LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy.             
Honoriusz Balzak
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


To jest Ala, to jest As, a to kapuś Bolek

Jeśli dziś jest 31 sierpnia, to jutro będzie 1 września, dzień podwójnie wyjątkowy. 78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, czyli niemieckiej napaści na Polskę i pierwszy dzień szkoły, w tym roku przesunięty na 4 września. Wszystkie wymienione daty są ważne dla polskiej historii, łącznie z 4 września, bo od tego dnia dzieci zaczną się uczyć w szkole, że Lech Wałęsa był płatnym kapusiem SB pseudonim „Bolek” i sprzedawał swoich kolegów za pralkę, lodówkę, flaszkę wódki. Przypominam, a właściwie informuję, o tym mało znanym fakcie, ponieważ w ludzkiej naturze leży więcej marudzenia, narzekania i oczekiwania na cud, niż radości z cudu, który nastąpił.

 

Szczególnie polecam przełomową datę 4 września wszystkim malkontentom powtarzającym bzdury, że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Zmienia się wiele, bardzo wiele, tylko jakoś niewielu chce te zmiany zauważyć. Po raz setny proponuje krótką wycieczkę do przeszłości i skoro od poniedziałku idziemy do szkoły, to ręką w górę, po pytaniu, kto dwa lata temu nie puknąłby się w czoło na wieść, że podręczniki historii będą w polskich szkołach mówić o polskiej prawdzie? Minęło ponad ćwierć wieku od budowania fałszywej legendy w „wolnej Polsce” i prawie pół wieku odkąd Lech „Bolesław” Wałęsa wziął pierwszą wypłatę za donoszenie na kolegę ze Stoczni Gdańskiej. Patrząc na to wszystko z perspektywy człowieka czterdziestopięcioletniego można nabrać dodatkowego przekonania, że dzieją się cuda.

 

(...)

 

Całość:

http://www.kontrowersje.net/to_jest_ala_to_jest_as_a_to_kapu_bolek       LINK DO ARTYKUŁU


        Dodane przez: radny | Wyświetleń: 3089  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (8)

pretty201501-09-2017 (07:08)
 Jeżeli teraz obecnie ktokolwiek nie zauważa tych pozytywnych zmian, to albo może nie chce, albo może musi w trybie pilnym zmienić okulistę ponieważ dotychczasowy go okłamuje ?
 
eunuchzmf01-09-2017 (14:58)
 Bolka-Wałęsę nazywają i traktują tak, jak na to zasłużył. To kapuś.
 
hgdf01-09-2017 (15:02)
 Wałęsa = Bolek, to nie obrażanie a właśnie prawda
 
gyokuro01-09-2017 (18:11)
 Elementarz Falskiego mogli zostawić, bo był przedwojenny, a nie socjalistyczny.
Najlepszy polski elementarz, i najstarszy w Europie. Takie dobro, a oni go wycofali 20 lat temu.
 
nadir01-09-2017 (18:47)
 Gyokuro,
elementarz Falskiego mógłby zostać, ale jako podręcznik w dzisiejszej szkole nie miałby racji bytu. Dlaczego? W najbliższy poniedziałek do I klasy idzie mój wnuczek. Już 3 lata temu pisał na komputerze "mama, tata, babcia..." itp., A 2 lata temu i na papierze. Również np. liczenie do 10 wprzód i wspak miał już wtedy opanowane, dzisiaj - do 100. Od ok. roku czasu czyta swobodnie dowolny tekst w języku polskim i coraz więcej czyta ze zrozumieniem tekstów w jęz. angielskim, które pojawiają mu się na ekranie komputera. Piszę nie dlatego, żeby pochwalić się wnuczkiem jaki z niego zdolniacha (bo wtedy musiałbym dodać, że jest b. muzykalny i gra na pianinie łatwe utwory np. "Andantino" Chaczaturiana https://www.youtube.com/watch?v=XlRrs5w0bc4 ), tylko, że dzisiejsze 5-6 latki takie są; swobodnie posługują się smartfonem i tabletem i w wieku 7 lat startują z poziomu dawnych może 10 latków.

hgdf
"Wałęsa = Bolek, to nie obrażanie a właśnie prawda"
Nie pisz prawdy, bo Wałęsa gotów się obrazić i wyjechać z Polski do Unii...
 
gyokuro01-09-2017 (22:15)
 Nadir, a ten elementarz nie mógłby być wykorzystywany przez dzieci w przedszkolu [a może już w żłobku?;-)], które jeszcze W OGÓLE nie znają liter?

Wszak jest nowsza wersja, z ilustracjami Janusza Grabiańskiego, tam już są telefony i samoloty, a nie tylko radio na stole.

http://zabawkator.pl/2015/07/26/elementarze-mariana-falskiego-unikat-z-lat-czterdziestych-wydany-w-londynie/


"Czy jest ktoś, kto go nie zna? Od przeszło stu lat obecny na rynku – najdłużej funkcjonujący elementarz na świecie. W Polsce uczyło się z niego wiele pokoleń. Elementarz Mariana Falskiego to obowiązkowa pozycja w każdym polskim domu. Nawet dziś. I ze względu na tradycję, i z powodów metodycznych – nadal z powodzeniem może służyć do nauki czytania i pisania." (...)

https://www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-przedszkolne/5-6-latki/elementarz-mariana-falskiego/

PS. Gratuluję zdolności Twojemu wnuczkowi!
Wiadomo, po kim się je dziedziczy!
 
nadir02-09-2017 (17:40)
 Być może elementarz mógłby być wykorzystywany w przedszkolach, ale... jest chyba jakby trochę nieaktualny: tam jest Ala i As, ale brak Bolka. Skoro dzieci mają się uczyć aktualnej i niesfałszowanej historii


Czytałem ostatnio, że IPN sprostował dotychczasowe ustalenia: agent Bolek wcale nie był elektrykiem. Był kablem.
 
gyokuro02-09-2017 (18:42)
 Chodzi Ci o tego Bolka, co miał brata Lolka?
No cóż, Toli też nie było u Falskiego...
 
nadir02-09-2017 (21:43)
 Tytusa, Romka i A'Tomka chyba też nie było...
 
badman03-09-2017 (18:48)
 Wałęsa nosi Matkę Boską w klapie (a może nawet i w piżamie) chełpi się swoim katlicyzmem, stawia się na równi z papieżem JPII, a jest wrednym, obłudnym, zakłamanym i podłym małym człowieczkiem bez czci i honoru. Kiedyś powiedział śp. Lechu Kaczyńskim, kiedy jeszcze ten żył "durnia mamy za prezydenta), a po jego śmierci, że "jedynym osiągnięciem Lecha Kaczyńskiego jest to że zginął".
Kiedyś na wykop.pl, teraz na facebooku zamieszcza fotomontaże typu "Kaczyński na ośle", "Kaczyński jako Kim Dzong Un" czy ostatnio "Kaczyński całuje się z Dudą".
Jak on musi nienawidzić tych Kaczyńskich, tych Wyszkowskich, tych Gwiazdów, tych Walentynowiczów. Za co? Bo są (byli) polskimi patriotami. I że mówią (mówili) prawdę. Za to był zbratany z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Bbo mieli na niego haka pod tytułem "Bolek". A teraz brata się z Mazgułami i innym SBekami, a nawet z gejami jak Biedroń. Dlaczego? Pewnie na złość PISowi. Bo on kocha Platformę. Bo Platforma chroni takich jak on - płatnych kapusi i jemu podobnych lodziarzy, złodziei innych szubrawców. A PIS chce ich rozliczać!

Jakim chó_m złamanym (przez 'ch' i 'ó', bo nawet na oryginał nie zasługuje) trzeba być żeby tak mówić i tak robić?


 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE