LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Patrz, kurwa, tyle nowych dróg budują, a czasami nie ma dokąd pójść...            
Jan Himilsbach
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY

Kategoria: Ministerstwo Finansów

Sortuj według:
ID [M|R] Tytuł [M|R] Wstęp [M|R] Treść [M|R] Autor [M|R] Ilość wyświetleń [M|R]

Strona: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23

Resort Finansów pomoże przy składaniu JPK

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 10677

Mniej pracowników, więcej zadań, mniejsze nagrody motywacyjne, obniżenie wynagrodzeń dla części pracowników, mniejszy fundusz wynagrodzeń w 2018, inflacja zżerajaca realną wartość obecnych wynagrodzeń, zamrożenie kwoty bazowej od 8 lat, mniejsze nakłady na KAS w 2018  roku, nadgodziny płatne mniej, niż poza służbą cywilną - ale pełen optymizm: Resort Finansów pomoże! Jak to brzmiało? Nie ma takiej rzeczy, którą byłbym w stanie obiecać, jeśli to inni będą musieli ją robić?


Komentarzy: 7 ⇒ [czytaj więcej...]

Nagrody w Ministerstwie Finansów - 2017 rok

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 15654

Trochę to trwało, ale mamy już dane dot. wysokości nagród w Ministerstwie Finansów. Od razu należy zadać pytanie: jak to jest, że nagrody te są przeciętnie po wielokroć wyższe, niż w Izbach Administracji Skarbowej? I jeszcze: dlaczego KAS dla pracowników IAS oznacza zmniejszenie radykalne wysokości nagród, a na Świętokrzyskiej bez zmian?


Komentarzy: 14 ⇒ [czytaj więcej...]

Pani Premier nie chce z nami korespondować...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 10097

Zamiast odpowiedzi Prezesa Rady Ministrów - odpowiedź ws. (braku) dodatkowych środków na wynagrodzenia w budżecie na 2018 rok z Ministerstwa Finansów.


Komentarzy: 17 ⇒ [czytaj więcej...]

Nie mamy pańskiego płaszcza...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 9346

Kolejny przykład arogancji urzędników MF.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Zmiany w MF

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 20915

W MF ostatnio sporo zmian.


Komentarzy: 37 ⇒ [czytaj więcej...]

My jesteśmy ponad...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 9533

Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów uznał, że Porozumienie pomiędzy NSZZ "S" i Szefem KAS w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej "nie dotyczy Ministerstwa Finansów" i w związku z tym nie odpowie na pismo wysłane w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Czy zatem pracownicy i funkcjonariusze celno-skarbowi, zatrudnieni w Ministerstwie Finansów, to nie są pracownicy i funkcjonariusze celno-skarbowi KAS? Kolejna "nadzwyczajna kasta"?  Poza tym co to ma do rzeczy w ogóle: czy ustawa o dostępie do informacji publicznej też MF "nie dotyczy" (wnioski do MF były wysyłane)? Nie zajmowano się nimi nawet w ten sposób, że odrzucano je niejako z urzędu? Były zatem załatwiane czy nie były? Ile wpłynęło takich wniosków? Czy wpływały rekomendacje, czy nie - również nie należałoby (zgodnie z prawem) odpowiedzieć? Wpłynął wniosek i należy na niego  (na każdy punkt wniosku) odpowiedzieć. Czy Pan Maciej Tomczak, Zastępca Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego - osoba odpowiedzialna za treść informacji - nie powinien znać ustawy o dostępie do informacji publicznej? Nie powinien znać kodeksu etyki Służby Cywilnej, gdzie na ten temat też jest wzmianka? Niebywała to arogancja czy wyjątkowa niekompetencja?


Komentarzy: 12 ⇒ [czytaj więcej...]

Nagrody w MF kilkanaście razy większe niż w IAS?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 18715

Otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że w Ministerstwie Finansów nagrody za II kwartał wyniosły średnio 5000 złotych na członka korpusu służby cywilnej i 6000 złotych na funkcjonariusza celno-skarbowego. Jeżeli tak jest w istocie (a szukanie przez MF byle pretekstów, żeby nie udzielić informacji publicznej na ten temat zdaje się wskazywać, że to prawda...) - oznaczałoby to nagrody większe w MF niż w Izbach Administracji Skarbowej 15-20 razy (!). To skandal. W IAS (a zwłaszcza w urzędach skarbowych, ale nie tylko) nie ma środków pieniężnych w przyzwoitej wysokości na nagrody (za I kwartał było to ok. 100 złotych miesięcznie średnio na pracownika...), nie ma środków na podwyżki wynagrodzeń dla doświadczonej kadry, a na Świętokrzyskiej mają się świetnie. Czy jednak jest normalne, że nagrody w centrali są kilkanaście razy wyższe, niż w podległych urzędach? Dla nas to skandal. Poniżej korespondencja w sprawie. Pisma podpisała Pani Agnieszka Niekłań-Wudarska , Zastępca Dyrektora Biura Ministra w MF (znana nam bardzo dobrze z czasów, gdy w MF rządziła Platforma Obywatelska, kiedy to ta pani nie raz naruszała ustawę o dostępie do informacji publicznej. No cóż. Parafrazując klasyka: czasy się zmieniają, a niektórzy zawsze komisjach.


Komentarzy: 21 ⇒ [czytaj więcej...]

A takie piękne były...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 11855

e-podatki: projekt Ministerstwa Finansów zagrożony. Wykonawca ma poważne problemy


Komentarzy: 15 ⇒ [czytaj więcej...]

Nowe przepisy podatkowe dla międzynarodowych przedsiębiorstw

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1797

Uszczelnienie systemu poboru podatku CIT, tak aby zapewnić powiązanie wysokości podatku płaconego przez duże przedsiębiorstwa, przede wszystkim międzynarodowe, z faktycznym miejscem uzyskiwania przez nie dochodu - taki jest cel szykowanej w MF nowelizacji ustawy o PIT i CIT.


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Ministerstwo Finansów ujawnia kolejną metodę oszukiwania w podatkach od firm

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 6530

Operacje nabycia firm lub ich części są wykorzystywane do uniknięcia podatków – twierdzi Ministerstwo Finansów. Odbywa się to poprzez włączenie pomiędzy sprzedającego a kupującego jeszcze jednej firmy. Resort finansów ostrzega, że taka operacja będzie uznana za „agresywną optymalizację podatkową” i ścigana.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Najważniejsze są kadry...

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 9265

Od niedawna Ministerstwo Finansów ma nowego Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego – to Pan dr Kamil Mroczka. Postanowiliśmy sprawdzić, kto odpowiada w Ministerstwie za sprawy w zakresie "organizacji ministerstwa, realizacji polityki personalnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania środkami na wynagrodzenia i szkolenia pracowników, gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz sprawy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy".
Komentarzy: 8 ⇒ [czytaj więcej...]

Podzielona płatność VAT

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 559

Podzielona płatność w rozliczaniu podatku VAT (ang. split payment) ma być dobrowolna w zamian za zaoferowany system zachęt. Projekt ustawy Ministerstwa Finansów, która ma radykalnie ograniczyć nadużycia i przestępstwa przy rozliczaniu VAT został opublikowany w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji. MF szacuje, że dzięki tej ustawie w ciągu 10 lat w budżecie państwa przybędzie ok. 82 mld zł


Komentarzy: 0 ⇒ [czytaj więcej...]

Czego się boi Anna Żółkowska?

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 9673

Myśleliśmy, że sprawę jawności nagród mamy już za sobą - liczne wyroki sądów potwierdziły, że jest to informacja publiczna podlegająca udostępnieniu. Ale tu zaskoczenie - Ministerstwo Finansów coś kombinuje z tym danymi, bo na wniosek o informacje dot. nagród w Ministerstwie Finansów RKS otrzymała wezwanie do uzupełnienia wniosku o upoważnienie wnioskującego do występowania ws. IP i o potwierdzenie sposobu doręczenie odpowiedzi.


Komentarzy: 11 ⇒ [czytaj więcej...]

Zmiany w Komisji Egzaminacyjnej na doradców podatkowych

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8889

Zmiana z kwietnia 2016 roku, ale warta odnotowania. Panu Ministrowi i Pani Dyrektor gratulujemy!


Komentarzy: 20 ⇒ [czytaj więcej...]

Wzrost dochodów z VAT

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 5127

Tak dobrych wyników jeszcze nie było. Gigantyczny wzrost dochodów z podatków


Komentarzy: 10 ⇒ [czytaj więcej...]

A wszystko to dzięki KAS...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 7313

Gruza poinformował też, że głównym celem resortu finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, w tym zamknięcie wycieku VAT, także w branży e-commerce.


Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Dane podatników jawne

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 2215

Ministerstwo Finansów przygotowuje nowelę ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, skutkiem której ujawniane będą dane podatkowe największych płatników CIT w Polsce - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]

Człowiek Parafianowicza będzie zwalczał w MF przestępczość ekonomiczną

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 8886

Tomasz Powałka sprawdził się w czasach Parafianowicza (pełnił odpowiedzialne funkcje w informacji finansowej i nie tylko). Grunt to na takich doświadczonych, fachowych, kompetentnych i zasłużonych ludzi stawiać - to daje gwarancje dobrego działania i sukcesów w walce o lepsze jutro!


Komentarzy: 16 ⇒ [czytaj więcej...]

Wiceminister Jasiński odwołany

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 14674

Rezygnacja w resorcie finansów. Dymisję ze stanowiska złożył Wiesław Jasiński - podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.


Komentarzy: 19 ⇒ [czytaj więcej...]

Będzie łatwiej rozliczyć PIT

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 1774

  • Dzięki planowanym zmianom w ustawie o podatku dochodowym podatnik nie będzie musiał samodzielnie wypełniać deklaracji PIT-37.
  • Ze zmian może skorzystać nawet 13 milionów podatników.

Komentarzy: 2 ⇒ [czytaj więcej...]

Nowe i stare stanowiska. Znowu priorytet dla funkcjonariuszy..

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 38093

Dotarliśmy do projektu zmian rozporządzenia stanowiskowego.


Komentarzy: 35 ⇒ [czytaj więcej...]

Kolejna "Dobra zmiana" w MF

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5117

Można? Można! Nie wyciągała konsekwencji wobec naruszających obowiązki i prawo podwładnych, towarzyszka narad oraz bliska współpracowniczka A.Parafianowicza i co? Radca Ministra w Departamencie Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów. I ten "myk" (jak mawiał promil): urlop bezpłatny i oddelegowanie na wiceministra w tym samym zakładzie pracy (u tego samego pracodawcy).


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Przechowalnia

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 7566

Czy nie ma racji prof. W.Modzelewski gdy pisze, że w MF stara promilowa kadra ma się świetnie? Kolejne przykłady.


Komentarzy: 4 ⇒ [czytaj więcej...]

Wśród urzędników MF wielkie poruszenie...

        Dodane przez: inspektor, Wyświetleń: 14477

...ci odlatują, ci zostają, jeszcze inni stają się doradcami podatkowymi.


Komentarzy: 13 ⇒ [czytaj więcej...]

Kijowski Radcą Generalnym w Ministerstwie Finansów!

        Dodane przez: radny, Wyświetleń: 5088

Tego się nie spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że MF to przechowalnia różnych takich. Ale Kijowski?


Komentarzy: 3 ⇒ [czytaj więcej...]


KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE