LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
W oczach złego psa wszystko jest złe             
koreańskie
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


List Szefa KAS

List Szefa KAS Mariana Banasia do Pracowników i Funkcjonariuszy KAS z okazji Dnia KAS


Szanowni Państwo, Pracownicy i Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, dzisiaj po raz pierwszy, wszyscy razem, obchodzimy Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Jest to szczególne święto, które jednoczy nas wokół wspólnych wartości i celów, jakimi są służba Polsce, dbanie o bezpieczeństwo finansowe naszego kraju i jego obywateli.

 

-----------

List Szefa KAS Mariana Banasia do Pracowników i Funkcjonariuszy KAS z okazji Dnia KAS

Warszawa, dnia 21 września 2017 r.

Szanowni Państwo, Pracownicy i Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej,

dzisiaj po raz pierwszy, wszyscy razem, obchodzimy Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Jest to szczególne święto, które jednoczy nas wokół wspólnych wartości i celów, jakimi są służba Polsce, dbanie o bezpieczeństwo finansowe naszego kraju i jego obywateli.

Jestem niezwykle dumny, że dzięki wspólnemu wysiłkowi, zaangażowaniu i zrozumieniu, udało nam się przeprowadzić jedną z najtrudniejszych reform w historii polskiej administracji publicznej - konsolidację Administracji Podatkowej, Kontroli Skarbowej oraz Służby Celnej.

Proces konsolidacji był złożony a skala reformy ogromna - dotyczyła niemal 65 tys. pracowników i funkcjonariuszy z trzech instytucji o zróżnicowanych systemach organizacyjnych, zasobach logistycznych i zasadach działania.

Reforma administracji skarbowej była olbrzymim wyzwaniem ale też absolutną koniecznością – naszym celem było stworzenie administracji nowoczesnej, profesjonalnej, cieszącej się zaufaniem obywateli, a także zapewnienie prawidłowego egzekwowania przepisów prawa oraz skuteczne przeciwdziałanie szarej strefie i wsparcie uczciwych obywateli.

Z perspektywy ponad 6 miesięcy jakie upłynęły od wejścia w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej mogę stwierdzić, że cel reformy został osiągnięty. KAS daje możliwość efektywnego wykorzystania wiedzy, umiejętności i doświadczenia pracowników i funkcjonariuszy połączonych struktur. Jestem przekonany, że daje też Państwu większą możliwość doskonalenia i zawodowego rozwoju.

Równocześnie ze zmianami organizacyjnymi wprowadziliśmy rozwiązania legislacyjne, których celem jest uszczelnianie sytemu podatkowego w sposób systemowy. Przykładem takich rozwiązań jest tzw. pakiet paliwowy, pakiet energetyczny czy pakiet przewozowy (SENT). Efekty naszych działań są już widoczne w zwiększonych wpływach podatkowych do budżetu państwa oraz w zmniejszającej się szarej strefie np. na rynku paliwowym. Jest to nasz wspólny sukces, który nie byłby możliwy bez Państwa odpowiedzialnej postawy w każdym dniu pracy i służby.

Obchodząc uroczyście pierwsze Święto KAS chcemy podkreślić naszą wspólną tożsamość. Pamiętajmy, że dbanie o finanse państwa to współczesny patriotyzm a nasza służba przynosi korzyść wszystkim obywatelom.

Dziękuję Państwu za trud pracy i służby. Państwa wkład w realizację  wpływów budżetowych, wsparcie uczciwej konkurencji, rozwój polskiego biznesu oraz zapewnienie bezpieczeństwa polskich granic jest nieoceniony. Zaangażowanie i postawa pracowników i funkcjonariuszy jest największą wartością Krajowej Administracji Skarbowej.

Życzę Państwu dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wytrwałości i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Jestem przekonany, że dzięki Państwa determinacji uda nam się osiągnąć wyznaczone cele. Ze swojej strony postaram się, aby Państwa wysiłki były doceniane i godnie wynagradzane. Już w tym miesiącu rozpoczynamy proces regulacji płac.

Mogą Państwo być dumni ze swojej pracy i służby nie tylko w Święto Krajowej Administracji Skarbowej ale każdego dnia, bo wszystkie Państwa działania służą Polsce.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów
Szef Krajowej Administracji Skarbowej

Marian Banaś


        Dodane przez: inspektor | Wyświetleń: 11518  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (24)

ankara22-09-2017 (12:34)
 "Już w tym miesiącu rozpoczynamy proces regulacji płac."
No to czekamy ... co oznacza ta regulacja - w górę czy może w dół
 
malutka6522-09-2017 (14:05)
 Jak zwykłe chcą nas ugłaskać jakimiś obietnicami, żeby ludzie siedzieli cicho bo akcja PIT blisko. Jakoś nie wierzę w te podwyżki, dużo obiecywania jak zwykle a potem 80 zł brutto i się ciesz. Wszyscy powinni odejść do innej pracy i zostawić im te wszystkie zaległości co rosną. Opowiadać bajki to ja też umiem.
 
makaroniasz22-09-2017 (17:37)
 Regulacje płac? Oddajcie to, co było! Te 1,61 to fikcja! Wszyscy stracili na nagrodach, a nawet zarabiają mniej, niż kiedyś.
 
aspa22-09-2017 (18:53)
 Nie wiem ludzie jakie wy mieliście nagrody, ale jak ja miałam średnio 1000 zł brutto w zeszłym roku, a w tym mam 600, to straciłam na nagrodach 400 zł brutto na kwartał. W 2015 roku miałam mnożnik 1.115, a teraz 1.61. Chyba jednak bardziej mi się opłaca mieć 1.61 i 600 zł nagrody, niż 1.115 i 1000 zł. I nie jestem sama, w moim urzędzie takich osób jest pełno.
 
bombel22-09-2017 (19:01)
 Miałaś mały mnożnik i niskie nagrody. Są ludzie, którzy mieli lepszy mnożnik i zabrano im np. 1000 zł nagrody. Są stratni ewidentnie. A nie mogli zapewnić z zewnątrz środków na reformę i dać nagrody jak w zeszłym roku? NIE! Bo by się Skarbowcom w poprzewracało od nadmiaru kasy.
 
aspa22-09-2017 (19:15)
 No widać, że łódzka Izba, to dno i pięć metrów mułu
 
bombel22-09-2017 (19:25)
 Nie tylko łódzka. Obawiam się, że wszystkie są takie same. Muł jest coś wart. Decydenci w MF i IAS to mniej niż dno. Obniżenia (przy zwykłej zamianie nazewnictwa) zwykłym pracownikom stanowisk służbowych o dwa/trzy stopnie w dół jak to zrobiono w Katowicach to chyba mistrzostwo świata w hipokryzji, nienawiści, zacietrzewienia, złośliwości i chęci upodlenia.
 
kuraś122-09-2017 (19:46)
 @Bombel
Nawet jeśli niektórzy z tych decydentów z MF i IAS są marnej jakości, proszę, nie obrażajmy wszystkich, a najlepiej w ogóle nie obrażajmy nikogo tego typu wypowiedziami.

W ten sposób sami zatruwamy nasze dusze.

Zwłaszcza, że można być sądzonym wedle tego, jak się samemu sądziło.

(Kol 3,1-11)
Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. Z powodu nich nadchodzi gniew Boży na synów buntu. I wy niegdyś tak postępowaliście, kiedyście w tym żyli. A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych! Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus.
 
bombel22-09-2017 (19:55)
 Decydenci to kilka osób i tak się ograniczyłem tylko do nich. Jeśli się ktoś poczuł urażony to przepraszam. Nie "obrażam" ad personam chociaż mógłbym. Mnie co miesiąc ocenia stan konta. Wiele to o mnie mówi (o nich także). Raczej superlatyw w tym brak.
 
pepe20822-09-2017 (20:17)
 Pewnie szef Marian jest pełen dobrych intencji, niemniej jednak uważam że podstawowym celem reformy było obniżenie kosztów funkcjonowania administracji. Cel ten osiągnięto, ale kosztem najniżej uposażonych - de facto sponiewieranych przez ostatnie 9 lat - pracowników urzędów skarbowych. Te obiecane podwyżki, w obliczu lawinowego wzrostu obciążenia pracą i coraz marniejszych wynagrodzeń, degradacji stanowiskowych, znacznych ubytków kadrowych po poprzednich konsolidacjach, są a właściwie będą nijakie i tylko w małym stopniu zrekompensują lata posuchy. Co pozostaje? Albo zmienić pracę, albo przenieś się do IAS do kadr, na dziennik podawczy lub do logistyki (to ulubione kierunki "awansu" pracowników merytorycznych US w obecnych warunkach - zaznaczam, że nikt ze szczęśliwie przeniesionych/awansowanych nie żałuje takiego rozwoju kariery, a pozostali marzą po cichu o takiej zmianie bądź czynią co w ich mocy by się ziściło)
Zatem gratuluje decydentom takiego rozwoju wypadków a szefowi Marianowi pozostaje w odpowiedzi życzyć dalszych sukcesów na niwie skarbowości.
Może kiedyś ktoś zrozumie, że naprawdę należałoby lepiej zadbać o pracowników administracji zapewniających 70% dochodów budżetowych państwa.
 
budda1pysia23-09-2017 (18:39)
 Jeżeli szef nie dba o swoich ludzi, powinien odejść. Podwyżki mają dostać policjanci, nauczyciele, wojskowi. Tylko nie my. Brak polityki płacowej. Robienie widełek. Na wartościowanie też bym nie liczył. Za dużo jest bałaganu. Oczywiście można to naprawić, ale to już chyba nie ta zmiana.
 
grzmil24-09-2017 (11:56)
 "Jestem przekonany, że (KAS) daje też Państwu większą możliwość doskonalenia i zawodowego rozwoju. "
Brak słów którymi można to skomentować.
 
nadir24-09-2017 (12:14)
 Coś w tym jest. Jeśli teraz każdy pracuje za dwóch, a dwóch pracuje za trzech, to siłą rzeczy daje to "większą możliwość doskonalenia i zawodowego rozwoju".
W warunkach permanentnego pośpiechu i stresu.

 
gyokuro24-09-2017 (12:15)
 Z tymi możliwościami doskonalenia i zawodowego rozwoju to można dyskutować.
Jest niezbyt wiele możliwości doskonalenia i zawodowego rozwoju, a mają je - te możliwości = głównie ludzie pracujący w ministerstwie, a nie ludzie pracujący w KAS w terenie, to widać po planie szkoleń na stronie intranetowej MFiR.
Dlaczego zlikwidowano ośrodek szkoleniowy na Okrzei w Warszawie, nie proponując w stolicy niczego innego w zamian?
Dlaczego jest tak mało miejsc na studiach podyplomowych dla skarbowców w ośrodkach poza Warszawą? Może warto pomyśleć o budowie ośrodków szkoleniowych w innych częściach kraju? Byłoby więcej miejsc dla chcących doskonalić się zawodowo zdobywając wiedzę potrzebną do pracy w KAS.
Na ważne szkolenia organizowane w ośrodkach kierowane są zaledwie 2-3 osoby z całego województwa, czy to nie za mało jak na ilość istniejących urzędów skarbowych, ias i ucs?
Obecnie jednym z priorytetów w kontrolach są ceny transferowe, a szkoleń w tym zakresie jak na lekarstwo. Czy nie warto poświęcić na to więcej środków niż wydawać pieniądze na szkolenia nie związane z podatkami, które każdy z nas i tak musiał zaliczyć na ATENIE.
Czy nie warto zorganizować studiów podyplomowych w tym zakresie dla większej liczby osób niż tylko 40 miejsc na cały KAS liczący ok. 65 tysięcy ludzi?
 
pinero24-09-2017 (12:53)
 @malutka "Jakoś nie wierzę w te podwyżki, dużo obiecywania jak zwykle a potem 80 zł brutto i się ciesz."

Dokładnie też tak to widzę.
Sukces, sukces i jeszcze raz sukces...
 
gil24-09-2017 (13:36)
 Cyt. pepe2008 " Co pozostaje? Albo zmienić pracę, albo przenieś się do IAS do kadr, na dziennik podawczy lub do logistyki (to ulubione kierunki "awansu" pracowników merytorycznych US w obecnych warunkach - zaznaczam, że nikt ze szczęśliwie przeniesionych/awansowanych nie żałuje takiego rozwoju kariery, a pozostali marzą po cichu o takiej zmianie bądź czynią co w ich mocy by się ziściło).".
Niestety decydenci doprowadzili do sytuacji, w której pracownicy wymierzający podatki są postawieni w sytuacji o wiele gorszej niż pracownicy obsługi. Praca w kadrach, logistyce jest super, wobec pracy merytorycznej !!!
Marian B. i MF swoimi działaniami zamiast doprowadzać do sytuacji, w której pracownicy merytoryczni odpowiadający za wymiar będą niejako "elitą skarbowości" ( która powstała na zasadzie awansu ) są traktowani gorzej niż inni pracownicy, to się dobrze nie skończy !
 
grzmil24-09-2017 (15:22)
 DO "gil"
W obecnej sytuacji, gdy podatnicy są zdyscyplinowani, nie oszukują a strumieniami do budżetu płyną podatki, decydentom KAS nie potrzeba pracowników merytorycznych odpowiedzialnych za wymiar podatków.
 
gyokuro24-09-2017 (16:01)
 @grzmil24-09-2017 (15:22) - Naprawdę tak uważasz?
 
dziubas24-09-2017 (16:05)
 Mam nadzieję, że to sarkazm i żart. Jeśli MF nie potrzebuje w KAS pracowników merytorycznych, specjalistów od podatków, to tym bardziej nie potrzebuje pracowników obsługi i działów ogólnych. Poza tym, gdzie są Ci zdyscyplinowani podatnicy? Chyba, że mówisz o babci na targowisku handlującej skarpetami. Przejdź się do UCS lub wyspecjalizowanych US to zobaczysz. Już nie tylko karuzele, ale i blendery. Nie tylko paliwa elektronika, ale też artykuły spożywcze.
 
bombel24-09-2017 (16:09)
 Wpływy niby rosną a zaległości jeszcze szybciej. Dziwne.
 
grzmil24-09-2017 (17:33)
 To nie żart ani sarkazm tylko informacja z TVP1 TVP2 oraz TVP INFO. Tam przekaz jasny. Wpływy do budżetu rosną, karuzele rozbijane, przestępcy przestraszeni a wszystko to dzieki wdrożeniu odpowiednich systemów typu SENT czy JPK. A o pracownikach merytorycznych skarbówki ślęczących miesiącami nad rozwikłaniem (próbą rozwikłania) wielu trudnych i skomplikowanych spraw ani mru mru. Nawet Pani Premier w swoich wypowiedziach chwali jedynie decydentów.
 
anbyk24-09-2017 (19:37)
 Zadowoleni mogą być młodzi funkcjonariusze KAS. Młodzi, czyli byli pracownicy UKS-ów. Wszak dostali awanse - przeskakując szczeble kariery - na młodszych aspirantów. Za każdy szczebelek jest +50 zł - czyli troszkę się uzbierało pieniążków.
A czy ktoś z cywilnych pracowników KAS miał do czynienia z... efektami ich pracy wywiadowczo-tropiącej?
 
dziubas24-09-2017 (21:40)
 Nie. Wręcz zaszczycono mnie telefonem z zapytaniem o moje ustalenia i w którym miejscu karuzeli jest moja Spółka, bo oni nie ustalili nic. Ot UCS i funkcjonariusze.
 
loczek24-09-2017 (22:17)
 do "gyokuro" - mam podyplomówke w tym zakresie na UMK i szkolenie z cen transferowych a propozycji mi nie dali, gdzie tu logika...nie potrzeba pracowników merytorycznych na to wychodzi.
 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE