LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę...            
Mikołaj I Romanow
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


Nosił wilk razy kilka...

Areszt dla byłego szefa wywiadu skarbowego w Szczecinie

 

Decyzja zapadła po południu w sądzie rejonowym w Szczecinie. Jest nieprawomocna. N. to jedna z ośmiu osób, które usłyszały zarzuty korupcyjne, ale jedyna o aresztowanie której wnosił prokurator. Były szef wywiadu skarbowego jest podejrzany o 9 przestępstw. Pozostałe siedem osób pozostanie na wolności.

Śledztwo prowadzi Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną oraz udzieleniem takiej korzyści, powoływaniem się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także udzieleniem korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej.

Ponadto niektórym podejrzanym prokurator zarzucił m.in. przestępstwo skarbowe polegające na ukrywaniu prowadzenia działalności gospodarczej i narażenie przez to na uszczuplenie należności podatkowych), a także przestępstwo ujawnienia informacji stanowiących tajemnicę.

Zatrzymania zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Zamiejscowego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Szczecinie Delegatury w Gdańsku.

Część czynności procesowych na polecenie prokuratora realizowali funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej.

Wobec 7 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze majątkowym i niemajątkowym (zakaz opuszczania kraju, poręczenia majątkowe kwotach od 10 do 50 tysięcy zł, w tym wobec dwóch osób zawieszenie w czynnościach służbowych na stanowiskach.

 

Mariusz Parkitny 25 października 2017 22:44 Głos Szczeciński       LINK DO ARTYKUŁU


        Dodane przez: inspektor | Wyświetleń: 7083  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (11)

apasko29-10-2017 (20:59)
 Tak to się dzieje. Odczułem to na własnej skórze gdzie skierowałem do ówczesnego Dyrektora IS w Szczecinie (potem został Dyrektorem Departamentu Podatków w MF) pismo z którego wynikało podejrzenie popełnienia przestępstwa. I co zrobiono zamiast dogłębnie sprawdzić stan sprawy, przesłuchać moją osobę na tę okoliczność, tooo skierowano sprawę do prokuratury przeciwko mnie bowiem rzekomo złamałem prawo zdradzając tajemnicę skarbową, booo przekazałem informację do DIS.
Sprawa dotyczyła umorzenia postępowanie egzekucyjnego i odstąpienia od czynności w czasie gdy namierzono majątek znacznej wartości. Długi były duże. Nie dziwię się, że tak się działo tak panie Dyrektorze JJ.
Na szczęście prokuratura umorzyła postępowanie, a że Skarb Państwa stracił duże pieniądze to podatnicy a nie Pan JJ.
Dużo by jeszcze pisać o anomaliach, ale szkoda zdrowia już straconego i czasu.
Kiedyś zgłosili się do mnie odpowiedni ludzie by odkręcić ten stan rzeczy i odnowić sprawę, ale ja mam już ich dość ma ich w poważaniu. Pracują jeszcze w KAS i robią tylko krzywdę bowiem za takie "coś" nie powinno być dla nich miejsca w służbie skarbowej.
 
pare30-10-2017 (18:08)
 O masz znowu, zaczynam tracić wiarę w ludzi. Zjawisko korupcyjne wydawało mi się rzadkie w naszym środowisku, z podkreśleniem na "wydawało mi się", a tu d...pa. Coraz więcej takich artykułów można przeczytać. Brzydzi mnie to, zwłaszcza, że taki "szef" chyba i bez łapówki miał co dzieciom dać do jedzenia. Widać niektórym wpływy zawodowe w głowie poprzewracały
 
gyokuro30-10-2017 (18:26)
 Pare, szef wywiadu skarbowego to raczej nie był z tych, co zaczynali od referendarza w urzędzie skarbowym lub urzędzie kontroli skarbowej, więc jeśli potwierdzą się zarzuty i zostanie wydany wyrok, to będzie dowód na to, że ludzie, którzy nie przeszli niższych szczebli w skarbowości, a zostali przyniesieni w teczce z tzw. "służb", niekoniecznie sprawdzają się na tych wysokich stanowiskach w skarbowości, bo nie mieli skąd brać dobrych wzorców uczciwości. Chyba, że się mylę, bo jeśli zaczynał pracę od referendarza czy starszego referendarza w uks-ie, to niech mnie ktoś poprawi. Jednak... sądzę, że wątpię.
Tak samo nie sprawdzają się i w naszym MFiR ludzie, którzy wzięli się z korporacji, a nie ze skarbowości, bo nie mają w sobie etosu pracy prawdziwego skarbowca.
Pamiętamy niedawne aresztowanie osoby w randze wiceministra, co to był "z zawodu dyrektorem-ministrem".
Zawsze szanowałam i szanuję osoby w ministerstwie, które pracowały w terenie, ale nie od razu na stołku dyrektora czy naczelnika, i stamtąd mają praktyczną wiedzę, a nie są tylko od reprezentacji i wręczania orderów.
 
pinero30-10-2017 (18:53)
 A nam opowiadają bajki o etyce i jakimś kodeksie urzędnika
 
pare30-10-2017 (19:13)
 Gyokuro, nawet jeśli się nie mylisz i ten gość był przywieziony w teczce, to nikt z góry nie dostrzeże żadnego dowodu potwierdzającego związek korupcji ze sposobem powołania go na to stanowisko. A to z tego prostego powodu, że wielu takich przywożono w teczkach za różnych rządów do wielu sektorów, a więc krytykując poprzedników, obecni decydenci sami musieliby stuknąć się w piersi. Następnie musieliby wycofać się z własnych teczek. A chyba nie o to im chodzi. Zresztą czy on wyleciał z teczki czy nie, pracował w korpo czy nie, to przede wszystkim powinien być uczciwym człowiekiem, nie zaś pospolitą szm...tą i basta.
 
gyokuro30-10-2017 (20:33)
 A może już czas najwyższy skończyć z ludźmi przywiezionymi w teczce na stanowiska dyrektorskie i naczelnikowskie (żeby nie było, obecnie niektórzy naczelnicy pracowali od początku w służbach skarbowych, zaczynając od niższych stanowisk, więc mają niezbędną wiedzę, więc nie o takie osoby chodzi), a zacząć powoływać na nie ludzi, którzy znają się na pracy i pracowali wiele lat w służbach skarbowych na niższych stanowiskach, a nie od razu jako dyrektor, mogą być pracujący w innych województwach, byle w skarbowości, a nie gdzie indziej. Na tym naprawdę polegałaby dobra zmiana. Ona gdzieniegdzie już nastąpiła.
 
justice31-10-2017 (17:45)
 Przydałoby aby służby tak zwalczały naruszenie art. 231 kk jak "puste faktury".
 
domrycy31-10-2017 (19:06)
 Gyokuro w pełni się z Tobą zgadzam. Ten co nie powąchał prochu skarbowego nigdy nie będzie dobrze zarządzał na kierowniczym stanowisku. Pokusa w wywiadzie jest ponoć ogromna i tylko prawdziwi skarbowcy jej nie ulegną a teczkowi i miętowi? Mamy przykład ze Szczecina.
 
pachenko31-10-2017 (20:25)
 No właśnie, następny ze Szczecina. Ten Szczecin to chyba jakaś wylęgarnia - najpierw TS, teraz JJ, ciekawe kiedy JK?
 
gyokuro31-10-2017 (21:11)
 Dla mnie skorumpowany jest szmatą, bo zdradza swoich kolegów, którzy ciężko pracują dla kraju. A im wyżej taki siedzi, tym większa szmata. Nie słyszałam, aby skarbowcy brali, chyba, że ci przywiezieni w teczkach, ale to nie skarbowcy.
 
nadir09-11-2017 (19:29)
 Szok! I niedowierzanie!
Jak to powiedział kiedyś pewien milicjant: "w pale się nie mieści!"

 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE