LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Na złych ludziach można polegać. Ci przynajmniej się nie zmieniają             
William Faulkner
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


Komunikat przedstawicieli NSZZ „Solidarność” w Zespole monitorującym


Przedstawiciele NSZZ "Solidarność" w Zespole monitorującym KAS informują, jak niżej.

 


1. Pracownicy/funkcjonariusze, którzy nie przyjęli otrzymanej propozycji pracy/służby, a złożyli już wnioski do Zespołu, proszeni są o niezwłoczne poinformowanie o tym fakcie (wyłącznie mailowo) na adres rks@skarbowcy.pl (imię, nazwisko, siedziba IAS).


2. Pracownicy/funkcjonariusze, którzy nie przyjęli otrzymanej propozycji pracy/służby, a zamierzają złożyć wnioski do Zespołu, winni uczynić to natychmiast. Informacja mailowa jak w pkt. 1. Zgodnie z Porozumieniem wyłącznie organizacja NSZZ "S" ma prawo wystąpić do Zespołu za pośrednictwem Dyrektora IAS.

 

Ważne! W myśl stanowiska Szefa KAS wydanie opinii przez Zespół po 31 sierpnia 2017 r. w przypadku nieprzyjęcia propozycji utraci rację bytu z uwagi na wygaśnięcie stosunku pracy albo służby.


 

3. Wnioski pracowników/funkcjonariuszy, którzy nabyli prawa emerytalne (wg stanu na 31 maja br.) i nie otrzymali propozycji pracy/służby - nie będą przez Zespół rozpatrywanezgodnie z § 2 ust. 1 Porozumienia.


4. Ze względu na występujące braki w przekazywanej do Zespołu przez IAS korespondencji, prosimy wszystkie organizacje związkowe NSZZ "S", które kierowały wnioski do Zespołu, o przesłanie na adres e-mail rks@skarbowcy.pl imiennych list wnioskodawców (w formie opieczętowanego i podpisanego dokumentu).
W myśl zapisów Porozumienia, potwierdzonych zgodnymi stanowiskami Stron, wnioski mogą być kierowane na Zespół wyłącznie przez organizacje NSZZ "Solidarność".

Tomasz Gajos, Dominik Lach

 

Uwaga! Wszelka inna, niż wymieniona powyżej korespondencja, przesyłana na podany adres e-mail w czasie pracy Zespołu, będzie ignorowana i usuwana.
        Dodane przez: dj_toga | Wyświetleń: 35158  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (35)

cobena23-08-2017 (12:49)
 Czy Panowie, którzy podpisali porozumienie mogą spokojnie patrzeć w lustro? Jakie i czyje prawa ono zabezpiecza? Zapewne nie tych pracowników, którzy propozycji pracy nie otrzymali lub otrzymali propozycje a nie przyjęli ich. Mówiło się (a raczej Naczelnicy o tym nas przekonywali), że porozumienie będzie gwarantować możliwość odwołania się. Nie trzeba być prawnikiem by wiedzieć, że po 31 maja nie ma już żadnej podstawy do złożenia pracownikowi propozycji, a po 31 sierpnia wszelkie postępowania, wobec wygaśnięcia umów, nie mają już racji bytu.
Co stało się ze związkami zawodowymi? Po czyjej stoją stronie? To niezwykle smutne i żenujące. Pracownikom, którzy zamierzają iść do sądów radzę - pojedźcie do Izb i zajrzycie do swoich akt osobowych. Możecie się mocno zdziwić.
 
dziubas23-08-2017 (15:24)
 Coś sugerujesz?
 
damaszek23-08-2017 (21:38)
 "Po owocach ich poznacie". Twórców KAS ...
 
genia23-08-2017 (21:51)
 Zniszczyli wielu ludzi nie dając im propozycji pracy, którzy byli dobrymi pracownikami nie ma sprawiedliwości i nigdy nie będzie.
 
makaroniasz24-08-2017 (08:04)
 A to są tacy, którzy nie przyjęli propozycji i się odwołują? Trochę bez sensu.
 
nadir24-08-2017 (10:20)
 Może te propozycje były mocno krzywdzące? Np. konieczność przeprowadzki na drugi koniec Polski w sytuacji możliwości innej pracy na miejscu, itp.?
 
kotus123424-08-2017 (10:31)
 To co mają powiedzieć ci, którzy nie dostali propozycji, nawet nie mogą walczyć o swoje. Gdzie Ci co mieli bronić ich praw.
 
nadir24-08-2017 (10:46)
 Mają składać wnioski do Zespołu monitorującego KAS.

Słyszałem, że były przypadki, kiedy wystarczyła sama rozmowa z DIAS, aby otrzymać propozycję pracy.

 
damaszek24-08-2017 (11:08)
 Jeżeli były takie przypadki jak pisze nadir, to jest to ewidentne łamanie prawa i możliwość przekraczania uprawnień. Nie ma prawnej możliwości, aby ktoś kto nie przyjął propozycji teraz ją otrzymał. Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony i powinny być wyciągane konsekwencje. Ustawa powinna jasno określać warunki i zasady przedstawiania propozycji, tego niestety nie ma i to świadczy, że wszystkie zapisy dotyczące kwestii zmiany warunków pracy są dotknięte poważnymi wadami. Osoby które czują się pokrzywdzone powinny się odwoływać do sądów ze wskazaniem również tych przypadków, gdy po jakieś rozmowie to komuś przedstawiono propozycję. Akurat tego ustawa nie przewiduje i takie przypadki powinny być bezwzględnie zgłaszane. Mamy XXI wiek a nie średniowiecze, żyjemy w Państwie prawa i każdy ma prawo żądać, aby prawo było przestrzegane
 
supersaper24-08-2017 (16:11)
 Wystarczy termin 31.05 potraktować jako instrukcyjny i po sprawie. Ustawa milczy na temat późniejszego przedstawienia propozycji lub jej zmiany czyli nie zabrania wprost takiego działania.
 
kasownik24-08-2017 (17:04)
 Czy może ktoś potwierdzić informację że osoby które podpisały kwit o współpracy ze służbami zamiast wylecieć z KAS będą otrzymywać wynagrodzenie bez obowiązku świadczenia pracy, chodzi dokładnie o urzędników mianowanych którym nie znaleziono pracy poza KAS.
 
achlarwa24-08-2017 (17:37)
 Tak to prawda. A nawet więcej!
KAS już wkrótce będzie zatrudniać wszystkich byłych ubeków i TW jako rekompensatę za utracone, wysokie emerytury.
Ale tylko po to, by zaraz po zatrudnieniu stwierdzić, że nie może taki delikwent pracować w KAS i musi brać kasę bez świadczenia pracy.
Dzięki temu wskaźnik minimalnego wynagrodzenia zasadniczego w KAS wzrośnie z 1,61 do 4,83, żeby taki ubek nic nie stracił.
 
damaszek24-08-2017 (18:14)
 "Wystarczy termin 31.05 potraktować jako instrukcyjny i po sprawie. Ustawa milczy na temat późniejszego przedstawienia propozycji lub jej zmiany czyli nie zabrania wprost takiego działania."

W ten sam sposób można interpretować datę 31.08.17r. i dopuścić możliwość przedstawienia propozycji skoro ustawa wprost nie zabrania, zwłaszcza w świetle okoliczności, że pracownik spełnił warunki aby propozycję otrzymać

 
badman24-08-2017 (18:39)
 @achlarwa kurde nigdy nie wiem kiedy kpisz a kiedy piszesz prawdę
 
achlarwa24-08-2017 (20:46)
 badman - jak możesz wątpić? Widzisz artykuł obok? Chcesz żeby ubek miał zawał? Pięć samobójstw, cztery zawały i jeden udar! Wszystko zdiagnozowane jednakowo: PiS!

I ma to pozostać bez reakcji? Plotki korytarzowe głoszą, że na dniach powołany będzie KAS "bis" czyli Krajowe Ambulatorium Szpitalne "biznes i szmal" w celu zapobiegania takim przypadkom. Na czele ma stanąć nie byle kto, bo sam wielokrotny doktor non honoris cabza, światowej sławy specjalista denuncjatologii i totalizatorologii Bolesław Te-Wu Szwędaczek. Mimo emerytury i dostojnego wieku chce przy tej okazji - jak deklaruje - naprawić błędy przeszłości, w których brał od ubeków pieniądze, żeby oni mieli ich mniej.
 
skarboszczak24-08-2017 (22:18)
 @kasownik - też słyszałem taką plotę, że TW którzy są mianowani nie mogą być zwolnieni, tylko trzeba im znaleźć fuchę poza KASem, bo w innych urzędach mogą pracować, a mianowanych tak o wywalić nie można. Więc może to nie tylko plota, choć wydawało mi się to mało prawdopodobne.
 
nadir24-08-2017 (23:20)
 Damaszek, słyszałem o sytuacji kiedy ktoś przed 31 maja miał wiedzę, że nie otrzyma propozycji i dlatego postanowił spróbować indywidualnej rozmowy. Widocznie przedstawił takie argumenty, że jednak otrzymał propozycję.


Skarboszczak, Kasownik, faktem jest, że
a) TW nie mogli otrzymać propozycji,
b) mianowani nie mogli nie otrzymać propozycji.
Co jeśli a+b=c czyli TW był mianowanym?
Nie wiem - trzeba przeanalizować ustawę. A "nie chce misie"...
 
achlarwa25-08-2017 (00:35)
 nadir: "TW nie mogli otrzymać propozycji".
Mogli. Jeżeli złożyli np. fałszywe oświadczenie. Ale wszystko do czasu...

Art. 144 W jednostkach organizacyjnych KAS może być zatrudniona albo pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1721), ani nie była ich współpracownikiem.

Po zweryfikowaniu przez IPN oświadczeń mogą jeszcze polecieć niektórzy utajnieni "towarzysze".

nadir: "mianowani nie mogli nie otrzymać propozycji".

To nie ma znaczenia, gdyż stosunek pracy lub służby jest wykluczony w przypadku TW. Czy więc dostali propozycję czy nie - stosunek pracy lub służby w KAS nie może ISTNIEĆ. Nikt nikogo nie zwalnia z pracy. Podobnie jest z niekaralnością: jesteś "umoczony" - po prostu wylatujesz.
 
mikkal25-08-2017 (07:25)
 Z "TW" to nie wystarczy weryfikacja IPN, bo to sąd lustracyjny orzeka czy była współpraca czy nie.
 
nadir25-08-2017 (11:05)
 Achlarwa, miałem na myśli TW, o których wiadomo, że są TW czyli tych, którzy w swoich oświadczeniach to potwierdzili, a nie tych którzy złożyli fałszywe oświadczenie, bo tacy w tym momencie są "czyści" - oficjalnie "nie są TW". Oczywiście, że do czasu.
 
kasownik28-08-2017 (22:05)
 Wy sobie żarty robicie a w jednym z US w warm-maz osoba która przyznała się do współpracy, a jest urzędnikiem mianowanym, nie wyleci z urzędu, jak było zapowiadane, tylko zostaje na dotychczasowym stanowisku. Info 100% sprawdzone. Co na to związki? Emeryci i inni niewygodni wylecieli a TW zostają. Niech mnie ktoś uszczypnie!
 
cobena30-08-2017 (08:45)
 dziubas,
w aktach osoby, która otrzymała propozycję ale odmówiła lub nie otrzymała propozycji i która złożyła wniosek do komisji znajduje się stanowisko przełożonego (NUSa?) zawierające uzasadnienie takiej a nie innej propozycji lub braku propozycji (czyli tzw. "d...okrytka" DISa) - zainteresowani, o ile nie zajrzeli do swoich akt, nawet o tym nie wiedzą, oczywiście jest to dokumentacja przygotowana pod kątem rozpatrywania sprawy przez zespół lub do ewentualnych sporów sądowych ... Jest to kuriozalna sytuacja, w której pracownik podlegał ocenie bez możliwości zapoznania się z nią i odwołania się
 
dziubas30-08-2017 (09:32)
 Szok. Teraz rozumiem. Sprytne to. Dziękuję za informację. Ja pracuję. Mnie to nie dotyczy. Pozdrawiam serdecznie.
 
wzp230-08-2017 (10:21)
 Pięknie i po urzędniczemu. Wystawić komuś opinię bez możliwości zapoznania się z taką opinią. Mam pytanie czy jeśli wystąpię do kadr, to przynajmniej ujawnią istnienie takiej opinii? Czy opinia jest podpisana? Czy jeśli opinia jest nieprawdziwa przysługuje doniesienie do proroka na "kłamczuszków"? Może boleć poświadczanie nieprawdy, kiedy wyjdzie w organach ścigania.
 
cobena30-08-2017 (12:31)
 Radzę pojechać do Izby, osobiście zajrzeć do akt i poprosić o kopię, oczywiście, że taki dokument jest podpisany, najczęściej przez NUSa i oczywiście nic, jak zwykle, nie przysługuje
 
werpala02-09-2017 (15:11)
 W zakresie odwołania się od decyzji DIAS o nie przedstawieniu warunków pracy po 31.08, to ja byłem w kancelarii która w całej Polsce zajmuje się tymi sprawami związanymi z KAS. Pozew będzie o 3 wynagrodzenia. Mówiono że składa się najdalej w ciągu 21 dni.

Również kancelaria zajmuje się w zakresie nie równego traktowania w wynagrodzeniu pracowników ze skarbówek w porównaniu do funkcjonariuszy celnych, którzy stali się cywilami. Im doliczono wszystkie otrzymywane dodatki funkcjonariusza do wynagrodzenia, gdy celnicy zawsze dodatkowo mieli wyższe wynagrodzenia niż skarbowcy. U nas kierownik komórki ma niższe wynagrodzenie o 1200 od cywila byłego funkcjonariusza. Kancelarię polecam. Mój mail werpala@onet.pl nikt nie pomógł, więc należy samemu dochodzić sprawiedliwości.
 
hannah201702-09-2017 (16:53)
 Masz na myśli złożenie skargi do Sądu Pracy? Dlaczego pozew o trzy wynagrodzenia a co jeśli wypłacono odprawę w wysokości trzykrotnego wynagrodzenia?
Czy w takim przypadku sąd może zasądzić dodatkowe odszkodowanie jeśli była wypłata odprawy?
Podaj adres kancelarii, która zajmuje się tym tematem.
 
hannah201704-09-2017 (08:56)
 Na internecie jest taka info , że sąd pracy raczej nie przysądza odszkodowania w przypadku, gdy wypłacono odprawę. Czy to prawda.
 
werpala06-09-2017 (21:08)
 hannah2017. To nie jest prawda. Patrz post w podobnym temacie na tej samej stronie internetowej.
 
kasiao08-09-2017 (00:07)
 Czy można wycofać wniosek o wyrażenie zgody na przejście na emeryturę, podpisany od przymusem? Nadal nie mam uprawnień emerytalnych, a podsunięto mi w maju do podpisania gotowy wniosek- prośbę o wyrażenie zgody na odejście na emeryturę z chwilą uzyskania praw emerytalnych, to był zwykły szantaż.
 
nadir08-09-2017 (16:45)
 "prośba o wyrażenie zgody na odejście na emeryturę z chwilą uzyskania praw emerytalnych"
Zgodnie z wnioskiem wyrażasz zgodę na odejście na emeryturę "z chwilą uzyskania praw emerytalnych".
Skoro nie uzyskałaś jeszcze tych praw, to nie mogą Cię na nią wysłać. Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Abstrahując od powyższego pismo z wnioskiem o anulowanie SWOJEJ prośby zawsze możesz złożyć.
Przecież to była TWOJA prośba. Którą TY, nie kto inny, chcesz odwołać. Do czego TY, nikt inny, masz prawo.
 
arendd12-09-2017 (11:23)
 A co należy zrobić gdy pomimo pozytywnej rekomendacji Komisji DIAS zignoruje rekomendacje i odmówi zmiany propozycji zatrudnienia?
 
szpicbroda13-09-2017 (08:03)
 Wtedy należy się wziąć do pracy
 
nowy13-09-2017 (17:47)
 A co w sytuacji gdy do pracy wziąłem się już 15 lat temu i po obietnicach Jego Emilencji szefa KAS jeszcze przyśpieszyłem, a wyszło jak w poście arendd?
 
silniczek13-09-2017 (18:36)
 Teraz "ścieżkę kariery" zaczynasz od początku.
I wg tego co napisał szpicbroda "weź się do roboty", bo przed Tobą kolejne 15 lat od początku
 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE