LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Błoto stwarza czasami pozory głębi.             
Stanisław Jerzy Lec
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


Będą podwyżki dla dwóch grup zawodowych

Będą podwyżki dla służb mundurowych i nauczycieli, a środki na ten cel są zabezpieczone - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że podwyżki te są możliwe dzięki sukcesom, które „Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa odnoszą na polu uszczelnienia nie tylko podatku VAT, ale również akcyzy, podatku CIT, podatku od korporacji.


Przypomniał, że w przypadku policji i innych służb mundurowych, straży granicznej, straży pożarnej czy innych służb mundurowych podlegających resortowi spraw wewnętrznych, podwyżki są częścią czteroletniego programu modernizacji służb mundurowych, który został przyjęty rok temu.

W tym roku zwiększamy wydatki zarówno na sprzęt, jak również na wynagrodzenia służb mundurowych. Zresztą, kolejne zmiany wynagrodzeń są przewidziane w roku 2019 - mówił Morawiecki.

Dodał, że jest po uzgodnieniach z minister edukacji Anną Zalewską w sprawie trzykrotnych podwyżek dla nauczycieli w roku 2018 2019 i 2020.

Środki na ten cel są oczywiście zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie - powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że podwyżki te są możliwe dzięki sukcesom, które „Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa odnoszą na polu uszczelnienia nie tylko podatku VAT, ale również akcyzy, podatku CIT, podatku od korporacji.

To przyniesie nam ponad 20 mld zł dodatkowych dochodów podatkowych już w tym roku” - powiedział Morawiecki.

SzSz(PAP)


        Dodane przez: inspektor | Wyświetleń: 8978  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (12)

bombel28-08-2017 (17:42)
 To kpina. Kolejny rok podwyżki dla tych nierobów. Teraz dodatkowe 500+ na dokształcanie. Ciekawe kiedy w KAS będzie kasa na kształcenie. Wszyscy jeżdżą powoli za własną kasę na szkolenia. To jest s...ństwo.
 
makaroniasz28-08-2017 (17:49)
 Czyli, podwyżki nie dla funkcjonariuszy celno-skarbowych. Sukces KAS, to tak naprawdę sukces dawnej Kontroli Skarbowej, cała ta reforma to ratunek dla Celników, teraz nadal najważniejszą robotę robią byli pravownicy KS, a dawna Służba Celna, po prostu żeruje na dawnej KS. Gdyby nie KAS, to Służba Celna poszłaby w rozsypkę, to lepiej było połączyć służby, żeby ratować. Celników.
 
inspektor28-08-2017 (18:45)
 Rewelacyjne wyniki budżetu

W tym roku będzie także możliwe uszczelnienie podatku VAT na około 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje 500 plus – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów i rozwoju. Uszczelnienie było możliwe m.in. dzięki walce z przemytem paliw do Polski. Obecnie służby skarbowe są w stanie kontrolować około 1000 ciężarówek dziennie poprzez system SENT.

W latach naszych poprzedników dwa, trzy lata temu było tylko 20-25 ciężarówek. Po prostu zlikwidowaliśmy szereg zaniedbań, zwiększyliśmy efektywność, zwiększyliśmy nasze możliwości od strony sprzętowej, a przede wszystkim poprosiliśmy funkcjonariuszy, urzędników skarbowych o robienie tego, co do nich należy - mówił Morawiecki.

Według resortu finansów służby Krajowej Administracji Skarbowej w pierwszym półroczu 2017 roku udaremniły przemyt 140 tys. litrów paliwa, 100 mln sztuk papierosów i 5400 litrów alkoholu, wszczęto prawie 29 tys. postępowań karno-skarbowych.

Wzrost wpływów budżetowych, wynikający z uszczelnienia podatku VAT, spowodował spadek deficytu sektora finansów publicznych.


------------
Dlaczego nie ma kasy na podwyżki? Dlaczego w MF na kierowniczych stanowiskach są jeszcze osoby, które decydowały o tym, jak i co robić w poprzednich latach?

 
makaroniasz28-08-2017 (20:55)
 Czy wpłynęło już zawiadomienie do CBA w sprawie 500+?
 
grzmil28-08-2017 (21:14)
 Inspektor napisał"Dlaczego w MF na kierowniczych stanowiskach są jeszcze osoby, które decydowały o tym, jak i co robić w poprzednich latach?"
A no dlatego, że zrobią wszystko by tylko przypodobać się obecnie panującym, którzy lubią jak się im kadzi i pochlebia, natomiast strasznie obawiają się krytyki i prawdy o sobie.
 
kogata28-08-2017 (21:14)
 A nasze związki na czele z Panem Przewodniczącym są nieustannie zadowolone z siebie. Gratulacje!
 
grzmil28-08-2017 (21:21)
 Do kogata. To nie związki są zadowolone z siebie tylko obecnie rządzący. Obecna władza dała przykład jak się traktuje związkowców. Tym przykładem jest Siwy - Przewodniczący celników.
 
makaroniasz28-08-2017 (21:37)
 Do grzmil. Dokładnie, ja to myślę, ze tam na górze, to mają niezły ubaw z nas tu na dole. Oni walczą z oszustwami systemami, a my głowami, niestety, albo stety, jesteśmy im potrzebni.
 
wyrobnik1628-08-2017 (22:24)
 Zarobki w urzędach skarbowych trzeba pokazać w telewizji publicznej, TVN lub Polsat, w prasie ogólnopolskiej zeby pokazać miernotę tego zawodu oraz brak szacunku do pracownikow którzy pracują na ten budżet.
 
bombel28-08-2017 (22:24)
 Morawiecki o wszystkim wie i ma Was w
Bardzo głęboko. Nawet jak zabierze wszystko i zostawi minimalną pracę to 90% będzie pracować i chwalić, że przecież mógł zabrać więcej zatrudniając np. na pół etatu a drugie pół to nadgodziny do wybrania. KAS obecnie to współczesne niewolnictwo. Tylko, że za niewolnikami stało kilka osób i dawni niewolnicy mają teraz lepiej niż KASowcy. Hipokryzja Premier, Ministra, Prezydenta sięgnęła zenitu. Wstyd, że kiedyś to Coś popierałem. Teraz szkoda na to nawet
 
dziubas29-08-2017 (07:13)
 Proszę pamiętać, że to nie tylko kontrola skarbowa, jak ktoś pisze. W wyspecjalizowanym US przynosimy z kontroli grube miliony. Pytam. Gdzie są związki zawodowe i nasze kierownictwo KAS. Zwyczajny wyzysk. Jedni szarpią w nędzny kasę do budżetu a inni z niej wypłacają. Zbierzmy siły i działajmy.
 
sylwiazzz29-08-2017 (13:33)
 Pieniędzy to już u nas nie będzie. Niestety. Pewnego dnia , moze kiedyś, przyjdzie czas, że nikt już nie przyjdzie do pracy
 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE