. Od ostatniego piątku w mediach trwa wręcz nagonka na Prawo i Sprawiedliwość, po upublicznieniu informacji, że trzej posłowie zamiast pojechać samochodem na posiedzenie jednej z komisji Rady Europy w Madrycie na co pobrali z Kancelarii Sejmu stosowne środki (około 10 tysięcy złotych), polecieli tam tanimi liniami, płacąc za bilety po kilkaset złotych.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE