LOGO GŁÓWNE - www.skarbowcy.pl
Lenistwo wynagradza nędzę.             
Niemieckie
 

MENU GŁÓWNE

LOGOWANIE

POPULARNE ARTYKUŁY

ARCHIWALNE ARTYKUŁY

ARTYKUŁY


A oni ciągle w komisjach...

Niedawno pisaliśmy, że pracownik urzędu kontroli skarbowej zatrzymany przez Policję w czasie jazdy na „podwójnym gazie” został odwołany z komisji etyki w macierzystym urzędzie dopiero po kilku miesiącach po otrzymaniu informacji przez kierownika jednostki o postawionych zarzutach karnych tej osobie.

Pisaliśmy, że były dyrektor UKS Warszawa, osoba, która naruszyła prawo kilkakrotnie (co stwierdził Sąd Pracy) została w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze przewodniczącym komisji dyscyplinarnej. Dlatego nie dziwi nas szczególnie, że na stronie intranetowej Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku nadal widnieje informacja, że „wszelkie  pytania i problemy natury prawnej, związane z szeroko rozumianym pojęciem korupcji”, należy kierować do Pana Dariusza Ćwikowskiego”.

To słuszna koncepcja!

Oni i im podobni się na tym znają najlepiej, bo w tym siedzą. Co prawda nieco z innej strony, niż byłoby wskazane (pewnie znowu nie mamy racji), ale co tam!

Jaka „dobra zmiana” w resorcie finansów – takie i towarzystwo...

 

 

 


        Dodane przez: radny | Wyświetleń: 310043  | Drukuj  | Poleć znajomemu
KOMENTARZE (4)

grzmil16-11-2016 (21:50)
 Nie udało się dopilnować negatywnych zjawisk w sferze personalnej. Było ich niewiele. Mam zamiar doprowadzić do takiego stanu że w ogóle ich nie będzie. Są to słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w TVP Olsztyn.
Panie Prezesie realizację swojej zapowiedzi winien pan rozpocząć w resorcie MF.
 
elkamala17-11-2016 (17:13)
 Co Wy się tam w Białymstoku tak "opluwacie"? Czy nie zauważacie, że to rzutuje na negatywny odbiór całej kontroli skarbowej , czy u Was naprawdę jest aż taka zła atmosfera w Urzędzie? ale czy to ważne? i tak za kilka tygodni przestaniemy istnieć . Fakt człowieka widziałam tylko raz i to na szkoleniu za krótko pracuję i tak dalej ,więc nie będę się wypowiadała ,ale może po prostu umówcie się gdzieś na kawę i sobie wyjaśnijcie problematyczne tematy chyba dorośli jesteście? "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą... i cudownie by było jeśli przynajmniej dobre wspomnienia by zostały... po byłych współpracownikch z UKS
 
achlarwa17-11-2016 (18:14)
 elkamala: widziałaś człowieka tylko raz i na tej podstawie oceniasz jego czyny? A ja widziałem kiedyś raz w TV Ryszarda Petru i wyglądał normalnie. Może dlatego, że wtedy milczał...

Uważasz, że czyny karygodne powinny być ukrywane, bo to rzutuje na negatywny odbiór kontroli skarbowej? A nie lepiej byłoby po prostu tych czynów nie popełniać? Znasz wymagania ustawowe do bycia iks-em?
 
gyokuro17-11-2016 (18:16)
 Gdy wejdzie KAS, to już wszystko będzie cacy, bo służby wewnętrzne o to zadbają, nawet będą kontrolować pocztę emailową pracowników KAS i stosować podsłuchy, ta informacja jest zawarta w poniższym artykule:

[Zastępca Szefa Służby Celnej Jerzy] "Chrobak poinformował, że w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej powstanie służba wewnętrzna, zorganizowana na wzór obecnych biur spraw wewnętrznych policji. Służba ta będzie miała m.in. możliwość działań operacyjnych, tj. stosowania podsłuchów wobec pracowników KAS czy monitorowania ich poczty elektronicznej."

"Janusz Makarowski z Ministerstwa Finansów przyznał, że notowano w Polsce przypadki, w których legalne przedsiębiorstwa (np. PKS) czy urzędy kupowały w przetargach paliwo od grup przestępczych. Zamawiający paliwo przy wyborze jego dostarczyciela kierowali się ceną, a najniższą oferowały grupy przestępcze, które stwarzały pozory legalnej działalności."


http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/korupcja-w-polsce,76,0,2200908.html
 

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkowicy mogą dodawać komentarze.

KRAJOWA SEKCJA PRACOWNIKÓW SKARBOWYCH NSZZ „Solidarność
26-600 Radom ul.Traugutta 52

DANE KONTAKTOWE