LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Jeśli uważacie, że pieniądze szczęścia nie dają, to mi je oddajcie.             
Jules Renard
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


My jesteśmy ponad...

Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów uznał, że Porozumienie pomiędzy NSZZ "S" i Szefem KAS w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej "nie dotyczy Ministerstwa Finansów" i w związku z tym nie odpowie na pismo wysłane w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Czy zatem pracownicy i funkcjonariusze celno-skarbowi, zatrudnieni w Ministerstwie Finansów, to nie są pracownicy i funkcjonariusze celno-skarbowi KAS? Kolejna "nadzwyczajna kasta"?  Poza tym co to ma do rzeczy w ogóle: czy ustawa o dostępie do informacji publicznej też MF "nie dotyczy" (wnioski do MF były wysyłane)? Nie zajmowano się nimi nawet w ten sposób, że odrzucano je niejako z urzędu? Były zatem załatwiane czy nie były? Ile wpłynęło takich wniosków? Czy wpływały rekomendacje, czy nie - również nie należałoby (zgodnie z prawem) odpowiedzieć? Wpłynął wniosek i należy na niego  (na każdy punkt wniosku) odpowiedzieć. Czy Pan Maciej Tomczak, Zastępca Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego - osoba odpowiedzialna za treść informacji - nie powinien znać ustawy o dostępie do informacji publicznej? Nie powinien znać kodeksu etyki Służby Cywilnej, gdzie na ten temat też jest wzmianka? Niebywała to arogancja czy wyjątkowa niekompetencja?

W trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej RKS wystąpiła do Dyrektora Generalnego MF z wnioskiem o udostepnieni następujących informacji:

 1. Czy Dyrektor Generalny otrzymał pozytywne rekomendacje od Zespołu do monitorowania realizacji Porozumienia z dnia 1 marca 2017 roku w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej dotyczące osób, które otrzymały propozycje pracy/służby w KAS i tych propozycji nie przyjęły?
 2. Ile było takich rekomendacji do 31 sierpnia br. włącznie?
 3. W jaki sposób rekomendacje te zostały zrealizowane? Prosimy o informację o wszystkich sposobach realizacji rekomendacji Zespołu.
 4. W ilu przypadkach stosunki pracy zostały utrzymane, a w ilu wygaszone?
 5. Ile wniosków do Zespołu ds. monitorowania realizacji Porozumienia z dnia 1 marca 2017 roku w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy oraz zabezpieczenia realizacji zadań organów państwa w związku z wdrażaniem Krajowej Administracji Skarbowej (dalej: Zespół) wpłynęło ogółem do Dyrektora Generalnego w terminie do 31 sierpnia 2017 roku?
 6. Ile z ww. wniosków zostało załatwionych we własnym zakresie przez Dyrektora Generalnego w trybie § 4 ust. 3 zdanie drugie Porozumienia do 31 sierpnia 2017 roku?
 7. Ile wniosków do Zespołu dotyczących braku propozycji pracy/służby wpłynęło ogółem do Dyrektora Generalnego w terminie do 31 sierpnia 2017 roku?
 8. Ile z ww. wniosków zostało przekazanych do Zespołu?
 9. Ile wniosków do Zespołu dotyczących niesatysfakcjonujących warunków pracy/służby wpłynęło ogółem do Dyrektora Generalnego w terminie do 31 sierpnia 2017 roku?
 10. Ile z ww. wniosków zostało przekazanych do Zespołu?
 11. Ile wniosków ogółem zostało przekazanych do 31 sierpnia 2017 roku przez Dyrektora Generalnego do Zespołu w związku z nieuwzględnieniem wniosków?
 12. Ile było wniosków, które wpłynęły do Dyrektora Generalnego, nie zostało przekazanych w terminie do 31 sierpnia 2017 roku do Zespołu?
 13. Czy Dyrektora Generalnego otrzymał pozytywne rekomendacje od Zespołu dotyczące osób, które otrzymały propozycje pracy/służby w KAS i propozycje przyjęły?
 14. Ile było rekomendacji, o których mowa wyżej, do 31 sierpnia br. włącznie?

 

Dziś nadeszła odpowiedź o treści:

 


        Dodane przez: inspektor | Wyświetleń: 9534  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (12)

kamatti15-09-2017 (18:52)
 Jednym słowem, w dwóch słowach, brak słów!
 
mentor15-09-2017 (19:11)
 Pięknie odpowiedzieli.
 
silniczek15-09-2017 (19:40)
 Komisja Finansów Publicznych (FPB) z 14.09.2017 w sprawie KAS

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#EEFFF98CB2CE7237C1258195003708E9

Początek trochę nudny, ale warto posłuchać do końca
 
gyokuro16-09-2017 (00:18)
 Na komisji sejmowej dot. KAS nie było Szefa KAS, co jest symptomatyczne...
I wielka szkoda, że nie było również nikogo z przedstawicieli związków skarbowców, a szeroko, moim zdaniem nawet w wielkim nadmiarze, reprezentowani byli przedstawiciele związków funkcjonariuszy, a był nawet reprezentant związku zawodowego pracodawców.
 
silniczek16-09-2017 (00:51)
 Ciekawe jest to, co powiedział przedstawiciel pracodawców:
Przedsiębiorcy są zadowolenie z powstania KAS, bo zlikwidowano UKS-y, które były kością w oku, bo wplątywały niewinnych przedsiębiorców w transakcje karuzelowe. Teraz będą mieć spokój. Nurtuje ich jeszcze to, że nadal prowadzone są kontrole wszczęte przez UKS i poprosił Ministra o nadzór nad tymi kontrolami, aby nie skrzywdzić za bardzo przedsiębiorców.
Teraz powstanie komisja ds. wyłudzeń VAT, a kolejna będzie dotyczyć transakcji karuzelowych
 
wafelek16-09-2017 (07:38)
 #silniczek. Szach i mat.
 
silniczek16-09-2017 (07:56)
 Na posiedzeniu komisji wypowiadają się osoby, które nie dostały propozycji: 2 celników, pracownik us/is, pracownik byłego UKS.
Mowa jest tym w jaki sposób były tworzone propozycje pracy.
Obie strony są zgodne co do tego, że były błędy przy obsadzie kadrowej KAS i pada pytanie do przedstawicieli MF o to, czy popełnione błędy mogą zostać naprawione i w jaki sposób.
(...)
No i stwierdzono, że CDN, dlatego warto obejrzeć/wysłuchać relacji z posiedzenia komisji
 
kolom16-09-2017 (09:27)
 Ciekawe co Minister Walczak by odpowiedział na temat kumoterstwa i kolesiostwa w KAS, gdyby starczyło czasu. Jak tłumaczył by się ze swojego przyjaciela Lasonia którego ściągnął z Łodzi do BIW. Niestety nie zdążyłem go zadać
 
gyokuro16-09-2017 (10:03)
 Celników reprezentowało pięć osób:

Celnicy: Mirosław Lewandowski - od 14:15:51 (były naczelnik) - do jego "sukcesów" odnosi się pod koniec sesji obecny na sali przedstawiciel Ministerstwa Finansów i Rozwoju
Sławomir Siwy - od 14:24:41
Aleksandra Wróbel - od 14:33:10 (była funkcjonariuszka)
Maria Mrugała - od 14:47:25 (była funkcjonariuszka)
Marek Begier - od 14:51:41 (były funkcjonariusz)

A potem:

Pracodawca Mariusz Korża? (lub nieco inne nazwisko, bo niewyraźnie się przedstawił) - od 14:34:10,

Były naczelnik US w Bydgoszczy Piotr Kotliński od 14:38:27
Były naczelnik US w Bydgoszczy, były dyrektor IS w Bydgoszczy Marek Listkowski (wcześniej 11 lat w UKS) - od 14:45:00
Obaj byli naczelnicy pytali o przyczyny braku propozycji pracy dla samych siebie.

Były pracownik UKS w Olsztynie Jerzy Byniarski? (niewyraźnie usłyszałam nazwisko) - od 14:49:01 - przechodził przez różne stanowiska, zajmował się zamówieniami publicznymi w UKS, ostatnio archiwista, nie otrzymał propozycji - pyta o przyczyny braku propozycji, jednak w rzeczywistości mu ją wskazano - jest niedyspozycyjny (również sam wyjaśnia, że dużo chorował, od początku 2017 r. na zwolnieniu.

Na tej komisji nie rozmawiano w ogóle o podwyżkach dla pracowników urzędów i izb administracji skarbowej, zarabiających o połowę mniej niż funkcjonariusze i byli funkcjonariusze.
Ciekawa wypowiedź posła Urbaniaka: osoby, które walczyły z wyłudzeniami VAT nie otrzymały pracy, a pracodawcy, które "przez przypadek zostały uwikłane w karuzele VAT", są zadowolone z KAS, a wcześniej pracodawca podkreślał, że to dobrze, że zlikwidowano UKS-y, które czepiały się "niewinnych przedsiębiorców" uwikłanych w karuzele vatowskie.
 
justice16-09-2017 (10:06)
 Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi.
 
gyokuro16-09-2017 (10:18)
 Odnosząc się do fragmentu tekstu: "Czy Pan Maciej Tomczak, Zastępca Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego - osoba odpowiedzialna za treść informacji - nie powinien znać ustawy o dostępie do informacji publicznej? Nie powinien znać kodeksu etyki Służby Cywilnej, gdzie na ten temat też jest wzmianka?"

- Cóż, kodeks etyki Służby Cywilnej stworzono, aby straszyć nim podległych pracowników w urzędach administracji skarbowej (w również w US i UCS) w terenie, a nie stosować go przez pracowników ministerstwa...
Ministrowie czują się jak posłowie - wg nich są chronieni immunitetem przed przepisami kodeksu etyki i ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Ich obowiązuje inny kodeks - podobny do tego, którym posługiwał się Kali z "W pustyni i w puszczy".
 
silniczek16-09-2017 (22:28)
 Na posiedzeniu ww. Komisji padło również pytanie o wyniki pracy Zespołu do monitorowania realizacji Porozumienia z dnia 1 marca 2017 roku (...).
Czy ktoś wyłapał jaka była odpowiedź?
 
grzmil17-09-2017 (21:04)
 Cóż powiedzieć. Buta, pycha, arogancja, cwaniactwo w stosunku do przedstawiciela Solidarności. Związku, który poparł w wyborach obecnie rządzącą partię.Władza się zmienia a podejście do związków nie ulega zmianie. Trzeba o tym pamiętać w nadchodzących wyborach.
 
berek25-09-2017 (17:57)
 Nie wiem czy Państwo wiecie, ale podobno pracownicy MF nie byli objęci tzw. Porozumieniem i przekazywaniem wniosków do Zespołu. A o wynikach pracy Zespołu to nikt w MF chyba nie słyszał. Jakby dwa inne światy były...
 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE