LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
W państwie rządzonym dobrze - wstyd być biednym. W państwie rządzonym źle - jest hańbą być bogatym.             
Konfucjusz
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Nasz Dziennik

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6

Najprostsze rozwiązanie? Likwidacja VAT!

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 5303

Z dr. Krzysztofem Kaszubą, prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział Wojewódzki w Rzeszowie, rozmawia Mariusz Kamieniecki.


Komentarzy: 17 ⇒ [czytaj więcej...]

Współczuć esbekom nie będę

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2197

Z Krzysztofem Wyszkowskim, współtwórcą i byłym działaczem Wolnych Związków Zawodowych, doradcą premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego, członkiem Kolegium IPN, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

 


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Fakty dotyczące Wałęsy układają się w całość

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 3599

(...) nie będziemy bez winy przed Panem Bogiem, jeśli będziemy przebaczać tym, których winniśmy karać.


Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Podatek od czekolady

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 1276

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie tzw. podatku cukrowego. Miałyby go płacić firmy, które wytwarzają produkty żywieniowe zawierające zbyt duże ilości cukru.

Komentarzy: 6 ⇒ [czytaj więcej...]

Kwaśniewski nie będzie nas uczył demokracji

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 866

Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Krzysztof Losz
Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Akt oskarżenia przeciw b. pracownikom urzędu kontroli skarbowej

        Dodane przez: marengo, Wyświetleń: 6656

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem byłym pracownikom urzędu kontroli skarbowej, którym zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za ujawnianie informacji objętych tajemnicą skarbową.


Komentarzy: 18 ⇒ [czytaj więcej...]

Fundacja Pro Civili i wyłudzenia podatku VAT

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 2776

Wczoraj późnym wieczorem z zainteresowaniem obejrzałem w TVP Historia kolejnego pułkownika (czyli film, który odleżał się parę lat na telewizyjnej półce), dwa odcinki „Raportu WSI”.


Pierwszy był poświęcony historii Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI), ich bardzo mocnym związkom ze służbami rosyjskimi i specjalizowaniu się przez nie od połowy lat 80. poprzedniego stulecia w przedsięwzięciach gospodarczych przeważnie o przestępczym charakterze.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Batalia o naprawę administracji

        Dodane przez: marengo, Wyświetleń: 1108

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik 

Nabór do służby cywilnej na pewno nie będzie się odbywał w restauracji „Sowa i Przyjaciele” – z taką uwagą zwróciła się do opozycji poseł wnioskodawca projektu Małgorzata Wassermann. Posłowie PO stają na głowie, by zablokować prace nad projektem nowelizacji ustawy o służbie cywilnej.
 

Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]

Kwota wolna od podatku niezgodna z Konstytucją

        Dodane przez: cammila, Wyświetleń: 1019

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3089 zł są niezgodne z Konstytucją i tracą moc 30 listopada 2016 r. – uznał w środę Trybunał Konstytucyjny. O zbadanie przepisów zwrócił się do TK Rzecznik Praw Obywatelskich.

Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Rząd negatywnie o objęciu celników wcześniejszymi emeryturami

        Dodane przez: marengo, Wyświetleń: 863

Rząd negatywnie ocenia przygotowany przez SLD projekt ustawy, który ma wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego i włączyć celników do systemu emerytalnego służb mundurowych, czyli tzw. mundurówek - wynika z projektu stanowiska rządu, do którego dotarła PAP.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Niebezpieczny prezent budżetu na przyszły rok

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1256

Wartość długu Skarbu Państwa przypadajacego do spłaty w 2015 wynosi 41,4 mld zł. Tyle nas kosztuje wykup obligacji skarbowych, które wcześniej państwo wyemitowało, aby pokryć deficyty budżetowe z lat wcześniejszych.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Największym „ryzykantem frankowym” jest resort finansów

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1117

(...) największym kredytem frankowym, o jakim ostatnio słyszałem, był kredyt zaciągnięty przez ministra finansów Mateusza Szczurka, kiedy to w kwietniu tego roku, korzystając z niskich kursów, resort finansów wyemitował obligacje denominowane właśnie w tej walucie na kwotę 580 mln franków, czyli ponad 2 mld zł


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Prezydent elekt chce realizować zapowiedzi wyborcze

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 739

W ostatnią środę prezydent elekt Andrzej Duda udzielił wywiadu dziennikarce Telewizji Publicznej (jej krakowskiego oddziału), w którym poinformował o swoich pierwszych działaniach po zaprzysiężeniu w dniu 6 sierpnia.

Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Czerwone światło dla władzy za podatki

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1393

Właśnie ukazał się Raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego oceniający efektywność polskiego systemu podatkowego. Rzecz dotyczy ściągalności podatku VAT, PIT, CIT i akcyzy. Ocena naszej administracji skarbowej dokonana przez MFW jest druzgocąca.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Nowy wspaniały świat Komorowskiego

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 494

Ministerstwo Edukacji Narodowej oficjalnie potwierdziło udział dzieci w wiecu wyborczym Bronisława Komorowskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Część dzieci uczestniczyła w nim bez wiedzy i zgody rodziców. Kreujący siebie w mediach na miłującego polskie dzieci Bronisław Komorowski za pomocą mediów wysłał dzisiaj przekaz, że popiera zbrodniczą procedurę in vitro i jest to wręcz sedno jego programu wyborczego. Przekazem tym jest spot krytykujący Andrzeja Dudę za jego wypowiedzi o in vitro, dyskwalifikujące te nieludzkie praktyki. Z jednej strony jest to krytyka przeciwnika, ale wpierw zachwalenie samego siebie – jako obrońcę tego, co zbrodnicze i nieludzkie.


Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]

Kłamliwy spot prezydenta Komorowskiego

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 581

Jeżeli w następnej kadencji, jak zapowiada w spocie prezydent Komorowski, miałby się on zająć ludźmi młodymi, to po opisanym wyżej wsparciu, jakie „zafundował’ rodzinom wychowującym dzieci, aż strach się bać.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Poprawianie własnych błędów

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1168

Z dr. Krzysztofem Kaszubą, ekonomistą, rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, rozmawia Mariusz Kamieniecki


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Prokuratorzy badają nie to, co trzeba

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 638

Zdaniem ekspertów, Skarb Państwa stracił na tej transakcji przynajmniej kilkaset milionów złotych, wszak pozbył się pakietu kontrolnego jednego z liderów europejskiego rynku chemicznego, koncernu, w którego składzie znajduje się 30 spółek krajowych i zagranicznych o przychodach ponad 4 mld zł rocznie.
Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Tusk w prokuraturze

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1187

Solidarna Polska złożyła dziś do prokuratora generalnego zawiadomienie w sprawie podejrzenia korupcji przy prywatyzacji Ciechu oraz braku reakcji ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zostało ostrzeżone przez informatorów o korupcji, ale nie podjęło stosownych działań.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Skarbówki odrzucają PIT-y z odpisem podatkowym na Fundację Nasza Przyszłość

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2147

Fundacja Nasza Przyszłość już na początku stycznia 2014 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Została umieszczona w wykazie przygotowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jako organizacja uprawniona do przyjmowania darowizn w postaci 1-procentowych odpisów podatkowych. Mimo to ludziom, którzy chcieli dokonać odpisu na Fundację, urzędy skarbowe kazały skreślać KRS Fundacji


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Jak się fałszuje wybory

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 925

Nigdy jeszcze w ciągu 25 lat istnienia III RP nie pojawiły się tak poważne podejrzenia o sfałszowanie wyborów jak po głosowaniu samorządowym 16 listopada. Niestety, nasz system wyborczy jest tak dziurawy, że wręcz stwarza warunki do tego, aby „pomajstrować” przy głosowaniu.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

PO wprowadza cenzurę na krzyż?

        Dodane przez: wbuluinadzieji, Wyświetleń: 694

Dla rządu Ewy Kopacz wartości i symbole chrześcijańskie to nic innego jak „bzdury”, które  należy eliminować z przestrzeni publicznej. Najnowsze spoty rządzącej Platformy Obywatelskiej ośmieszają sprawy ważne dla nas – katolików.Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Moralność podatkowa

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1945

Trwają prace nad nową ordynacją podatkową inicjowane przez Ministerstwo Finansów. Ze skromnych enuncjacji prasowych można wywnioskować, że dotyczą one enigmatycznego uproszczenia systemu podatkowego, uszczelnienia poboru podatków i w przypadku wątpliwości interpretacyjnych rozstrzygania sporów na korzyść podatnika.


Komentarzy: 5 ⇒ [czytaj więcej...]

NIK zbada publikację.

        Dodane przez: marengo, Wyświetleń: 926

Przygotowana z inicjatywy rządu ustawa mająca ukrócić wyprowadzanie zysków z Polski za granicę podpisana została przez prezydenta 17 września. Aby mogła obowiązywać w przyszłym roku, musiała być opublikowana do końca września roku bieżącego. Publikacji doczekała się jednak dopiero 3 października. W związku z tą sprawą Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała sprawdzenie, co takiego dzieje się w Rządowym Centrum Legislacji z ustawą po jej podpisaniu, a przed opublikowaniem.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Możemy się gromadzić

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 826

Niezauważalnie dla większości mediów, a zatem i dla opinii publicznej przeszło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów ustawy o zgromadzeniach. A przecież mówimy o jednej z podstawowych wolności człowieka. Niemal każdy akt prawa międzynarodowego traktujący o swobodach ludzi wskazuje wolność zgromadzeń jako wolność niezbywalną doznającą ograniczeń tylko w wyjątkowych przypadkach.Komentarzy: 1 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE